e-prawnik.pl Porady prawne

Odprawa 2011

Odpowiedzi w temacie (1)

bartoo63

2.3.2011

Witam Kiedy pracownikowi nalezy sie odprawa w jakiej wysokości?Z góry dziekuje za wszelkie informacje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

girlsixx

2011-03-02 14:28:01

Z tego co wiem zaklad musi zatrudniac co najmniej 20 osob i utraca pracy musi wynikac z wylacznej winy pracodawcy. Co do wysokosci, o ile nie sa to zwolnienia grupowe, gdzie wysokosc odprawy negocjuje sie z zakladowa organizacja zwiazkowa, zalezy ona od stazu pracy u danego pracodawcy. Pozwole sobie zacytowac: "Zgodnie z art. 8 ustawy o zwolnieniach grupowych pracownikowi przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony od 2 do 8 lat lub trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony ponad 8 lat."

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM