odszkodowanie za brak lokalu dla eksmitowanego

Odpowiedzi w temacie (3)

kamil39

11.7.2011

Witam, mam pytanie czy gmina ma obowiązek wypłacić mi odszkodowanie jeżeli nie jest w stanie przydzielić lokalu zastępczego osobie która ma sądowy nakaz eksmisji z mojej kamienicy?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

wrócimierz

2011-07-12 11:42:17

Kodeks postępowania cywilnego przewiduje obowiązek dostarczenia eksmitowanemu pomieszczenia tymczasowego. Ma to zrobić wierzyciel, komornik lub gmina.

tadeusz43

2011-07-12 11:43:40

Gmina niema obowiązku wypłącania odszkodowania jeśli nie jest w stanie przydzielić lokalu zastępczego bo nie tylko na niej ciąży obowiązek.

 

wojmian

2011-07-12 11:45:36

 Dokładniej w art. 1046 § 4 k.p.c.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: