odmowa wydania rzeczy osobistych

Odpowiedzi w temacie (9)

paulaw5

7.4.2010

Witam, mam 24 lata i od 8 lat nie mieszkam w miejscu mojego stałego zameldowania. W domu mieszka mój ojciec i jeszcze do niedawna moja niepełnosprawna siostra (25 lat). Parę dni temu zabrałam siostrę na jej prośbę do siebie gdyż doszło do przemocy ze strony ojca. Ponieważ siostra nie miała okazji zabrać niczego ze sobą (nawet dowodu osobistego) pojechałam tam wczoraj w asyście policji po jej rzeczy. Niestety ojciec odmówił otwarcia drzwi a policja nic nie mogła zrobić. Wiem, że jeżeli jestem tam zameldowana to mam prawo tam przebywać czy wejść a jednak sprawa na dzień dzisiejszy wydaje się beznadziejna. Jak mogę odebrać jej rzeczy i gdzie mogę się udać po pomoc?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2010-04-07 23:29:13

Pozostaje jedynie zwrócić się do sądu o wydanie nakazu wydania rzeczy osobistych siostry.

magdalena1976

2010-08-24 11:00:37

Jestem w podobnej sytuacji. Mój obecny partner po rozwodzie, który miał miejsce 3 lata temu, nie może odzyskać swoich rzeczy i dokumentów od byłej żony. Na ostatniej sprawie rozwodowej sąd nakazał ustnie byłej żonie do oddania wszystkich rzeczy. Niestety tak się nie stało. Proszę o odpowiedź w jaki sposób dokładnie można odzyskać te rzeczy i dokumenty, bo oczywiście bez drogi sądowej nie obędzie się. Jaki wniosek należy sporządzić.

mrozowskim

2010-08-24 12:31:32

Należy złożyć wniosek do sądu cywilnego o wydanie nakazu oddania wszystkich rzeczy, które są własnością Pani partnera. Do takiego wniosku należy dołączyć spis rzeczy, o wydanie których Pani partner się stara. Jeśli była żona nie zastosuje się do nakazu, będzie można oddać sprawę do komornika, który wejdzie do mieszkania i wyegzekwuje nakaz, jeśli jeszcze coś będzie do odzyskania.

Majkel93

2013-02-02 18:26:16

witam, mam również problem z odzyskaniem rzeczy niestety nie posiadam na nie rachunki tylko głupie sms'y w ktorych moja byla pisze ze ejstem wlascicielem tego i tego ale mi nie odda. CO moge zrobic w takiej sytuacji?

mrozowskim

2013-02-03 08:29:06

To co sugerowałem powyżej, a SMS potraktować jako dowód w sprawie.

susan

2017-04-04 13:54:24

Jestem tutaj, aby dzielić się moim doświadczeniem z wszystkimi. O tym, jak wróciłem z mężem, wyszliśmy za mąż za ponad 9 lat i dostaliśmy dwójkę dzieci. Było dobrze z nami i zawsze jesteśmy szczęśliwi. Aż pewnego dnia mój mąż zaczął zachowywać się w sposób, w jaki nie mógł zrozumieć, byłem bardzo zdezorientowany tym, jak traktował mnie i dzieci. Później tego samego miesiąca nie wrócił do domu i zadzwonił do mnie, że chce rozwodu, spytałem, co zrobiłem źle, aby zasłużyć na to od niego, wszystko, co mówił, chce rozwodu, który mnie nienawidzi i nie chce widzieć mnie znowu Jego życie, byłem szalony, a także sfrustrowany, nie wiem, co robić, byłem chory przez ponad 2 tygodnie z powodu rozwodu. Kocham go tak bardzo, że wszystko jest dla mnie bez niego, moje życie jest niekompletne. Powiedziałem mojej siostrze o mojej obecnej kondycji i powiedział mi o lekarzu, skontaktuj się z nim po powrocie mojego męża z powrotem do mnie, powiedział mi, że mój mąż został zabrany przez inną kobietę, którą żona go wypisała, dlatego Nienawidzi mnie i chce, żebyśmy się rozwiedli. Potem dał mi pewność, że w ciągu najbliższych 48 godzin mój mąż wróci do mnie i do dzieci, po tym, jak skończył oddać zaklęcie w ciągu następnych 48 godzin, mój mąż wezwał mnie do mnie przeprosiną i powiedział, że nadal kocha Ja tak bardzo nie wiedział, co się z nim stało. Ale dzisiaj mój mąż i cała moja rodzina są szczęśliwi znowu. Dziękuję Drchamberc za to, co zrobiłeś. Dziś nie byłoby niczym, ale za twoją pomoc. Skontaktuj się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej: chamberc564@yahoo.com   (1) chcę, aby ex z powrotem. (2) Zawsze masz koszmary. (3) Promocja się w biurze (4) Czy chcesz mieć dziecko. (5) Chcesz być bogaty. (6) chcesz pozostać swoim mężem / żoną na zawsze na zawsze. (7) potrzebę pomocy finansowej. 8) Czy chcesz kontrolować to małżeństwo? 9) Czy chcesz być przyciągającym ludzi 10) Brak dzieci 11) potrzebuje męża / żony 13) JAK SIĘ ZATRZYMUJ SIĘ LOTTERY 14) PROMOCYJNA MASA 15) OCHRONA ŚMIERCI 16) BIZNES 17) DOBRY PRACA HECHIZO 18) leczyć jakąkolwiek chorobę. (19) E.T.C rozstrzyganie spraw Skontaktuj się z nimi w świątyni e-mail templec564@yahoo.com i rozwiąż wszystkie problemy.

Kasskkaa

2017-08-11 17:07:54

Mam problem z odzyskaniem moich rzeczy. Mój narzeczony uległ wypadkowi... jest nie przytomny. Jego brat wyrzucił mnie z mieszkania bez możliwości wzięcia swoich prywatnych rzeczy... nie chce dogadać sie dobrowolnie i przez policje. Mam tam wiele rzeczy które ja kupiłam( mam na nie faktury) jest jakas możliwość rozwiązania tego poza sadem. Nie wierze im i mam podejrzenie ze mogą to sprzedać bez mojej wiedzy. Co teraz mam zrobić? Pomóżcie...

Ogundele

2017-09-07 20:41:57

MUSISZ PRZECZYTAĆ: Nazywam się Susan Davis, amd z Glasgow w Wielkiej Brytanii. Chcę zeznawać o wielkim człowieku nazwie Doktor Dr Ogundele, byłem oszukany tak wiele razy i nigdy dotąd nie widziałem żadnego potężnego człowieka, jak dr Ogundele, mój mąż zostawił mnie, ponieważ nie mogłem mieć własnego dziecka, a drugi powód był także dlatego, że nie byliśmy w stanie opłacać nienarodzonego dziecka, pewnego dnia jako zdegradowana kobieta, którą pojechałem do internetu, a ja spotkałem się z postem dr Ogundele napisanym przez kobietę, z którą pomagał wcześniej, zachęcam się do kontaktu z nim, pierwsze słowo, które powiedział mi, że powinienem być szczęśliwy, że skontaktowałeś się z nim, że moje problemy się skończą, kilka dni po jego modlitwach i konsultacji mój mąż wrócił z błaganiem i wyprowadził nas z ubóstwa swoimi mocami, z przyjemnością informujemy każdego czytałem to, że mam własne dziecko na drodze. Dr Ogundele jest jak żaden inny czary, ma doskonałe rozwiązanie problemów związanych z relacjami, ubóstwem, chorobami i małżeństwem, a nawet sprawi, że będziesz miał szczęście w swoim życiu. Wierzę mu i dziś cieszę się, że wszyscy wiedzą, że ten czarujący czarodzieja ma moc do problemów życia z wszelkimi rodzajami choroby z jego mocą. bo wierzyli w Niego, mam szczęście. Dziękuję, że ci ludzie wciąż tam są i potrzebują pomocy, a ja go upuszczę, skontaktujesz się z nim, a potem wyskakujesz za mnie. Dr.Ogundele napisz do swojego: ogundeletempleofsolution@gmail.com lub swojego telefonu: +27618920352

Beata

2018-03-11 19:08:37

Witam może ktoś mi pomoże. Żyła 2.5 roku z ojcem mojej córki. Kupiliśmy trampoline dla niej. Nie mam na nią żadnego paragonu ale zapłaciłam ja z własnej kieszeni. Czy jej szansa że mogę ją odzyskać?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: