AMBER GOLD- Czy dołączać się do pozwu zbiorowego?

Odpowiedzi w temacie (0)

bobpoleon

23.8.2012

Witam Zastanawiam się nad dołączeniem do pozwu zbiorowego przeciwko AMBER GOLD(termin upływa 24 sierpnia 2012r.), ale mam wątpliwość co do sensu tego działania ponieważ słyszałem, że w przypadku ogłoszenia upadłości wszystkie inne postępowania zostają wstrzymane. Do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wpłynęły już 3 wnioski o ogłoszenie upadłości. Jeżeli któryś z nich zostanie pozytywnie rozpatrzony i zostanie ogłoszona upadłość to rozumiem, że postępowanie z pozwu zbiorowego zostanie wznowione dopiero po zakończeniu postępowania upadłościowego, kiedy już cały ewentualny majątek Amber Gold zostanie zwrócony wierzycielom?? W takim przypadku nawet pomimo wygranej sprawy z pozwu zbiorowego może się okazać, iż nie będzie z czego prowadzić egzekucji? Bardzo bym prosił o rozwianie moich wątpliwości. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Cofnięcie pozwu

  Jednym z uprawnień strony wnoszącej powództwo do sądu, jest możliwość cofnięcia pozwu. Jest to przejaw woli powoda w rezygnacji dochodzenia swoich praw. Może być ona wynikiem np. przedstawienia (...)

 • Podjęcie próby ugodowej przed wniesieniem pozwu

  Szybkie i bezkompromisowe wniesienie powództwa do sądu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Brak wcześniejszej rozmowy z dłużnikiem może doprowadzić nie tylko do pogorszenia lub całkowitego (...)

 • Zmiana zasad bezpośredniego zawierania umów w transporcie kolejowym

  Nowelizacja ustawy o publicznym transporcie między innymi: zmienia zasady bezpośredniego zawierania umów w transporcie kolejowym, zobowiązuje organizatorów publicznego transportu (...)

 • Nowe zwolnienia z opłaty od pozwu

  Nowelizacja dotyczy rozszerzenia katalogu pism, które nie będą podlegać opłacie. Opłata od pozwu nie będzie pobierana od kombatantów i ich zstępnych, od osób prawnych oraz jednostek (...)

 • Ulgi na przejazdy nauczycieli - zmiana w 2014 roku

  Od 1 stycznia 2014 roku nauczyciele przedszkoli otrzymają prawo do ulg w przejazdach publicznym transportem zbiorowym kolejowym i autobusowym, które dotychczas posiadali nauczyciele szkół podstawowych, (...)

NA SKÓTY