Budynek gospodarczy. Zmiana dachu oraz jego konstrukcji.

Odpowiedzi w temacie (0)

szymonb606

4.2.2020

Dzień Dobry, Ubiegłego roku zakupiłem dom jednorodzinny jest to działka 600 m2 na której znajduje się budynek gospodarczy 30 m2 podzielony na garaż + mały warsztat. Budynek ten posiada dach dwuspadowy bez murowanych szczytów (zabite deskami) oraz eternit. I tu pojawia się moje pytanie... Otóż chciałbym dokonać zmiany konstrukcji dachu tj. przebudowę na dach jednospadowy oraz wymianę pokrycia na gont bądź blacho dachówkę... Czy mogę przeprowadzić takie prace sam systemem gospodarczym? Od czego musiałbym zacząć ? Dodam iż do tej pory nie miałem nic wspólnego z prawem budowlanym a w internecie zdania na ten temat są różne. Pozdrawiam Szymon!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Skutek prawny wyburzenia lokalu

  Wygaśnięcie odrębnej własności lokalu na skutek jego zburzenia powoduje ustanie odrębnej własności drugiego lokalu, natomiast udziały w nieruchomości wspólnej, związane dotychczas z własnością (...)

 • Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • Pakiet wolnościowy w prawie budowlanym

  Zmiany w prawie budowlanym, które przygotowało Ministerstwo Rozwoju, ułatwią i przyspieszą przygotowanie nowych inwestycji. Znikną absurdy, takie jak konieczność uzyskania pozwolenia na budowę (...)

 • Mniej formalności przy budowie

  1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)

 • Czym różni się budynek od innego obiektu budowlanego?

  Ustawa Prawo budowlane szczegółowo definiuje, co należy rozumieć np. przez obiekt budowlany, budynek, budowlę i obiekt małej architektury. Rozumienie tych pojęć jest pomocne dla (...)

NA SKÓTY