Odmowa wyłaty odszkodowania -brak w tabeli danej operacji

Odpowiedzi w temacie (2)

philips234

18.1.2018

Witam proszę o pomoc. W zeszłym roku złamałam rękę, koniecznie było wykonanie stabilizacji złamanej kości, śrubami i płyta wewnętrzną. Z tytułu tej operacji otrzymałam odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego. Po roku czasu wykonano kolejna operację - usunięto zespolenie z kości(taka jest ogólna praktyka, po roku - jak kość się zrośnie, zespolenie się wyciąga) Ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty odszkodowania, w związku z tym, iż w ich tabeli operacji chirurgicznych - nie ma takiej operacji jak usunięcie zespolenia. W tabeli operacji jest złamanie-operacyjne ustalenie złamania kości i kość- usunięcie części kości, łącznie z łyżeczkowaniem. Moim zdaniem, ta druga operacja jest kontynuacją leczenia ? ustalenia złamania kości przedramienia, można i by to również podciągnąć o wariant drugi(choć mocno naciągany i tego się trzymać nie będę) - usunięcie części kości, łącznie z łyżeczkowaniem kości, gdyż podczas operacji - przed wykręceniem śruby konieczne jest rozkruszenie cienkiej warstwy kości ponad zespoleniem za pomocą dłuta. Proszę o podpowiedź czy czy mam rację, iż odmowa jest bezzasadna? Czy mój argument iż jest to kontynuacja leczenia w związku ze złamaniem jest odpowiedni? Czy może znacie Państwo jakieś wyroki sądu w podobnej sprawie ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

marta

2018-04-04 17:39:59

Witam Ja jestem w identycznej sytuacji co pani tylko noga . Pzu odmówiło wypłaty rekompensaty za operacje ponieważ nie jest ujęta w ich tabeli. Czy znalazła pani jakieś rozwiązanie aby się odwołać od decyzji.

philips234

2018-06-19 15:01:55

Niestety nie, odwołanie się, nic nie dało

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.5.2017

  Krajowa Administracja Skarbowa w operacji POSTBOX

  KAS wraz ze służbami z 16 innych krajów uczestniczyła w operacji POSTBOX. Głównym celem wspólnych działań było zwalczanie nielegalnego międzynarodowego obrotu towarami, (...)

 • 14.12.2016

  A jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?

  Prawo do uzyskania odszkodowania powstaje w momencie spełnienia się ryzyka ubezpieczeniowego. Wysokość, czy też rodzaj świadczenia zależy od rodzaju ubezpieczenia i wysokości sumy w nim wskazanej. (...)

 • 9.11.2004

  Umowa o usługi bankowości elektronicznej

  Czymże jest bankowość elektroniczna? Bankowość elektroniczna to dostarczanie bankowych usług i produktów w dowolnym miejscu i czasie za pomocą elektronicznych kanałów dystrybucji przy użyciu (...)

 • 9.11.2004

  Zawarcie i rozwiązanie umowy o elektroniczny instrument płatniczy

  Stronami umowy o elektroniczny instrument płatniczy jest wydawca i posiadacz. Ustawa sama precyzuje kto jest, może być posiadaczem w jej rozumieniu. Posiadacz bowiem to osoba fizyczna, osoba prawna (...)

 • 24.8.2012

  Kto może rozliczać się w formie karty podatkowej?

  Osoba fizyczna prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą ma do wyboru cztery różne formy opodatkowania: opodatkowanie na zasadach ogólnych, opodatkowanie liniowe 19%, ryczałt od przychodów (...)