Dziwna umowa na pół etatu

Odpowiedzi w temacie (0)

Girfli

1.6.2016

Witam, borykam się z pewnym problemem, a w zasadzie niedowierzaniem. Moja dziewczyna pracowała dotąd na pełen etat - umowa o pracę, wczoraj pracodawca doszedł do wniosku, że prace może wykonać w mniejszym wymiarze czasu pracy tj 4 godziny. Umowa została zmieniona na pół etatu, ale pracodawca podkreślił, że jeżeli będzie trzeba gdzieś pojechać, załatwić coś itd. po tych 4 godzinach to po prostu dopisze sobie ten czas kiedy coś robiła do czasu pracy. Np. Pracuje od 8 do 12, w ten sam dzień - powiedzmy o 17 dostaje telefon i musi jechać do zakładu, załatwia coś w pół godziny i wraca do domu, następnie o 21 dostaje kolejny telefon i musi coś zrobic. Czy takie rozwiązanie jest zgodne z prawem? Jeżeli tak, to w jaki sposób rozliczany jest czas nadprogramowy? Rozumiem jak to jest w systemie gdyby pracowała od 8-12..12-16..16-. Ale za nic nie mogę pojąć jak to jest w jej przypadku...proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.6.2015

  Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  Umowa o zakazie konkurencji może być zawarta w treści samej umowy o pracę jak również w osobnym dokumencie.

 • 12.8.2008

  Gdy pracodawca musi ustalić liczbę zatrudnionych pracowników

  Wbrew pozorom ustalenie liczby zatrudnionych pracowników to czynność wcale nie banalna. Poprawne ustalenie liczby pracowników może mieć znaczenie choćby w przypadku zwolnień grupowych. Jak ustalić (...)

 • 30.3.2015

  Ustna umowa pożyczki - ograniczenia dowodowe

  Umowa pożyczki jest jedną z częstych form pomocy osobom z kręgu bliskich znajomych lub rodzinny, którzy potrzebują gotówki na różnorakie - mniej lub bardziej doniosłe - cele.

 • 16.6.2014

  Długoletnia umowa o pracę na czas określony

  Na polskim rynku pracy powszechnym zjawiskiem jest zawieranie długoletnich umów na czas określony, sięgających nawet dziesięciu lat. Przepisy Kodeksu pracy nie zabraniają wprost takiego postępowania, (...)

 • 5.10.2017

  Będą związki zawodowe dla samozatrudnionych

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw. Przewidziano, że osoby wykonujące pracę zarobkową - czyli również (...)