Forum prawne

Postępowanie upominawcze

Byłem klientem firmy Orange. Miałem telefon na abonament od wielu lat w tej sieci. Uległem ciężkiemu wypadkowi i 2 miesiące leżałem w szpitalu, bez możliwości przemieszczania się. W chwili wypadku zgubiłem tez telefon wraz z karta sim. Wielokrotnie zwracałem się z prośbą, potem już błaganiem, aby firma ORANGE przysłała do mnie do szpitala swojego przedstawiciela z duplikatem karty.Czego mi odmawiano cały czas, po miesiącu zablokowano mi karte i wysłano pismo o zapłatę kary umownej za niewywiązanie się z umowy, co przecież nie było z mojej winy, bo błagałem orange,żeby przysłali do mnie przedstawiciela.

Ostatnio dostałem nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Co teraz mam zrobić, jak sie przed tym bronić? Czy moge na dowód powołac moje rozmowy z Orange oraz wnioskowac o przesłuchanie mnie w charakterze świadka? jak sie od tego odwołac? Po wypadku ubiegam sie o rentę i nie pracuje, bo nie moge. prosze pomóżcie...

2010.7.16 14:44:47

Odpowiedzi w temacie: Postępowanie upominawcze (1)

Nakaz zapłaty uprawomocni się po dwóch tygodniach od doręczenia tego nakazu, chyba że złożysz w tym terminie sprzeciw.  W razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc, a przewodniczący wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie powodowi sprzeciwu razem z wezwaniem na rozprawę.


 


Pismo zawierające sprzeciw wnosi się do sądu, który wydał nakaz zapłaty, a w przypadku nakazu wydanego przez referendarza sądowego - do sądu, przed którym wytoczono powództwo. W piśmie pozwany powinien wskazać, czy zaskarża nakaz w całości czy w części, przedstawić zarzuty, które pod rygorem ich utraty należy zgłosić przed wdaniem się w spór, a także pozostałe zarzuty przeciwko żądaniu pozwu oraz wszystkie okoliczności faktyczne i dowody na ich potwierdzenie. Jeżeli pozew wniesiono na urzędowym formularzu, wniesienie sprzeciwu wymaga również zachowania tej formy. 


pozdr.

2010.7.19 15:57:40

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika