Instalacja klimatyzacji na parapecie

Odpowiedzi w temacie (0)

zinek14

26.7.2018

Witam uprzejmie, Mam mały problem z zarządem spółdzielni mieszkaniowej w której obecnie mieszkam (mieszkanie własnościowe). Trzy tygodnie temu wystąpiłem o zgodę na instalację jednostki klimatyzatora na zewnętrznej elewacji budynku. Ludzie ze spółdzielni nie potrafili jednoznacznie określić jakie warunki muszą być spełnione, oraz kiedy podejmą ewentualną decyzję. W dniu wczorajszym, po 3 tygodniach zwłoki i braku rezultatów, zainstalowałem jeednostkę na parapecie mojego okna - parapet jest na tyle długi że jednostka nie wystaje poza budynek. Dzisiaj spotkała mnie niemiła sytuacja podczas próby wybrania kluczy na osiedlową siłownie. Odmówiono mi wydania, gdyż Pan z zarządu spółdzielni tak nakazał. Mam dwa pytania za odpowiedź których byłbym bardzo wdzięczny: Czy jest zgodnym z prawem aby zamontować klimatyzator w obrębie parapetu bez zgody spółdzielni? Dodam, że jest to ostatnie piętro w rogu budynku, urządzenie jest nowoczesne i ciche ( hałas poniżej 40dB - podczas gdy obok jest ruchliwa ulica, tory kolejowe i biurowiec w budowie). Tak jak pisałem agregat nie wystaję poza obrys elewacji i na pewno nikomu nie przeszkadza. Czy prezes zarządu/członek zarządu może ograniczać mieszkańcom dostęp do części wpólnej budynku, jakim mniemam że jest owa siłownia? Osobiście uznaje to za swojego rodzaju represje właśnie z powodu nieuszanowania autorytetu spółdzielni. Dodam, że chodzi tu tylko o jednego Pana który się tym wszystkim zajmuje. Pozdrawiam serdecznie

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.5.2017

  Jakie ogrzewanie i wentylację należy zapewnić w pomieszczeniach pracy?

  Pomieszczenia pracy i ich wyposażenie powinny zapewniać pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. W szczególności w pomieszczeniach pracy należy zapewnić oświetlenie naturalne i (...)

 • 6.10.2018

  Awaryjny sprzedawca gazu ziemnego

  Nowelizacja rozporządzenia systemowego gazowego wprowadza instytucję sprzedawcy awaryjnego. Celem wprowadzonej zmiany jest zapewnienie gazu ziemnego odbiorcy końcowemu w sytuacji, gdy wybrany przez (...)

 • 15.4.2010

  Jak należy prowadzić książkę obiektu budowlanego?

  Na podstawie ustawy Prawo budowlane - właściciel lub zarządca jest obowiązany prowadzić książkę obiektu budowlanego dla każdego budynku oraz obiektu budowlanego nie będącego budynkiem, którego (...)

 • 22.6.2009

  Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali

  Od 1 stycznia 2009 roku w zasadzie charakterystyka energetyczna, w formie świadectwa charakterystyki energetycznej, powinna być ustalona dla: każdego budynku oddawanego do użytkowania oraz budynku (...)

 • 13.7.2018

  Co nowego w OZE?

  Nowe przepisy mają pozwolić m.in. na efektywniejsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i wypełnienie zobowiązań międzynarodowych.