Forum prawne

Czy należy się część spadku ?

Witam

Sytuacja wygląda nastepująco:

Zmarła siostra mojej matki mieszkająca we Francji. Nie miała dzieci, jej mąż nie żyje. Mogę liczyć na jakąś część spadku?
Nie było testamentu.

pozdrawiam

2013.8.16 17:6:27

Odpowiedzi w temacie: Czy należy się część spadku ? (2)

W sprawach spadkowych właściwe jest prawo ojczyste spadkodawcy z chwili jego śmierci. Jeżeli Pani ciotka w chwili śmierci była obywatelką polską, dziedziczenie ustawowe przedstawia się następująco:
- spadkodawczyni nie miała dzieci, więc do spadku powołani są jej małżonek i rodzice
- małżonek nie żyje, więc cały spadek przypada rodzicom w częściach równych
- jeżeli rodzice również nie żyją ich udziały spadkowe przypadają rodzeństwu spadkodawczyni w częściach równych (Pani matce)
- jeżeli Pani matka nie dożyła otwarcia spadku, udział spadkowy, który by jej przypadał, przypada Pani i jej ewentualnemu rodzeństwu

2013.8.21 17:56:58

W sprawach spadkowych właściwe jest prawo ojczyste spadkodawcy z chwili jego śmierci. Jeżeli Pani ciotka w chwili śmierci była obywatelką polską, dziedziczenie ustawowe przedstawia się następująco: - spadkodawczyni nie miała dzieci, więc do spadku powołani są jej małżonek i rodzice - małżonek nie żyje, więc cały spadek przypada rodzicom w częściach równych - jeżeli rodzice również nie żyją ich udziały spadkowe przypadają rodzeństwu spadkodawczyni w częściach równych (Pani matce) - jeżeli Pani matka nie dożyła otwarcia spadku, udział spadkowy, który by jej przypadał, przypada Pani i jej ewentualnemu rodzeństwu ...

2013.8.21 17:58:29

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika