Komornik zabiera całą wypłatę. Alimenty bez dzieci?

Odpowiedzi w temacie (1)

Jaco59

7.11.2018

Witam, Mam zaległości w US. Podatek dochodowy PIT. Komornik ?wszedł? mi na konto firmowe i zajmuje co miesiąc całą kwotę. Saldo na minusie, a pani w banku mówi że mam zajęcie z tytułu alimentów i że w takim przypadku komornik bierze wszystko. Problem w tym, że ja nie mam dzieci! Czy taka praktyka jest normalna i zgodna z prawem?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DorisDorota

2018-11-07 16:22:16

Jeśli nie masz dzieci to jest to błąd komornika. Być może ktoś o takim samym imieniu i nazwisku ma zasądzone alimenty, a komornik nie sprawdził wszystkich danych. To się niestety zdarza. Trzeba skontaktować się z komornikiem. Proponuję też zmienić konto, a to zamknąć.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 3.2.2005

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych jest egzekucją świadczeń pieniężnych i przeprowadza się ją w sposób typowy dla egzekucji świadczeń alimentacyjnych właśnie. Jednak z racji swojej (...)

 • 11.7.2017

  W obronie przed windykacją...

  Proponowane przez resort sprawiedliwości przepisy wzmacniają prawa konsumentów – zobowiązują sąd do zbadania, czy roszczenie jest przedawnione. Jeśli po analizie materiału dowodowego (...)

 • 12.9.2016

  Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

  Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)