Forum prawne (strona 178)

Mam brata ktory ma dziecko z byłą dziewczyna ktora jest nie letnia I czy matka dziecka moze zabronic

Mam brata ktory ma dziecko z byłą dziewczyna ktora jest nie letnia I czy matka dziecka moze zabronic kontaktow mi z mojego brata corka ? Moj brat poszedl siedziec jego dziewczyna zapisala go jako ojciec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.27 2:55:46

z kim zostanie dziecko?

Witam. Jestesmy malzenstwem nie caly rok ale milosci nie matu prawie od poczatku. Mamy 1.5 coreczke ktora zajmuje sie w domu tylko ja. Maz nie robi przy niej kompletnie nic weslug mnie jest niedojrzaly ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.27 2:29:5

Lista Lokatorów

córka sprzedała mieszkanie , a spółdzielnia nie chce zmienić nazwiska na liście lokatorów!!!! jak zmusić spółdzielnię do zmiany ? ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.7.26 21:0:45

"powaga rzeczy osądzonej" wygralem w Sądzie a nadal mnie windykują!

Malkvian, niewiele to zmienia.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.7.26 19:35:11

2016.7.26 10:53:12

byłam płatnikiem KRS przez 4 lata i 3 miesiące ukończyłam szkołę policealną ,teraz pracuję i

byłam płatnikiem KRS przez 4 lata i 3 miesiące ukończyłam szkołę policealną ,teraz pracuję i mam opłacany ZUS jednak pracodawca wyliczył mi 20 dni urlopu ,czy KRS się nie wlicza bo szkoła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.25 19:53:20

mam pytanie jak mam napisać oswiadczenie do mopsu bo dostałam opieniądze z opieki na remont i mam

mam pytanie jak mam napisać oswiadczenie do mopsu bo dostałam opieniądze z opieki na remont i mam przedstaić zaświadczenie że coś było zrobione z tych pieniążków , fatury mam z materiałów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.23 6:55:25

Czy jako uczestnik unijnych szkolen musze przystapic do proponowanego mi ubezpieczenia? Art6 ust1pkt9a

Czy jako uczestnik unijnych szkolen musze przystapic do proponowanego mi ubezpieczenia?
Art6 ust1pkt9a w zwiazku z art12 ust z 13 paz'98 Witam.
Dostałam sie na szkolenie unijne. Warunkiem było być ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.23 5:53:35

Reklamacja komputera

Witam, cieszę się że znalazłem tą stronę bo może jest szansa abym ruszył mój problem ze strony prawnej. Dotyczy on reklamacji komputera. Otóż kupiłem komputer 3 lata temu w firmie Media Markt ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.22 23:4:46

2016.7.22 19:7:44

Udziały w spółce cywilnej umowa

paula-sylwia.kordos, wszystko zależy od postanowień umowy spółki. Odpowiedzi na powyższe pytania nie można udzielić bez analizy tejże umowy.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.22 13:30:35

Książki z biblioteki

Witam,
Piszę w nadziei, że ktoś podpowie mi co dalej.
W wyniku różnych problemów rodzinnych przeprowadzałyśmy się z mamą często, czasem wręcz nagle. W tym czasie ostatnim o czym myślałam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.21 10:59:47

prawko

zabrali mi prawo jazdy w 2014 roku w czerwcu na 2 lata a sprawe w sadzie miałem we wrzesniu czy moge isc juz na prako czy musze czekac do wrzesnia ?? i o co chodzi z tym skierowaniem skoro ja go nie dostałem ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.20 17:54:7

Urlop tacierzyński

Witam. Czy Pracodawca może odmówić mi w wyznaczonym prze zemnie terminie wykorzystania urlopu tacierzyńskiego argumentując tym że mam na to 2 lata i pójdę wtedy kiedy mi go dadzą moi przełożeni? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.7.20 17:51:29

zbrali mi prawo jazdy w 2014 roku na 2 lata

witam zabrali mi prawko w 2014r za jazde pod wpływem alkocholu na 2 lata w czerwcu a wyrok z sadu odtrzymałem w wrzesniu 2014r a juz mamy 2016 czy mogę zdawać prawo jazdy już czy muszę czekać do ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.20 17:47:56

chaussures adidas zx flux pas cher assis au sommet

deux paires pack entreront dans l'une ou l'autre un blé colorway compensée par l'accents gris, ou d'un gris offrant d'opter pour la route tonale. Un des plus tr?s recherché apr?s baskets de -12 fut ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.20 14:26:20

On znęca się psychicznie nad mamą

Dodam jeszcze ze mama nie chce ratować małżeństwa. Wiele lat przez niego cierpiała ( a ja razem z nia), teraz martwię się strasznie o nia. Nie zasługuje na takie traktowanie. Proszę może ktoś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.20 9:23:47

urlop wychowawczy- dodatek

Witam. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim i zastanawiam się nad skorzystaniem z urlopu wychowawczego. Stąd moje pytanie, czy żyjąc w konkubinacie i otrzymując wynagrodzenie w wysokości 2450zl ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.20 1:1:34

Wypowiedzenie pracy przez pracodawcę, po negatywnym orzeczeniu lekarza medycyny pracy

Dzień dobry.
Proszę o poradę.Trzy tygodnie teme robiłam badania okresowe,orzeczenie pozytywne.W zeszłym tygodniu ( dwa tygodnie po tamtym orzeczeniu )do zakładu pracy wpłyneło drugie orzeczenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.19 20:24:49

ciąża, urząd pracy, mopr a wyjazd za granicę do pracy

Witam. Mam problem, jestem w 5 miesiącu ciąży. Z partnerem nie jesteśmy małżeństwem, jeszcze nawet razem nie mieszkamy ale mamy to w zamiarze gdy dziecko przyjdzie na świat. Pobieram 2 miesięczny ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.19 20:18:7

Jak zmusić małżonka w separacji do płacenia mediów

Witam!
Moi rodzice są w separacji od 6 miesięcy.Ojciec mieszka z nową kobieta. Swego czasu przez jakieś 2-3 miesiące pomieszkiwal jeszcze u nas w domu i to bardzo często. Nie płacił za jakiekolwiek ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.19 14:46:59

Jak zmusić małżonka w separacji do płacenia mediów

Witam!
Moi rodzice są w separacji od 6 miesięcy.Ojciec mieszka z nową kobieta. Swego czasu przez jakieś 2-3 miesiące pomieszkiwal jeszcze u nas w domu i to bardzo często. Nie płacił za jakiekolwiek ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.19 14:41:51

Witam . Chciałabym najpierw opisać całą sytuację jaka miała miejsce na terenie UK. Mój mąż

Witam . Chciałabym najpierw opisać całą sytuację jaka miała miejsce na terenie UK. Mój mąż ostatnio był zqczepialy przez dzieciaki biegając po naszej ulicy. Dzieci często grają w piłkę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.18 22:50:10

Podrobiebie podpisu

Witam. Jakies 3 miesiace temu podrobilem podpis wykładowcy w indeksie, poniewaz brakowalo mi jednego wpisu a byl mi on niezbedy, z uczelni dostalem jedynei kare upomienia, i zostalem zapewniony ze sprawa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.18 21:17:4

Niezasadne ograniczenie praw rodzicielskich po rozwodzie. Co robić?

Ona24, proszę sprecyzować pytanie, bo na razie nie bardzo wiadomo o co chodzi ? "Ile czasu musi upłynąć od złożenia wniosku o ograniczenie praw" ? W pozwie o rozwód i alimenty może Pani wnosić ... Zobacz wątek

57 odpowiedzi | Strony: 1 2

2016.7.18 18:40:30

Wymiana dowodu osobistego

Witam Dwa lata temu zgubiłam dowod osobisty po paru dniach ktos mi go przysłał poczta na adres zameldowania. Dowod zastrzezyłam w banku. Zmieniam teraz adres meldunku i chciałam wymienic dowod osobisty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.18 11:49:17

Wymiana dowodu

Witam Dwa lata temu zgubiłam dowod osobisty po paru dniach ktos mi go przysłał poczta na adres zameldowania. Dowod zastrzezyłam w banku. Zmieniam teraz adres meldunku i chciałam wymienic dowod osobisty ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.18 11:47:7

Wypowiedzenie umowy - urlop ojcowski

Witam

Mam umowę o pracę na czas określony od 2016-04-01 do 2018_12-31.
Wcześniej miałem umowę na okres próbny od 2016-01-04.
Chciałem się dowiedzieć jaki mam okres wypowiedzenia 2 tyg czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.17 16:4:22

basket adidas femme zx flux met son travail sur son dernier coutume

stan smith stan smith sample 5 adidas superstar rouge suppléant. Un autre détail remarquable comprend le mod?le signature du détaillant sur l en fibre de carbone au milieu de la chaussure la queue. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.17 15:42:48

Zakaz prowadzenia pojazdow mechanicznych, a skrocenie okresu kary

Witam, w dniu 25 listopada 2014 roku prowadzilem samochod bez uprawnien, bez prawa jazdy pod wplywem alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazala 2 promile. W dniu 9 kwietnia 2015 roku ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.17 1:41:2

2016.7.16 21:46:40

2016.7.16 21:46:23

2016.7.16 21:45:57

laissez-nous savoir pourquoi dans adidas zx flux blanc

Ferrari ont été l'une des forces dominantes dans l'histoire de formule un, et sont réputés pour leur chic, puissante voitures.at abord vous peut se détacher comme un héros mais la fin vous pourriez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.16 14:34:54

Reklamacja dzieła

Hej! Bardzo proszę o pomoc w kwestii odpowiedzialności za wykonane dzieło. Jestem freelancerem, zajmuję się pisaniem tekstów reklamowych. Ostatnio opracowałem dla klienta broszurę o jego firmie. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.16 10:31:2

Czy mogę sprzedać działkę rolną o pow. 0.49 ha zabudowaną starym domem zgodnie z najnowszymi przepisami?

Czy mogę sprzedać działkę rolną o pow. 0.49 ha zabudowaną starym domem zgodnie z najnowszymi przepisami? Działkę odziedziczylam po rodzicach 10 lat temu, nie jestem rolnikiem.
Proszę o odpowiedź. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.15 12:53:20

prawa dziadków do wnuków

Dzień dobry,
niestety nadal nie wiem o co wnieśli dziadkowie i jak uzasadnili swoje żądanie ? Pozew/wniosek zawiera określone żądanie i jego uzasadnienie. Jeśli nie zgadzacie się Państwo z roszczeniami ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.7.15 8:7:21

Powrot z urlopu macierzynskiego

Witam.
Piszę z pytaniem dotyczącym mojego powrotu z urlopu macierzyńskiego. Niedługo wracam do pracy. Do tej pory byłam zatrudniona na 3/4 etatu. Ostatnio w rozmowie telefonicznej z pracodawca poinformowano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.15 7:58:4

Czy ojciec może zabronić mi wyprowadzki?

Dzień dobry,
jeśli jest Pani pełnoletnia, może robić, co chce. Teraz to Pani decyduje o tym, czy ewentualnie dochodzić zaległych alimentów czy nie.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.15 7:50:14

Eksmisja mieszkaniowa i spłata długu.

Dzień dobry,
pozostałe osoby odpowiadają solidarnie, a więc jeśli zadłużenie zostanie spłacone przez 1 lub 2 osoby (w całości lub części przekraczającej "udział" tych osób), będą one ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.15 7:42:52

Rozwód z cudzoziemcem

Jestem "żoną"obywatela afryki od 8 lat dopiero w stycznnou tego roku mąż otrzymal zezwolenie na pobyt staly, niestety nie dawno wyszly pewne fakty dotyczace go, a mianowicie to iz moj maz prowadzi ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2016.7.14 22:47:5

superstar adidas blanche laquelle ils ont décidé

Avec un total des ventes atteignant au moins 982286.Well quand hier sorti de la Marty McFly le site inexplicablement écrasé. Construit dans un combo de cuir et de su?de que vous pouvez trouver en exclusivité ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.14 16:16:52

PRAWO do ziemi

Witam,
moja babcia miala 3 dzieci. Do mojej babci należala 1/2 gospodarstwa- pozostala czesc jak mozna sie domyslic należala do meza, czyli dziadka. Maż babci tj moj dziadek przepisal to synowi, który ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.13 21:14:19

Witam, PINB wystawił tytuł wykonawczy w celu zastosowania grzywny, ponieważ nie wykonaliśmy decyzji

Witam,
PINB wystawił tytuł wykonawczy w celu zastosowania grzywny, ponieważ nie wykonaliśmy decyzji o nakazie rozbiórki. Rozumiem, że następny krok to grzywna. Jednak decyzja, której nie wykonaliśmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.13 18:25:51

DRUGI KOMORNIK

Witam mam problem.
Mianowicie jakiś czas temu komornik siadł mi na pensję i pracodawca przesyła mu 50% mojego wynagrodzenia.
Problem polega na tym że dziś dostałem pismo od innego komornika ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.13 10:58:11

dom ojca

Witam, moj ojciec odziedziczyl po swoich dziadkach dom z kawalkiem dzialki.Jak zyl jeszcze z moja mama,mieszkalismy tam razem. Rodzice sie rozwiedli i z mama odeszlysmy. Ja jednak tam przyjezdzalam co ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.12 18:0:54

adidas superstar supercolor coule vers ses lacets et la semelle extérieure

Voulez-vous l'un sur le bras, mais vous ne pouvez pas imaginer combien vous avez ? dépenser pour obtenir votre adidas stan smith blue Soldes. Mais quand il est associé avec une silhouette propre comme ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.12 16:13:38

Alimenty placa dziadkowie dlaczego?

... jak suka nie da - pies nie weźmie to stare polskie mądre przysłowie. To prawda zajdzie jedna z drugą w ciąże, do pracy chodzić się nie chce bo i po co skoro mają jak często same ... Zobacz wątek

23 odpowiedzi

2016.7.12 15:31:53

Praca za granica a widzenia z dzieckiem

Dzień dobry,
tak, jak wskazałam poprzednio, aby pomóc w przygotowaniu wniosku konieczne jest zapoznanie się z orzeczeniem w sprawie kontaktów (z całym orzeczeniem, a więc w Pana przypadku z protokołem ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.7.12 11:0:59

Odstąpienie od umowy prac stolarskich; co dalej?

Witam
Odstąpiłem od wykonania prac stolarskich ze względu na przekroczenie terminu oraz niedotrzymania dodatkowego terminu (art. 491).
Ponadto okazało się że wykonawca nie prowadzi firmy (gdy szukałem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.11 11:9:15

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika