odszkodowanie z tytułu urodzenia martwego dziecka

Odpowiedzi w temacie (0)

sabina0911@gmail.com

21.2.2018

Witam. Moja zona poroniła w 10 tygodniu ciąży. Zrobiliśmy badania genetyczne określające płeć i zarejestrowaliśmy córeczkę w USC. Na podstawie aktu urodzenia z adnotacja o martwym urodzeniu żona poszła na 8 tyg.urlop macierzyński. Ja natomiast na podstawie tego aktu urodzenia złożyłem wniosek o wypłatę odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej Warta. Obejmuje mnie ubezpieczenie grupowe w pracy. Dostałem odpowiedz, że do rozpatrzenia mojego wniosku potrzebna jest dokumentacja medyczna określająca tydzień ciąży w którym doszło do poronienia. Wiem, że Warta ma zapis, że śmierć noworodka oznacza śmierć dziecka poczętego, ale nie narodzonego, którego zgon nastąpił po 29 tygodniu ciąży, ale czy oni maja prawo żądać ode mnie przedstawienia dokumentacji medycznej mojej zony? Ona nie jest ich klientką, więc dlaczego ma im udostępniać swoja dokumentacje medyczną. CZy t jest zgodne z prawem?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.10.2017

  Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  Nowo narodzone dziecko musi zostać zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Sporządzony dla dziecka akt urodzenia będzie określał m.in. jego dane osobowe (imię, nazwisko), pochodzenie od określonych (...)

 • 25.3.2015

  Urlop macierzyński - ile trwa?

  W ostatnim czasie weszło w życie wiele nowelizacji prawa pracy, regulujących na nowych zasadach uprawnienia zawiązane z macierzyństwem przysługujące pracownikom. Wydłużono okresy pozostawania (...)

 • 24.9.2017

  Dodatki do zasiłku rodzinnego

  Osoba mająca prawo do zasiłku rodzinnego może ubiegać się o następujące dodatki: dodatek z tytułu urodzenia dziecka; dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu (...)

 • 3.6.2018

  Jak zarejestrować swoje dziecko online?

  Jeśli urodzi ci się dziecko, trzeba je zgłosić do odpowiedniego urzędu stanu cywilnego (USC). Kierownik urzędu zarejestruje urodzenie dziecka, przekaże ci jego numer PESEL i zamelduje je. Sprawdź, (...)

 • 14.5.2017

  Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)