Odmowa przyznania renty rodzinnej dla wdowy

Odpowiedzi w temacie (1)

jjc174

22.2.2016

Witam, Mój tato zmarł 4 września 2012 roku, a 25 września tego samego roku moja mama skończyła 45 lat! A więc zabrakło jej 21 dni do uzyskania renty rodzinnej jako wdowie! ZUS oczywiści twierdzi, że takowa renta jej nie przysługuje, ponieważ tato jak już wcześniej wspomniałam zmarł 21 dni za wcześnie! Czy istnieją jakieś szanse na uzyskanie tej renty? Będę wdzięczna za każdą pomoc!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

bruno_mars

2018-07-26 21:06:43

ja bym zwrócił się z tym do jakiegoś adwokata, znam Tomasza Tomaszczyka, ale on jest z Warszawy, dobry specjalista do spraw ZUS, natomiast nie każdy ma blisko, dobrze szukać kogoś w swoim rejonie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 27.5.2017

  Dla kogo renta rodzinna?

  Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy oraz po osobie ubezpieczonej, która (...)

 • 26.4.2019

  Kto otrzyma jednorazowe świadczenie pieniężne?

  W maju 2019 r. , na podstawie ustawy z 4 kwietnia 2019 r., ZUS wypłaci jednorazowe świadczenie pieniężne emerytom, rencistom oraz innym osobom, którym wypłaca świadczenia określone w tej (...)

 • 2.6.2014

  Kiedy wdowcy mają prawo do renty rodzinnej?

  W kręgu uprawnionych do renty rodzinnej członków rodziny zmarłego jest jego małżonek (wdowa lub wdowiec) spełniający warunki wskazane w niniejszej poradzie. Co istotne, warunkiem nabycia (...)