Kontrola nieujawnionych źródeł dochodów.

Odpowiedzi w temacie (0)

henia99

11.5.2012

Urząd skarbowy ma prawo przeprowadzić kontrolę podatnika, w celu weryfikacji tego czy na pewno nie ukrył on swoich prawdziwych dochodów. Podstawowe źródła informacji, z których korzystają urzędnicy podczas kontroli nieujawnionych źródeł dochodów to, informacje własne urzędów skarbowych (rejestry, deklaracje i zeznania podatkowe), informacje uzyskiwane od sądów,, informacje zdobyte przez wywiad skarbowy, informacje zdobyte przez policję i prokuraturę, informacje z urzędów miast, gmin oraz banków, donosy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Opodatkowanie przychodów z nieujawnionych źródeł

  Przychody z nieujawnionych źródeł zaliczane są do przychodów z tzw. innych źródeł (jedno ze źródeł przychodów wymienionych w ustawowym katalogu) – w konsekwencji podlegają one opodatkowaniu, (...)

 • Nieujawnione źródła przychodów – trzeba pilnować wydatków

  D Za przychody z tzw. innych źródeł ustawa uznaje m.in. przychody nieznajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach. Jeżeli podatnik nie jest w stanie wykazać źródeł pochodzenia (...)

 • Kiedy zobowiązania podatkowe się przedawniają?

  Po upływie terminu przedawnienia wierzyciel podatkowy nie może domagać się od dłużnika (podatnika) uregulowania zobowiązania, ponieważ mimo niespełnienia powinności ze strony dłużnika, wskutek (...)

 • Czy umorzony czynsz podlega opodatkowaniu PIT?

  Osoby, którym spółdzielnie lub gminy umorzyły zaległości czynszowe mają wątpliwości co do tego, czy umorzony czynsz podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też nie. (...)

 • Kontrola na granicy przedłużona

  Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) zostaje przedłużona o kolejne 10 dni – od 4 do 13 maja br. Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć (...)

NA SKÓTY