Eksmisja do lokalu socjalnego ? a lokal mieszkalny ?

Odpowiedzi w temacie (3)

Biofazolin

18.7.2014

Mieszkanie socjalne wskazane z wyroku o eksmisję jest fatalne, czy mogę się ubiegać o lokal mieszkalny (spełniając pewne warunki finansowe) ? Jeśli tak to jaki to ma wpływ na eksmisję? Czekam na wskazanie lokalu mieszkalnego czy muszę od razu opuścić obecnie zajmowany lokal (lokal jest prywatny ale obejmuje mnie ustawa o ochronie praw lokatorów) ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

PATRYCJAW-WA

2014-07-27 18:25:12

Witam, Mam podobny problem ale w wyroku eksmisyjnym sądowym nie mam przyznanego lokalu socjalnego wiec czekam na odpowiedz gminy komornikowi w sprawie pomieszczenia tymczasowego. Boje sie ,że rosną cały czas koszty komornicze ? Ciekawe ile one wyniosą jeśli eksmisję będę odwlekała. Zastanawiam sie nad zlozeniem pozwu o zabezpieczenie egzekucji i powodztwa przeciwegzekucyjnego ale to są spore koszty dla adwokata. Proszę o odpowiedź na patrycja62@wp.pl - bo tutaj rzadko zaglądam. Pozdrawiam, P.

patrycjas

2017-02-08 14:19:41

Witam, pół roku temu przyszło do mnie pismo od komornika o zadłużeniu mieszkania komunalnego ( w roku 2007-2012) na ok 28 tys odsetki drugie tyle . Głównym najemna lokalu jest mój ojciec wiec ja nawet o wiedziałam o tym co się dzieje szczególnie ze miałam wtedy naście lat. we wrześniu rodzice dostali papiery od komornika o eksmisji bezparaw do lokalu zastępczego. Podobno sprawa w sadzie odbyła sie rok wczesnej gdzie nikt z osób zameldowanych nie dostał wezwanie wiec nawet nie mieliśmy jak się wstawić. Rodzice wynajęli adwokata który wstrzymał eksmisje i złożył odwołanie do sadu od decyzji oraz o przyznanie lokalu socjalnego ojciec był rencista od stycznie jest na emeryturze . 10.01.2017 adwokat dostał decyzje o potrzymaniu wyroku który stał sie prawomocny . Ja mieszkam tam razem z 3 dzieci w zadnym z pism nie ma mowy w jakiej sytuacji ja sie w tej chwili znajduje , wyczytałam w internecie ze dzieci nie można wyrzucić dzieci na ulice. do końca marca jest okres ochrony moi rodzice olali sytuacje niechca spłacać zadłużenia i za tydzień sie wyprowadzają do mieszkania wynajętego .Adwokat zarządzał ode mnie 2 tys za pismo . Nie wiem co teraz mam zrobić czy da sie to jakoś załatwić? Czy jest możliwość żebym mogła przejąc lokal jako główny najemca i podpisać oświadczenie ze spłacę zadłużenie w ratach.?? od czego mam zacząć dodam ze wczoraj sie dowiedział o decyzji rodziców i ze maja już wynajęte mieszkanie .

Wrotas

2017-10-05 15:04:47

Jak macie problemy z lokatorami to konieczna jest eksmisja. Polecam http://www.windykacja-bon.pl/oferta/eksmisje/ oni działają szybko i konkretnie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: