Czas pracy - brak wolnych weekendów, niepłatne nadgodziny

Odpowiedzi w temacie (2)

tsurara

28.3.2014

Witam jestem pracownikiem w sklepie spożywczym. Pracuje 9h dziennie (są dwie zmiany 6-15 i 15-24) mam tylko 1 weekend wolny w miesiącu wszystkie inne niedziele i soboty pracuję. Czy jest to zgodne z prawem? W miesiącu marcu mam aż 216 godzin przepracowanych czy to też jest zgodne z prawem? Pragnę zaznaczyć, że nadgodziny nie są płatne. Mam stałą pensję miesięczną i umowę na 1/2 etatu mimo iż pracuję cały etat. Proszę o pomoc bo nie ukrywam jestem na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

rudy

2017-07-16 00:06:45

jak nadal pracujesz, to polecam przestac,bo cie ruchaja w pupe :)

Zmęczony

2017-07-19 07:49:15

Witam posiadam następujący problem odnośnie pracy po godzinach opisane w umowie. Umowa na czas nieokreślony 160h w miesiącu. Jest to praca w gminie osoba na oczyszczalni. Mamy dyżury że jedziemy w nocy soboty, niedziele i święta z reguły uzbiera się ich w okolicach 60 w miesiącu, wójt stwierdził że jeśli się nie podoba to wypowiedzenie albo pismo ze nie będziemy pracować ponad godziny. Trwa to już ładnych parę lat tylko czy jest to zgodne z prawem że za darmo pracować w weekendy? Nieraz zdarza się w nocy i święta. Proszę o odpowiedź czy można coś z tym zrobić? Niechcial bym się zwalniać ale za darmo pracować też. Proszę o poradę

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.12.2004

  Czas pracy pielęgniarki i położnej zatrudnionych w zakładach opieki zdrowotnej

  Czas pracy pielęgniarki i położnej zatrudnionych w publicznych zakładach opieki zdrowotnej jest uregulowany inaczej niż czas pracy zwykłych pracowników. Wymiar czasu pracy pielęgniarki zależy (...)

 • 24.9.2017

  Jak wynagrodzić pracownika za godziny nadliczbowe?

  Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy, a także praca wykonywana ponad przedłużony dobowy wymiar czasu pracy, wynikający z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu (...)

 • 27.5.2017

  Bazy ofert pracy dla nauczycieli

  W okresie wprowadzania nowego ustroju szkolnego ustawodawca zobowiązał dyrektorów szkół do zamieszczania informacji o wolnych stanowiskach pracy na stronach internetowych kuratoriów (...)

 • 16.6.2014

  Długoletnia umowa o pracę na czas określony

  Na polskim rynku pracy powszechnym zjawiskiem jest zawieranie długoletnich umów na czas określony, sięgających nawet dziesięciu lat. Przepisy Kodeksu pracy nie zabraniają wprost takiego postępowania, (...)

 • 22.3.2010

  Dodatkowe dni wolne od pracy

  Czy za święto przypadające w niedzielę 15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia NMP, przysługuje dodatkowy dzień wolny? Czy wiesz już wszystko o dniach wolnych od pracy? Masz wątpliwości, czy pracodawca (...)