Forum prawne (strona 177)

2 wesela na jednej sali w tym samym terminie

Dzień dobry,
w takiej sytuacji przede wszystkim trzeba zacząć od analizy umowy. Bez tego nie da się określić co dokładnie można zrobić.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.10 18:46:2

zrzeczenie się spadku czy należny się zachowek

Dzień dobry,
jak się domyślam, ojciec osoby A zmarł przed babką. W takiej sytuacji co do zasady zachowek się należy, ale jest szansa na uniknięcie obowiązku zapłaty.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.10 18:37:11

Bank odmawia zamknięcia rachunku firmowego

Witam wszystkich. Mam pytanie czy Bank może odmówic mi zamknięcia rachunku i naliczać w związku z brakiem obrotów na tymże rachunku opłaty? Dodam, że działalność zamknęłam rok temu!
Pozdrawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.10 8:54:27

Drogeria internetowa

[cytat]

Procuję w dużej sieci drogerii jednak chciałabym założyć swój własny sklep internetowy o podobnej tematyce. Nie stać mnie na zrezygnowanie z pracy i otworzenie nowego biznesu natychmiast, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.9 16:11:47

Przesłuchanie świadka w domu

Policjant ma prawo przesłuchać Cię gdziekolwiek, nawet w radiowozie na miejscu. Prawdopodobnie zależy mu na czasie, bo może być taka sytuacja, że ktoś jest zatrzymany na 48 godzin a Twoje zeznania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.9 15:19:1

Złomowanie samochodu z zajęciem komorniczym

Witam, postaram się opisać mój problem mam nadzieję że ktoś będzie wstanie mi pomóc:
2 lata temu kupiłem auto nie będąc świadom tego że auto jest pod zajęciem komornika. Zajęcie komornicze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.9 13:22:39

Wypadek drogowy z niezarejestrowanym traktorem- ustalenie winnego/ konsekwencje

Zgłoś się najlepiej do dobrego prawnika. Mój mąż był w podobnej do ciebie sytuacji, spowodował wypadek drogowy, gdzie osoba trzecia odniosła obrażenia. Gdybyśmy zostali sami z taką sprawą ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.8.8 15:54:45

Alimenty na dorosłe nieuczące sie dziecko

Kris, jesli syn pidejmie szkołę zaoczną to może być trudno z uchyleniem alimentów. Jednak jesli szkoła nie będzie stanowiła przeszkody w podjęciu pracy to na pewno możesz próbować zmniejszyć ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2016.8.8 15:26:20

Zastraszanie Alimentami

[cytat]

Witam.Wdalem sie w toksyczny zwiazek z ktorego mam Synka.Konkubina wymusila na mnie alimenty na synka straszac odejsciem i ukryciu dziecka.Karzdo razowa rozmowa z mojej strony o zrezygnowaniu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.8 14:46:21

jak napisac wniosek o umorzenie nienaleznie pobranych alimentów??

jak napisac wniosek o umorzenie nienaleznie pobranych alimentów?? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.8 9:42:33

Fundacja

Witam. Czy osoba małoletnia w wieku lat 16 może być fundatorem fundacji oraz prezesem zarządu fundacji. Bo w zgodzie z ustawą o fundacjach podmiot może założyć każda osoba fizyczna, czyli każda ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.8 4:45:36

Czy żona może podpisać umowę na usługi telefoniczne jeżeli w umowie jest nazwisko i dane męża

Czy żona może podpisać umowę na usługi telefoniczne jeżeli w umowie jest nazwisko i dane męża ? Uzgodnienia o przysłanie oferty były zrobione telefonicznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.7 13:37:35

Jak oblicza sie wysokość zachowku?

Dzień dobry, tak jak wskazałam poprzednio, zgodnie z przepisami: "Przy obliczaniu zachowku nie dolicza się do spadku drobnych darowizn, zwyczajowo w danych stosunkach przyjętych, ani dokonanych przed ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.8.7 9:55:38

nike air max tavas og homme grise noir fluo vert

Aujourd'hui, Disney et Nike ajouter ? ce mélange Originals adiRise AR 2. Le chaussure Barricade était une chaussure de tennis emblématique et maintenant a été redessiné et des mises ? niveau Avec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.7 9:26:37

dojazd do pól rolnych , wspólny mostek ze sąsiadem

Nie musi uzasadniać odległości 8 m, bo to reguluje ustawa o drogach publicznych. Decyzję można zaskarżyć w pierwszej kolejności do WSA, ale to nic nie da, jeśli postawił Pan ogrodzenie z naruszeniem ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.8.6 18:56:33

Alimenty - jaką szkołe muszę wybrać

Witam serdecznie
W tym roku ukończyłem technikum, maturę również zdałem. Dostaje alimenty od mojego ojca. Jednak nie czuję się na siłach, żeby w tym roku iść na studia jednak nie chce rezygnować ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.5 15:50:26

Wrocław - Atrakcyjna oferta pracy dla absolwentów kierunków prawniczych!

W chwili obecnej dla mojego Klienta ? prestiżowej, międzynarodowej firmy prawniczej ? poszukuję kandydatów na stanowisko Negocjatora Kontraktów z językiem włoskim/niemieckim.

Zakres obowiązków:
? negocjowanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.5 9:27:13

Gwarancja na samą fakturę

Jako firma mamy następujący problem. Wynajmujemy lokal u przedsiębiorcy, który założył na swój koszt klimatyzację podnosząc tym samym czynsz za podwyższenie standardu lokalu. Klimatyzacja znajduje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.5 9:24:43

Sprzedaż prywatna internetowa, celowe zabrudzenie towaru i zwrot

Witam uprzejmie,

Bardzo proszę o opinię w sytuacji która przytrafiła mi się po raz pierwszy. Sprzedałam na portalu internetowym nową markową sukienkę z oryginalnymi metkami. W opisie nie było ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.5 8:19:50

windykacja bankowa a wyrok sądowy

Czy Koleżanki i Koledzy mogą podać mi konkretny paragraf w mojej sprawie...

Mam w mBanku ekonto z zadłużeniem X oraz kartę kredytową z zadłużeniem Y które to zadłużenie można spłacać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.4 22:36:57

Niezgodność usługi z umową?

Witam.
Jakieś 2 miesiące temu odwiedziłem pewien sklep z garniturami, celem zakupu ślubnego 'zestawu'. Otrzymałem wycenę kompletu z uwzględniony rabatem 20% za zakup wszystkiego. Zamówiłem garnitur, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.4 20:6:25

Nie wiem co robić, mam mętlik w głowie!

Zawsze kierowałam się tym, że skoro ja nie mam do ukrycia telefonu, on też nie powinien mieć tym bardziej, że łapałam go niejednokrotnie na wirtualnych znajomościach, którymi były flirtami itp. ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2016.8.4 19:9:15

ike air max tavas homme pure platinum blanche cool grise wolf grise

Danner Auteur Takei faire vraiment gâcher pas avec la randonnée bottes comme ça, mais par les regards des choses, il regarder comme il a été bien fait. Ouais, bonne chance avec ça [url=http://www.boutiqueensoldes.com/nike-soldes-nike-air-max-tavas-daim-homme-tous-noir-chaussure-privee][b]nike ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.4 15:38:57

Córka oskarzyla mnie o przemoc domowa, która nie miala miejsca

Witam;) zaczne od poczatku, bo mozna sie w tym pogubic.
Wyjechalismy na wakacje do mojej mamy. Poklócilam sie z córka I zabralam jej telefon. Córka wziela telefon swojej siostry i nagrala mnie w dosc ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.3 21:45:22

kara za kłusownictwo

Dziwny to ty jesteś , powinieneś się leczyć na takich jak ty powinno zastawiać się wnyki może wtedy byś coś zrozumiał . ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.8.3 19:42:39

W jakim terminie Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych musi rozpatrzeć wniosek wypłacenia

W jakim terminie Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych musi rozpatrzeć wniosek wypłacenia zaległych wynagrodzeń przez Syndyka Masy Upadłości? W jakim czasie pracownicy powinni odzyskać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.3 19:14:50

Darowizna a niechciany lokator

Alice1404,
umowa najmu czy też umowa użyczenia mogły być zawarte w formie ustnej. I zapewne tak się stało, skoro jakoś siostra w tym lokalu mieszka.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.8.3 18:2:21

Podszywanie się pod kogoś dla zniżki

Karcia, ale w jaki sposób się Pani o tym dowiedziała ? Jak to możliwe, że ktoś ubezpieczył samochód na Panią ?
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.8.3 15:39:52

Przedwczesne rozwiązanie umowy

Dzień dobry,
zasady rozwiązania umowy i sposób obliczenia kary powinien być określony w umowie i tam powinna Pani przede wszystkim szukać stosownych zapisów.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.8.3 15:30:52

Przepis domu

Wittam, mam pytanie odnosnie przepisu domu.

Mieszkam z zona u jej babci, wyremontowalem prawie caly dom i mialo dojsc do przepisu na nas, ale po wladowaniu kasy corka sie upomniala. Sprawa jest o tyle ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.8.3 15:16:33

jakie sa kary za kradzież roweru w niemczech?

jakie sa kary za kradzież roweru w niemczech? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.1 19:46:23

Karteczka zamiast bileciku parkingowy

Witam,
Od czasu do czasu na jednym z parkingów płatnych(należących do miasta), parkingowy zostawia za wycieraczką nie druczek z godziną zaparkowania tylko zwykłą karteczkę na której jest napisana ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.8.1 17:18:29

Kasa fiskalna - błąd w naliczanej stawce VAT

Witam wszystkich,
Prowadzę sklep internetowy, jako formę rozliczenia wybrałem ryczałt. Nie jestem płatnikiem VAT. Mam problem ponieważ na kasie fiskalnej nabijałem paragony z 23% stawką VAT a ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.31 22:20:49

domki szeregowe i droga dojazdowa czy musi być zgoda sąsiadów



mam pytanie czy jest mozliwość sprzeciwu na budowę domków szeregowych wraz z drogą wewnętrzną dojazdową do nich które mają powstać na sasiadującej z moją działce. Droga ma być od strony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.31 19:0:2

Rozwiązanie umowy agencyjnej

[cytat]

Witam,w jaki sposób rozwiązać umowę z agencją modelek na wyłączność 5 lat ?

[/cytat]

Dzień dobry,
przede wszystkim proszę najpierw zweryfikować treść zawartej umowy, a ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.31 17:58:46

2016.7.31 16:10:23

Umowa zlecenie - konfilkt ze zleceniodawcą, groźba zmniejszenia wynagrodzenia

Witam
Potrzebuję porady prawnej w związku z konfliktem ze zleceniodawcą.

Pracuję w agencji ochrony i ostatnio miało miejsce grupowe zejście ok. 3/4 pracowników na ok. 10min w związku ze złym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.31 8:19:12

Mam takie zapytanie mieszkam nie daleko Oczyszczalni Ścieków i problem polega na tym że mam małe

Mam takie zapytanie mieszkam nie daleko Oczyszczalni Ścieków i problem polega na tym że mam małe dziecko i często w nocy dochodzi do sytuacji takich że przez , głośniki włączają się alarmy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.30 21:15:5

Założenie działalności

Witam, mam pytanie.

Zamierzam otworzyć firme, w branży it i miałbym przyjomwać zlecenia od innych firm i wszystko wykonywac zdalnie. Pytanie teraz jak mi bardzo się to opłaca. Z tymi poszczególnymi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.30 20:51:41

Poda mi ktoś mniej więcej wzór odwołania się od kuratora?

Poda mi ktoś mniej więcej wzór odwołania się od kuratora? Umozyli mi sprawę, nie chce kuratora, nie jestem zdemoralizowany, mam pracę, dobtze zarabiam, mam własne mieszkanie, jak napisać poprawne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.30 12:51:48

wykorzystywanie praconika niepelnosprawnego

Witam mam pytanie jestem zatrudniona jako osoba niepełnosprawna z umiarkowanym stopniem . Jak zaczęłam pracować i pracodawcy to miałam pracować po 7h dzienie przez 5 dni w tygodniu niestety moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.29 22:52:38

Prawo do opieki nad siostrą

Witam

Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa opieki nad siostrą, mianowicie:

Siostra mojej narzeczonej ma 15 lat, kilka lat temu jej matka wzięła rozwód z ojcem dziewczyny z powodu jego pijaństwa ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.7.29 17:48:54

Zmiana adresu firmy, wypowiedzenie, brak odprawy

Dzień dobry,
wszystko zależy od dokładnego porównania obecnych warunków oraz tych zaproponowanych. Inaczej będzie oceniona sytuacja, gdy siedziba zostanie przeniesiona o 5 km, a inaczej gdy o 150. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.29 14:20:43

Zmiana danych a dzialalnisc

[cytat]

Jaki czas może minąć między zmianą nazwiska po ślubie a zmiana wpisu w ceidg czy miesiąc to dużo?

[/cytat]

Dzień dobry,
zmiana danych powinna być zgłoszona przez przedsiębiorcę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.29 13:58:53

ŚLUB KOŚCIELNY!

Pytanie do PEPE
Mógłbyś podzielić się listem, który napisałes dobiskupa w sprawie pozwolenia na udzielenie slubu kościelnego bez prawnych skutków.
NIe wiem do kogo zwrócić się w tej sprawie. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.7.29 13:52:19

Pilne!! ZUS każe mi zapłacić podwójnie za ubezpieczenie zdrowotne!!

Witam,

W lipcu zeszłego roku wróciłam z Anglii do Polski ale w Anglii nadal mam działalność gospodarczą typu self-employed czyli samozatrudniająca się. W sierpniu zeszłego roku dostałam pracę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.28 20:13:12

przedawnienie rachunku! pilne

A co w sytuacji gdy sprawa jest przedawniona (roszczenia z tytułu nie zapłaconego rachunku telefonicznego w Erze w 2000 roku) a obecne T-mobile nie chce podpisać nowej umowy telekomunikacyjnej powołując ... Zobacz wątek

12 odpowiedzi

2016.7.28 11:21:23

podatek kamerki

Pracuję od trzech miesięcy na kamerkach internetowych, zarabiam ok 3000 miesięcznie, firma jest za granicą, przelewa mi pieniądze na konto ale nie opłaca za mnie podatku
w jaki sposób mam się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.7.27 14:54:43

Możliwości prawne administratora fanpage'a

Dziękuję za odpowiedź.

Nie była podpisywana żadna umowa. Pomoc była bezinteresowna i nieformalna. Wszystko było ustalane słownie. Kolega ma działalność poruszającą podobną tematykę, jednak ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.7.27 9:35:9

Zamiana mieszkania - koszty

z dopłatą do 40 tysięcy, przepraszam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.7.27 8:59:16

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika