Kłopoty z zakupem mieszkania po rozwodzie

Odpowiedzi w temacie (0)

villabellarosa

28.8.2010

Prawie 3 lata temu wzięłam ślub.Po roku rozwiedliśmy się,w międzyczasie wzięliśmy kredyt mieszkaniowy na 450.000 zł na mieszkanie z rynku wtórnego.Wtedy wartość kredytu i mieszkania była podobna..kredyt był w CHF..Mąż w związku z tym że zarabiał dużo zgodził się przejąć całość kredytu,ponieważ ja nie pracowałam w czasie zaciągania go,i moje dochody nie brane były do zdolności myslałam że to będzie proste..Niestety myliłam się,w międzyczasie frank podskoczył ogromnie i wartość kredytu zmienia się na 800.000tys,bank odmówił przeniesienia własności na męża mimo dochodów na poziomie 17000 tys netto..w tym czasie rata wynosiła ok 3300 a ja zarabia łam1700 netto..Jako dodatkowe zabezpieczenie dodał on swoje mieszkanie własnościowe i bank zgodził się..wtedy..Od tamtego czasu 2 razy już usiłowałam kupić mieszkanie..straciłam zadatek..bo Żaden bank nie chciał dać mi kredytu gdyż mimo ze od 3 lat nie mam ni wspólnego z tym mieszkaniem wciąż widnieję jako kredytobiorca.. Tydzień temu znalazłam mieszkanie,jedyne ,które przy moich małych dochodach mogłabym kupić, jest to ostatni dzwonek..gdyż wchodzi rekomendacja T i wtedy nikt już nie udzieli mi kredytu..Podpisałam umowę przedwstępną i termin nieprzekraczalny 3mc spędza mi sen z powiek..Podobno nawet nie jestem jeszcze wykreślona z KW?!! Pomocy!! co ja mam robić? od 3 lat tułam się po kątach..czy to ze mąż zostawił mnie dla innej ma być dok końca życia piętnem Przecież nie mogę do końca życia dźwigać tego na plecach!!Miałam nadzieję że dostanę od Banku jakąś Promesę na podstawie której będę mogła rozpocząć wnioskowanie o własne M1 ale okazuje się że nawet tego nie dostanę..W firmie ex męża są zwolnienia grupowe..On jeszcze nie dostał,ale twierdzi że nie wie jak będzie.. Co ja mam robić? Czy jest ktoś ,kto wie jak mam postępować w tej sytuacji? jak ją przyspieszyć? do kogo się udać?podanie do KW już napisałam.. o przyspieszenie decyzji..tylko co dalej?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.11.2017

  Prawo do korzystania z mieszkania współmałżonka

  Zgodnie z art. 28[1] Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek jest uprawniony do korzystania z tego mieszkania w celu zaspokojenia (...)

 • 21.6.2010

  Jakie koszty wiążą się z zakupem mieszkania?

  Zakup mieszkania to wydatek niecodzienny, pochłaniający duże środki finansowe i mnóstwo czasu. Zanim zamieszkamy na swoim, musimy dokonać wyboru nieruchomości oraz często ofert bankowych, których (...)

 • 24.1.2018

  Rozwód i separacja a podział majątku wspólnego małżonków

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • 16.6.2008

  O czym sąd może orzec w wyroku rozwodowym?

  Główną przesłanką dopuszczalności rozwodu jest wystąpienie zupełnego i trwałego rozkładu pożycia. O rozwodzie orzeka właściwy sąd okręgowy. W wyniku wydania przez sąd wyroku stwierdzającego (...)

 • 17.12.2008

  Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  W czasie trwania małżeństwa małżonkowie zobowiązani są do wzajemnej pomocy oraz do przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny, którą przez swój związek, stosownie do swych sił oraz (...)