Kredyt hipoteczny - jak sie wypisac ?

Odpowiedzi w temacie (3)

komorkowiec

28.1.2008

Witam Mam kredyt hipoteczny z byla zona. Podczas sprawy o podzial majatku zrzeklem sie mieszkania na jej korzysc i po sprawie zostalem wykreslony z hipoteki czyli nie jestem juz wlascicelem mieszkania. Problem polega na tym ze z kredytu na to mieszkanie ona nie chce mnie wypisac (czyli zlozyc papiery ze jest w stanie je splacac samodzielnie), a bank stwierdzil ze to moj problem, nawet jezeli nie jestem wlascicielem mieszkania. Wg banku mam do wyboru: dogadac sie (juz wiem ze to nierealne), albo splacic i starac sie o zwrot kosztow (na to nikt przy zdrowych zmyslach nie pojdzie, wiec tez nierealne). Czy ktos moze ma pomysl co z tym zrobic ? A jezeli nie pomysl to moze ktos ma namiar na jakiegos prawnika ktory specjalizuje sie w takich dziwacznych przypadkach ? Pozdrowienia

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kumka_zielona

2008-01-29 12:54:11

Nie znam się na tym, ale ja przestałabym płacić raty i powiedziałabym drugiej połowie, że albo będzie płacić, albo zabiorą jej mieszkanie... :-)

komorkowiec

2008-01-29 16:46:38

Tak tez zrobilem, ale jako ze jestem rowniez wpisany do kredytu bank zrobi tak: podzieli kredyt pozostaly do splacenia na pol, nastepnie wysle windykacje po polowe do mnie i po druga polowe do niej. Wiem ze to bardzo uogolniona i uproszczona wersja ale mniej wiecej tak to sie skonczy... Natomiast ja szukam grzecznego rozwiazania prawnego zeby mi komornicy nie zaczeli po pietach deptac Moze ktos jakies zna? Pozdrowienia

Kasia

2017-10-22 07:23:46

Jeśli udało Ci się to osiągnąć to napisz jak.jestem w identycznej sytuacji.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Hipoteczny list zastawny a publiczny list zastawny

  Działalność banków hipotecznych reguluje ustawa z 28 sierpnia 1997 r. o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Banki hipoteczne to instytucje finansowe, zajmujące się udzielaniem kredytów (...)

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)

 • 9.11.2004

  Kontrola i nadzór nad bankami hipotecznymi

  Działalność każdego banku obarczona jest pewnym ryzykiem. W przypadku banku hipotecznego, niebezpieczeństwo złych kredytów zostało w pewien sposób zniwelowane poprzez zabezpieczenie (...)

 • 25.3.2017

  Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  Ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami wdraża unijną dyrektywę, określa m.in. zasady i tryb zawierania umów o kredyt hipoteczny, (...)

 • 8.10.2018

  Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  Hipoteka jest tzw. rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności. Należy do grupy ograniczonych praw rzeczowych. Ustanawia się ją dla zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomościach oraz na (...)