Komornik przelal wplate do starego wierzyciela

Odpowiedzi w temacie (1)

pawstone

15.8.2018

Witam Moje zadlużenie, które jest pod komornikiem zostalo sprzedane w maju. W czerwcu zrobilem wplate do komornika na poczet tego zadlużenia. Komornik pobral z mojej wplaty około 15% a pozostala kwote przekazal do wierzyciela niestety nie do nowego tylko do poprzedniego. Informowalem juz poprzedniego wierzyciala o tej pomylce oraz nowego ale niestety nic sie w tej sprawie nie ruszylo, za chwile mija trzeci miesiac od tej pomyłki a komornik twierdzi, ze jesli mam potwierdzenie wplaty to nie jest juz to mój interes gdzie podziewaja sie te pieniadze! Kto w tej sprawie zawinil? Czy powinienem dzialać w tej sprawie? Czy rzeczywiście zostalo mi tylko cierpliwie czekac?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Monchita

2018-08-17 11:06:09

Komornik ma rację - jeżeli Pan wpłacił na właściwe konto, musi Pan uzbroić się w cierpliwość, aż komornik sam wyjaśni sytuację z wierzycielem.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.11.2015

  Poszukiwanie majątku dłużnika przez komornika

  Wierzyciel jest dysponentem postępowania egzekucyjnego. W związku z czym, co do zasady, wszczyna on to postępowanie, składając wniosek egzekucyjny, w którym wskazuje dłużnika, jego majątek (...)

 • 1.8.2014

  Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi (...)

 • 16.3.2009

  Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

 • 3.2.2005

  Jakie opłaty może pobierać komornik?

  Komornik pobiera opłaty egzekucyjne za prowadzenie egzekucji i inne czynności, których dokonuje. W zależności od rodzaju spraw są to opłaty bądź stosunkowe bądź stałe. Nie ma tu jednak żadnej (...)

 • 27.8.2013

  Zajęcie jako pierwszy etap egzekucji z nieruchomości

  Egzekucja z nieruchomości to innymi słowa egzekucja z własności nieruchomości - prowadzi ona bowiem do zmiany w prawie własności nieruchomości. Zajęcie jest pierwszym etapem egzekucji z nieruchomości, (...)