Forum prawne (strona 174)

Rezygnacja z pracy, pracodawca usiłuje mi grozić....

[cytat]

Witam,
na wstępie napiszę jakie dokumenty dostarczyłem do firmy i co podpisałem:
- dowód osobisty,
- prawo jazdy,
- zaświadczenie o niekaralności,

Co podpisałem:
- znajomość ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.23 13:30:13

2016.9.23 12:20:36

Konto za granicą, a komornik...

Witam serdecznie.
Mam takie pytanko.
Pracuję za granicą w Czechach (mieszkam w Polsce) w czeskim banku mam też konto i na to konto wpływa mi wynagrodzenie. Jakiś czas temu miałem problemy finansowe ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.23 11:15:48

mandat

Jeśli nie przyjmiesz mandatu, to sprawa powinna trafić do sądu. ... Zobacz wątek

19 odpowiedzi

2016.9.22 13:50:5

skuteczna windykacja

Jeżeli chodzi o skuteczne odzyskiwanie długów to mogę polecić ICG Group. Prowadze własną działalność gastronomiczną i bardzo często zdarza mi się współopracować z firmami, które niestety ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.9.22 12:10:52

zwrot towaru, czy jest sens zakladac sprawe

Zwrocilam zamowiony towar w ciagu 14 dni, na stronie sklepu bylo napisane, ze paczke nalezy wyslac dhl-em z wypelnionym formularzem zwrotu. Wyslalam poczta, bez drukowania formularza, a jedynie z poinformowaniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.22 11:56:32

Witam Mam imię , nazwisko, PESEL i potrzebuję NIP osoby prywatnej, jak można go zdobyć? Chodzi

Witam

Mam imię , nazwisko, PESEL i potrzebuję NIP osoby prywatnej, jak można go zdobyć? Chodzi o dane potrzebne dla E-sądu w spawie dłużnika. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.22 11:34:8

WYGRAŁEM Z FIRMĄ KRUK- DZIĘKUJE

ja wygralem z firma Kruk w sadzie z brakow dowodow ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2016.9.22 10:31:34

Reklamacja wykonanej strony internetowej

Witam wszystkich!

Mam pytanie, otóż mam problem z klientką - sprawa dotyczy wykonanej strony internetowej.

Umowa o zaprojektowanie i zaprogramowanie strony została zawarta w czerwcu - z wszystkich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.21 23:12:29

Ojcowizna czy się należy ?

Witam

7 lat temu do mojej mamy zgłosiła się jej siostra która poprosiła o rzeczenie się nieodpłatnie działki po jej rodzicach (moich pradziadkach)
Miało to być przeznaczone dla jej córki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.21 15:25:37

Witam, jestem świeżo po rozwodzie i juz zaczyna sie problem związany ze wspólnym kredytem mieszkaniowym.

Witam, jestem świeżo po rozwodzie i juz zaczyna sie problem związany ze wspólnym kredytem mieszkaniowym. Jest to kredyt hipoteczny. od lutego 2016r nie mieszkam na wspólnym mieszkaniu , ale do czerwca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.21 13:12:18

czy ekwiwalent za pranie podlega zajęciu komorniczemu?

czy ekwiwalent za pranie podlega zajęciu komorniczemu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.21 9:56:57

Problem u pracodawcy po oddaniu krwi

Witam, w sobotę tj. 17.09.2016 oddałem krew około godziny 8 rano a pracodawcę poinformowałem około 18 ,że nie zjawię się na nocce, która rozpoczyna się o 22 bo oddałem krew. Dzisiaj poinformowano ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.20 23:15:16

ew.przywrócenie terminu...

Witam. Sprawa dotyczy samowoli budowlanej popełnionej przez mojego sąsiada, która toczy się już od 15 lat(sic!). W 2001 roku PINB określił działania sąsiada jako samowolną rozbudowę i nadbudowę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.20 22:1:24

Podejrzenie o molestowanie szukam prawnika ze świetokrzyskiego

Witam. Jestem podejrzany o molestowanie uczennicy. Szukam prawnika ze świętokrzyskiego zajmującego się sprawami tego typu. Tylko proszę o "mądre" odpowiedzi a nie jakieś tam komentarze. Nie jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.9.20 20:55:18

2016.9.20 20:42:5

potwierdzenie ksera dowodu

Rawen,
potwierdzenie uzyskać możesz u adwokata lub notariusza.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.9.20 18:5:50

Czy developer musi zapewnić miejsca parkingowe?

