kradzież tablicy rejestracyjnej

Odpowiedzi w temacie (3)

januszek12

3.10.2012

Witam jaka jest kara za kradzież obydwu tablic z nie swojego samochodu? Czy sprawę można potraktować łagodniej jeżeli samochód to wrak który stoi zaparkowany od 5 lat na podwórku?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

sylwestraaaa

2012-10-04 09:19:34

Tak jak mówi k.k. Art. 121. § 1. :\" Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 dopuścił się go na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego. § 4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1, można orzec obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia, jeżeli szkoda nie została naprawiona\".

crownhe

2012-10-08 09:24:01

U mnie na podwórku stoją 3 stare graty, od kilku lat nie ruszone, tablice mają też jak narazie nie ruszone. Ale jestem pewien że nawet jakby się je zawineło to nikt by się nie zorientował. A skoro nie ma zgłoszenia to człowieka nie znajdą co je ukradł więc nie ma sprawy a czysty zarobek jest.

Bruce

2017-02-25 05:13:53

Śmierć przez powieszenie ,byłoby ok

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Nowe zasady dotyczące rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy

  Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy wprowadziło nowe zasady rejestracji bezrobotnych. Określa ono tryb rejestracji, sposób prowadzenia (...)

 • Opłata reklamowa

  Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Kto ma płacić opłatę reklamową? Kiedy (...)

 • Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

  Do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych trafił przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która ma pozwolić skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, (...)

 • Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

  Nowelizacja ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw ma wprowadzić wiele korzystnych zmian i usprawnić wymiar sprawiedliwości. M.in. określa na poziomie 500 zł stały (...)

 • Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  Nowelizacja dotyczy zmiany dwóch przepisów Kodeksu wykroczeń, które w obecnym brzmieniu nie spełniają zasady prawidłowej legislacji wskazanej w art. 2 Konstytucji RP. Ustawa (...)