Droga ze służebnością zniszczona przez jednego z użytkowników

Odpowiedzi w temacie (0)

labud

13.3.2018

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w ustaleniu jak postępować w poniższej sytuacji: Mieszkam przy ślepej drodze gruntowej, która jest współwłasnością jednego z sąsiadów oraz osoby trzeciej, nieżyjącej. Korzystam z prawa służebności. Przy tej samej drodze kilkanaście metrów dalej prowadzona jest przez inną osobę korzystającą ze służebności budowa. W ramach prac budowlanych przyjeżdża sprzęt ciężki (betoniarki, transport), który po odwilży rozjeździł drogę do takiego stanu, że niebawem nie będę mógł wyjechać spod domu do pracy. Podjęte działania: 1. Telefon na komisariat - otrzymałem informację, że zgłoszenie zniszczenia drogi powinien zrobić właściciel drogi 2. Właściciel drogi twierdzi, że zgłaszał Policji, ale Policja kieruje go do sądu. 3. Firma budowlana twierdzi, że odpowiada tylko za wykonanie prac, nie korzysta ze sprzętu i nie zamawia materiałów - robi to inwestor. Firma budowlana nie chce przekazać danych kontaktowych do inwestora. 4. Kierownik budowy twierdzi, że nie przebywa na budowie. Poinformował inwestora o problemie z drogą. Dziś drogę zagrabiono, co spowodowało jeszcze gorszy stan nawierzchni. Kierownik budowy twierdzi, że nie jest upoważniony do przekazania kontaktu do inwestora. Dodam, że właściciel drogi nie wydał pozwolenia na wjazd samochodów ciężarowych na drogę prywatną, zaś na wjeździe stoi znak zakazu ruchu samochodów ciężarowych z wyłączeniem pojazdów komunalnych. Proszę o pomoc - gdzie kierować wnioski o interwencję. Lada moment nie będę mógł wyjechać spod domu, dowieźć dzieci do szkoły ani dojechać do pracy. Pozdrawiam, Maciej

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.7.2016

  Umowa dożywocia a zachowek

  Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)

 • 1.9.2009

  Ustalenie prawa do emerytury w razie zniszczenia dokumentacji płacowej

  Częsty problem dla osób podlegających ubezpieczeniu społecznemu stanowi sprawa ustalenia podstawy wymiaru emerytury lub renty w sytuacji, gdy dokumentacja potrzebna do ustalenia wysokości tych świadczeń (...)

 • 11.10.2007

  Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl

  Money.pl rozszerza swoją działalność i rozpoczyna budowę grupy kapitałowej internetowych serwisów biznesowych. Jako pierwszy przystępuje do niej lider informacji prawnej - portal e-prawnik.pl. (...)

 • 1.2.2005

  Ochrona danych osobowych usługobiorcy usług świadczonych drogą elektroniczną

  Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną zawiera szczególny reżim prawny dotyczący przetwarzania danych osobowych usługobiorców. Naczelnym aktem prawnym dotyczącym tej materii pozostaje (...)

 • 16.11.2017

  Planowane zmiany na drogach

  Zaproponowano zmiany, które umożliwiają zaliczenie wszystkich kategorii dróg publicznych lub ich odcinków do dróg o znaczeniu obronnym. Natomiast inny projekt przewiduje, (...)