Forum prawne

Art. 286§ 1 - Czy jest szansa na wyrok skazujący?

Będąc kawalerem przez dwa lata spotykałem się z dosyć wpływową, zamężną panią prezes. Przekonywała mnie, że nie utrzymuje kontaktów seksualnych z mężem i mąż nie jest o nią zazdrosny ale ze względu na środowisko nie może się rozwieść. Zapewniała mnie o swoim uczuciu, wierności itp itd. (mam setki e-maili i smsów) Nasze spotkania mogły się odbywac głównie za granica. Będąc zakochany płaciłem za samoloty, hotele, prezenty. (mam rachunki). Odkryłem jednak, że pani ma więcej takich „narzeczonych” jak ja (kopia rachunku za pokój w hotelu, z jednym łóżkiem na panią i innego mężczyznę). Informacje o stanie małżeństwa też okazały sie nieprawdziwe. Ta pani zabawiała się moimi uczuciami i na mój koszt, oszukując mnie przez dwa lata. Nie chodzi mi już nawet o zwrot pieniędzy. Większym wstydem będzie dla niej sam wyrok z Art 286. No i tu właśnie pytanie. Czy jest szansa, aby ta pani została skazana na podstawie Art. 286§ 1 kk? Czy prokurator na podstawie mojego doniesienie i posiadanych dowodów postanowi wogóle o wszczęciu postępowania, czy od razu umorzy?

2006.8.21 19:16:48

Odpowiedzi w temacie: Art. 286§ 1 - Czy jest szansa na wyrok skazujący? (2)

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

2006.12.16 18:34:42

Ja również byłam zakochana a facet okłamywał mnie i wyciągnął ode mnie hurtem wszystkie oszczędności,zachowałam się jak idiotka,ale przecież miłość jest ślepa.Teraz facet się ukrywa,policja nie może go znależć ,sprawa ciągnie się latami. I co mi po tym artykule??

2007.1.26 22:4:34

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika