rozbiórka swojej części stodoły

Odpowiedzi w temacie (0)

Madzia_em

22.2.2016

Witam. MAmy z sąsiadem wspólne podwórko i wspólna stodołe. Dostałam w starostwie zezwolenie na rozbiórkę swojej części stodoły. Rozbiórka we własnym zakresie. Podpisałam dodatkowy dokument, że zbuduje sąsiadowi jego część, aby zabezpieczyć przed deszczem i rozpadem.  Tak też zrobiliśmy, zbudowaliśmy całą ścianę sąsiadowi, przybilismy kilka dodatkowych bali dla podtrzymania. Rozcielismy dach i zburzylismy nasza część. Niczego nie uszkodziła. Teraz sąsiad robi problemy bo twierdzi że przed zabudowa jego części powinny być wylane fundamenty (nic takiego nie podpisywałam) i że wszystkie belki powinny być nowe a nie tylko część. Chce nas zgłosić do Inspekcji Nadzoru Budowlanego. I pytanie, czy zrobiliśmy coś niezgodnie z prawem i czy możemy mieć jakieś problemy? Proszę o pomoc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.4.2017

  Kto może dochodzić zachowku?

  Roszczenie o zachowek jest formą ochrony prawnej interesów majątkowych osób najbliższych spadkobiercy. Dzięki niemu mogą oni dochodzić części swojej schedy spadkowej, pomimo pominięcia (...)

 • 26.1.2015

  Zastosowanie art. 6a p.z.p. do zamówień podzielonych na części.

  Jedną z podstawowych zasad systemu zamówień publicznych jest zakaz dzielenia zamówienia na części w celu uniknięcia stosowania ustawy – Prawo zamówień publicznych (zwanej (...)

 • 6.5.2017

  Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszła w życie sławetna ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Wprowadziła ona m. in. ważne zmiany w systemie przepisów regulujących (...)

 • 22.10.2018

  Do jakiego majątku wchodzi rzecz nabyta przez małżonka?

  Rzecz nabyta w trakcie trwania małżeństwa, w którym obowiązuje ustawowa wspólność majątkowa, w części ze środków pochodzących z majątku osobistego jednego z małżonków, (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)