Posiadam mieszkanie wlasnosciowe na zamknietym osiedlu w jednej z nadmorskich miejscowosci.Jest to pierwszy i jedyny budynek lokali mieszkalnych,pozostale 5 sa lokalami pensjonatowymi.Miejsc w garazu podziemnym ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.9.20 13:51:50

2016.9.20 8:57:37

Władza rodzicielska

W Warszawie od rozwodów to polecam adwokata Chmielewskiego. Jego kancelaria jest na Al. Solidarności, dokładny adres jest na adwokat-rodzinny.com. Zwłaszcza przy trudniejszych sprawach, kiedy żadna ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2016.9.19 14:26:17

podział majątku i co dalej


Ze swojej strony mogę zarekomendować kancelarię zajmującą się typowo prawem rodzinnym p. Chmielewskiego? adwokat-rodzinny.com. Duże zaangażowanie, ciągły kontakt z prawnikiem, obyło się bez ... Zobacz wątek

17 odpowiedzi

2016.9.19 14:21:7

czy umowa użyczenia pojazdu musi być zawarta u notariusza

czy umowa użyczenia pojazdu musi być zawarta u notariusza ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.19 8:40:3

Wymiana stolarki okiennej w budynku będącym zabytkiem

Witam mam mieszkanie w budynku wpisanym do zabytków od 1987 roku w 2008 roku po zgodzie spółdzielni wymieniłem okna , lecz teraz była kontrol Pani konserwator i wydała zalecenia żeby wymienić okna ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.18 22:9:58

jak napisać uzasadnienie wniosku o dofinansowanie na studia podyplomowe - jestem osobą poszukującą

jak napisać uzasadnienie wniosku o dofinansowanie na studia podyplomowe - jestem osobą poszukującą pracy/ mam umowę na zastępstwo? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.18 18:23:10

Wymiana stolarki okiennej w zabytku

Witam mam mieszkanie w budynku wpisanym do zabytków od 1987 roku w 2008 roku po zgodzie spółdzielni wymieniłem okna , lecz teraz była kontrol Pani konserwator i wydała zalecenia żeby wymienić okna ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.18 13:42:12

oszukali mnie rodzice

Ty chłopie chociaż masz faktury imienne .Mam podobną historię tylko że sądownie nie można nic poradzić bo moja teściowa jest tak przebiegła jak modliszka .Kilka lat temu prosiła nas żebyśmy ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.9.18 9:46:0

Jestem zastraszana przez sąsiada

Witam, od dawna mam problemy z sąsiadem, na początku były to "głupie" słowa skierowane w moim kierunku, krzyczenie za mną "dzień dobry" (nie odzywałam się nigdy do niego, ponieważ się go bałam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.9.16 21:49:9

emerytura po 45 latach pracy

Czy po 45 latach pracy - okresów składkowych - można otrzymać świadczenie emerytalne? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.16 13:2:43

Zaciągnięty kredyt dla kogoś z rodziny.

Witam,
Mam podobny problem. Bliska mi osoba również wzięła kredyt dla "przyjaciela" i, jak się można spodziewać, po pewnym czasie owy przyjaciel przestał spłacać dług. Jest to znaczna kwota. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.16 11:51:50

Dwa pozwy rozwodowe.

W UK mieszkam Ja i jest to zarazem ostatnie wspólne miejsce gdzie mieszkaliśmy razem przez 4 lata. W Polsce mieszka mój mąż i jest to obecnie jego stałe miejsce pobytu i zameldowania. Ja w Polsce ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.9.16 11:17:20

Przedwstępna umowa o zakup budynku.

Dzień dobry,
tak, jak nie ocenia się książki po okładce, tak nie można dokonać analizy umowy na podstawie kilku zapisów i trzeba się zapoznać z treścią wszystkich zapisów.
Pozdrawiam
adwokat ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.16 8:10:19

Sklep blisko domu

Witam.

Blisko mojej działki znajduje sie pomieszczenie gospodarcze wczesniej byl w nim maly sklep spozywczy bez chlodni. Problem teraz sie zaczal w momemcie przejecie powierzchni tego budunku przez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.15 20:1:37

Odrzucona reklamacja


Nie polecam nikomu tam kupować niczego !
Co przyjdę w sprawie reklamacji to widzę, że za każdym razem ktoś składa reklamacje. Nieświadomi ludzie nawet nie wiedzą, że sklep ich oleję, naruszy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.9.15 16:51:33

Budowa Domu


Witam.
Moja babcia mieszka w dwurodzinnym domu. Ona na górze sasiedzi na dole. Oddala mi i mężowi czesc swojej działki na ktrej stoi garaż. Na miejscu tego garażu chcemy z.mężem zbudować dom. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.9.14 11:30:33

Przedłużenie umowy - ciaza

Witam, jestem teraz w około 8 tygodniu ciąży. Mam umowę o prace do dnia 14 grudnia 2016. Jak na razie moj pracodawca nic nie wiem o tym. Wiem ze pracodawca chce przedłużyć mi umowę na 3 lata lub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.14 9:21:32

Gdzie można złożyc skarge na pośrednika?

