jak wygrać z zusem o rente !!!

Odpowiedzi w temacie (4)

sidor

30.12.2005

Miałem rente okresową od kilku lat na kręgosłup - pracowałem jako kierwca. Teraz lekarz orzecznik orzekł że jestem zdolny do pracy. Odwołałem się. Organ rentowy odrzucił odwołanie. Co mam zrobić? Czy zus odda sprawe do sądu czy to już koniec? Czy mogę sie odwołać?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

RYSZARD

2006-01-01 07:36:00

MUSISZ ODWOŁAĆ SIE W CIAGU 30 DNII DO SĄDU OKRĘGOWEGO

młoda rencistka

2006-10-16 17:26:26

Jestem młodą osobą która także posiada rente z tytułu niezdolności do pracy.Jesli moge coś Panu zaproponowa to powiem tyle aby Pan dał spokój sądom bo to tylko strata Pana nerwówów a przy tym zdrowia-sama tego doświadczyłam.Proszę pczekac ok 2-3 miesięcy i ponownie złożyc "zwykły" wniosek w ZUSie o przyznanie renty.

asproten

2007-07-04 16:39:26

Witam!!! Ja niestety nie podzielam tego poglądu by dać spokój ZUSowi. Po prostu należy dobrze udokumentować odwołanie do sądu dowodami w postaci orzeczeń lekarskich historii choroby z pobytów w szpitalu- (ach) jeżeli takie były. Nie wdawać sie w polemikę z sądem , tylko rzeczowo i merytorycznie uzasadnić owołanie i nie dać się nabijać dalej w butelkę przez ZUS. Ja też byłem kierowcą zawodowym i też nie daję tej instytucji za wygraną . p/////s życze powodzenia i wytrwałości acha jeszcze jedno. trzeba byc obowiązkowo na każdej rozprawie pomimo , że sąd informuje że stawiennictwo jest nie obowiązkowe. NIE OBECNI NIE MAJA NIGDY RACJI

nieznajoma

2018-01-12 12:21:43

Witam.Ja mam to samo ZUS odmówił mi renty stwierdził że jestem zdolna do pracy więc odwołałam się do sadu i czekam na rozprawę.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.6.2017

  Jak to jest z odszkodowaniem, czyli kto co musi udowodnić przed sądem?

  W postępowaniu o naprawienie szkody z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy będziemy mieli do czynienia z powodem-wierzycielem oraz pozwanym-dłużnikiem i każdy z nich musi udowodnić (...)

 • 1.9.2009

  Ustalenie prawa do emerytury w razie zniszczenia dokumentacji płacowej

  Częsty problem dla osób podlegających ubezpieczeniu społecznemu stanowi sprawa ustalenia podstawy wymiaru emerytury lub renty w sytuacji, gdy dokumentacja potrzebna do ustalenia wysokości tych świadczeń (...)

 • 2.10.2018

  Dla kogo renta socjalna?

  Kto nie może pracować ze względu na stan zdrowia, nie mając prawa do innych świadczeń ZUS, może w pewnych przypadkach ubiegać się o rentę socjalną. 

 • 17.1.2018

  Na co uważać zimą...

  Służby apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu urządzeń grzewczych i gazowych oraz o unikanie wchodzenia na lód na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Zimą (...)

 • 25.2.2009

  Wygrane nagrody a podatek dochodowy

  Często słyszymy, zwłaszcza w mediach, o rozmaitych konkursach, w których można wygrać np. nagrody rzeczowe. W niniejszym artykule przedstawiono zasady opłacania podatku dochodowego z tego tytułu (...)