Naruszenie nietykalności przez ochroniarza

Odpowiedzi w temacie (0)

macuty

16.9.2018

Witam, Piszę z sprawą która wydarzyła się parę dni temu. Będąc w nocy w jednej z rybnickich dyskotek, zakupiłem piwo i chciałem wyjść z nim na dwór lecz zostałem cofnięty przez obsługę lokalu do środka, że nie mogę wyjść. Za jakieś pół godziny wyszedłem z piwem w butelce w celu opuszczenia lokalu i udania się na taxi, gdy byłem już na ulicy poza lokalem, zawołał mnie mężczyzna (nie wiem czy był ochroniarzem czy z obsługi) z tekstem ile razy ma mówić że nie wychodzi się z piwem na zewnątrz, po czym dwukrotnie dał mi w twarz. Czy mogę takową sprawę gdzieś zgłosić, świadków za bardzo nie ma, musiałbym liczyć, że w okolicy jest monitoring który to nagrał. Jakie konsekwencje mogą zostać wyciągnięte za ten czyn i czy opłaca mi się bawić w oskarżanie go, czy lepiej tą sprawę odpuścić, liczę na pomoc :)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.6.2018

  Zasada odpowiedzialności urzędników za naruszenie prawa

  Pracownicy administracji odpowiadają majątkowo za naruszenie prawa wobec przedsiębiorców. Przedsiębiorca może więc dochodzić odszkodowania w razie naruszenia prawa przez urzędnika. 

 • 17.11.2014

  Oskarżenie prywatne

  Zasadą jest, że oskarżycielem przed sądem jest prokurator. Jednak nie we wszystkich sprawach ma on obowiązek wnoszenia aktu oskarżenia. Wyjątek ten stanowią właśnie sprawy ścigane z oskarżenia (...)

 • 18.4.2017

  Porzucenie pracy - Jakie są konsekwencje porzucenia pracy?

  Obecnie porzucenie pracy nie jest w sposób szczególny uregulowane w polskim systemie prawnym jednak porzucenie pracy stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, (...)

 • 4.6.2017

  Ochrona dóbr osobistych

  Dobra osobiste są atrybutem każdej osoby fizycznej. Ze względu na ich charakter, dobra osobiste są nieodłącznie związane z człowiekiem, bez względu na stan jego zdrowia czy psychiki. Dlatego też (...)

 • 30.4.2018

  Sankcje z RODO

  Nowe rozporządzenie o ochronie danych uprawnia organ nadzorczy do nakładania administracyjnych kar pieniężnych. Kary powinny być proporcjonalne i odstraszające.