Do SPON można złożyć skargę jedynie gdy Agencja należy do stowarzyszenia. Właśnie próbowałam i niestety jeśli Biuro pośrednictwa nie należy do Stowarzyszenia to nie sa w stanie pomóc. Zatem ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.9.13 21:55:22

pobicia z groźbami

malazagubiona,nie jesteś sama,nie daj się sterroryzować,ten tchórz żeruje na twoim strachu,znajdż bezp schr tymcz,zgłoś na policję zgromadż dowody świadków,ten z kyórym żyjesz to frustrat ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2016.9.13 21:40:5

Ubezpieczenie od klubu

Witam, jakiś czas temu byłam w klubie na imprezie ze znajomymi, niestety ale rozciełam sobie nogę bo wystawał kawałek metalu ze schodka czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania od klubu? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.13 18:2:57

Natarczywa sąsiadka

[cytat]

Witam. Co mam zrobić? Mam sąsiadkę, która non stop mi coś wmawia. Przed chwilą di mnie zapukała i stwierdziła że zaśmiecam jej skrzynkę pocztową, co wogóle nie miało miejsca. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.13 17:53:40

Pytanie w sprawie dowodu osobistego

cineq, generalnie to miałem podobną sytuację bo miałem jechać za granicę ze znajomymi i za późno zorientowałem się, że w sumie to przydał by się dowód albo paszport... a wiadomo, jak to nasze ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2016.9.13 14:8:2

2016.9.12 14:57:0

Jakie obowiązki wobec komornika ma wierzyciel

musi byc tytuł egzekucyjny w tym przypadku na pewno jest to klauzula wykonalności. W klauzuli masz zawarte kwote zasądzoną+odsetki+ koszty procesowe i koszty zastępstwa w egzekucji, jeżeli spłacileś ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2016.9.12 14:55:42

zasądzenie nadpłaty

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Obecnie Sąd zobowiązał mnie i Powoda w terminie 21 dni do przedstawienia wszystkich wniosków i dowodów pod rygorem ich pominięcia. Dokładnej kwoty nadpłaty nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2016.9.12 13:47:53

czy do zaświadczenia o wynagrodzeniu w którym trzeba wykazać wynagrodzenie średnią z trzech ostatnich

czy do zaświadczenia o wynagrodzeniu w którym trzeba wykazać wynagrodzenie średnią z trzech ostatnich miesięcy można wykazać: wczasy pod gruszą, nagrodę jubileuszową. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.12 11:39:24

Nieuczciwy właściciel - rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia.

[cytat]

Witam! Wraz z narzeczonym zostaliśmy bardzo niesprawiedliwie potraktowani przez właścicielkę mieszkania, które mieliśmy wynajmować. Otóż dnia 31 sierpnia podpisałam umowę najmu na ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.12 11:23:0

przymusowe wpisanie do księgi wieczystej

Dzień dobry,
jkar, o prowadzenie jakiej sprawy Pan/Pani pyta ? Proszę dokładnie opisać swoją sytuację na maila Kancelarii: ulewicz.kancelaria@onet.eu, abym mogła określić możliwe sposoby działania ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2016.9.12 11:16:21

Odstąpienie od umowy, a wysyłka do serwisu bez mojej zgody

Dzień dobry,

Chciałbym zasięgnąć rady w sprawie reklamacji towaru w sklepie Media Expert. Dnia 15.06.2016 została zakupiona konsola do gier. Okazało się, iż posiada ona wadę fabryczną (wyłączała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.11 20:55:6

Alimenty a dziecko w ośrodku wychowawczym

Witam.Jestem osoba bezrobotna,mam ciezka sytuacje materialna i zdrowotna.Jestem po rozwodzie i sama wychowuje syna,byly maz placi alimenty.Syn sprawial problemy wiec umiescilam syna w MOS.Niestety uciekl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2016.9.11 19:30:0

Metody opodatkowania dywidend w polskim prawodawstwie

Witam,

jakie to są metody i jakie artykuły to reguluja? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.10 11:11:59

Fałszywe dokumenty

Dzień dobry, szukam informacji na temat orientacyjnych konsekwencji jakie grożą osobie, która wiele lat temu imigrowała do UK i przez całe życie na wyspach posługiwała sie fałszywym paszportem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2016.9.10 9:9:18

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika