nękanie przez bank

Odpowiedzi w temacie (4)

zadluzona

21.1.2010

Od dwuch lat jestem dłużnikiem Citibank. Poza kredytem w tym banku posiadam jeszcze dwa inne. W zeszłym roku pracowałam na pół etatu więc nazbierało się zaległości w każdym z banków i ciągnął się do dziś. Nie dopuszczam jednak aby zadłużenie było większe niż 2 zaległe raty. Co miesiąc borykam się z problemem w pracy, ponieważ od pierwszego dnia zaległości mają miejsce telefony do pracy (jestem nauczycielem) w godzinach, kiedy ja ich odebrać nie mogę. Takich informacji udziela sekretarka, ale po 10 minutach dzwoni ktoś inny z tego samego banku rządając połączenia ze mną. Na moją prośbę sekretarka poprosiła o telefon kontaktowy w celu umożliwienia wyjaśnienia opóźnienia wpłaty, ale za każdym razem słyszy że to nie jest możliwe i że bank skontaktuje się ze mną później( tzn po 10 minutach). Przedstawiciele banku zawsze dzwonią z zastrzeżonego numeru i występują anonimowo podają jedynie nazwę banku który reprezentują. Sekretarka zagroziła ze przekaże sprawę dyrektorowi bo te telefony przeszkadzają w wykonywaniu jej podstawowych obowiązków. Nie wiem co robić...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2010-01-29 16:01:09

Nic Pan nie zrobi, bo bank dzwoni do pracodawcy, a nie do Pana, więc nie Pan jest nękany. Najlepiej porozmawiać z sekretarką, żeby odkładała słuchawkę, jak tylko zadzwonią z banku i będą chcieli rozmawiać z Panem. To po jakimś czasie powinno doprowadzić do zaprzestania tej praktyki. Natomiast ja nie czekałbym, na to, że sekretarka zgłosi sprawę dyrektorowi, tylko sam bym to zrobił. Nie zwolnią Pana z tego powodu, że jakiś "debil" za Panem wydzwania. Przypuszczam, że jednostka samorządowa, której podlega szkoła ma jakąś obsługę prawną, która może doradzić, co z tym fantem zrobić. Natomiast najlepszym rozwiązaniem będzie spłata długu.

zodiak2007

2012-08-08 14:27:16

Witam. Kilka lat temu miałam konto w banku bph oraz kartę kredytową. Kiedy większość oddziałów tego banku przejęło PKO byłam jednym nym z klientów, którzy zostali przeniesieni do PKO. Dostałam nowe karty do obydwu kont pocztą. Aktywowałam tylko kartę płatniczą do konta, bo tamta traciła ważność. Kartę kredytową miałąm spłaconą, bo zamierzałam założyć konto w innym banku. Zamknęłam konto zwykłe. Poszłam do banku i złożyłam wniosek o zamknięcie konta kredytowego oraz zrezygnowałam z karty kredytowej. Cały czas od tamtego czasu przychodzą mi co miesiąc wyciągi. Po ponad roku wysłałam pismo do PKO w Warszawie z reklamacją, przysłali pismo zwrotne, ze zorientują się w sprawie i odpowiedzą. Minęły kolejne lata, co miesiąc przychodzą wyciagi, na razie nie ma na nich kwoty za prowadzenie konta, którą mam zapłacić, nwet niby jestem na plusie, ale ja mam już dosyć. Nie mogę się uwolnić od tego banku. Czy mogę bankowi założyć sprawę o nękanie (bo co jak w końcu każą mi zapłacić za coś czego od dawna nie mam i nigdy nie używałam?), o nieprawne wykorzystywanie moich danych osobowych, bo przecież rozwiązłam z nimi umowę, wiec nie powinni? Jak to zrobić? Bardzo proszę o pomoc, bo sprawa ciągnie sie już 4 lata, za przeproszeniem, aż mnie trafia za każdym razem jak przychodzi wyciąg.

Npuuu

2017-09-19 00:21:53

No napewno,ha ha ha ,kto fi uwierzy w to ?jak się zamyka kartę to przez 3 miesiące idą wyciągów puste i koniec .Nie umiesz karty zamknąć ,a się mądrzysz w inetprnetach,co za krJ debili

mrozowskim

2017-09-19 10:05:02

Może problem polega na tym, że BPH w jakieś części został przejęty przez bank Pekao S.A. a nie PKO B.P. to są dwa różne banki. Pisząc do PKO B.P. w sprawie karty prowadzonej przez Pekao S.A. nie wiele można osiągnąć.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.2.2005

  Zasady ogólne prawa bankowego

  Przepisy dotyczące funkcjonowania banków w Polsce zostały zawarte w ustawie Prawo bankowe. Ten akt prawny reguluje podstawowe prawa i obowiązki banków, a także uprawnienia i obowiązki klientów (...)

 • 9.11.2004

  Tajemnica bankowa

  Dokonując czynności bankowych przekazujemy bankowi informacje dotyczące bezpośrednio naszej osoby, naszego stanu rodzinnego i majątkowego. Banki posiadające takie informacje mogą stanowić bardzo (...)

 • 9.11.2004

  Udzielenie kredytu przez bank hipoteczny

  Przed udzieleniem kredytu bank hipoteczny musi ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Czyni to na podstawie ekspertyzy określającej bankowo-hipoteczną wartość nieruchomości. Bankowo-hipoteczna (...)

 • 11.5.2009

  Środki pieniężne na rachunkach oszczędnościowych wolne od zajęcia

  Jak powszechnie wiadomo, jednym ze sposobów przeprowadzenia egzekucji komorniczej jest egzekucja z rachunku bankowego dłużnika. Podobnie jednak jak w przypadku egzekucji z wynagrodzenia za pracę, ustawodawca (...)

 • 9.11.2004

  Rejestr zabezpieczenia listów zastawnych

  Rejestr zabezpieczenia prowadzony jest przez banki hipoteczne. W rejestrze tym wpisywane są wierzytelności banku hipotecznego, na podstawie których emitowane są listy zastawne. Rejestr dokumentuje (...)