Forum prawne

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją posiadłością), gazociągi, ciągi wodno - kanalizacyjne, ciepłownicze i inne ustroje obniżające jakość, funkcjonalność i wartość działek budowlanych, gruntów ornych i innych. Odszkodowania z tytułu przebiegu linii przesyłowych ! Wysokie odszkodowania za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne, gazociągi, ciągi wodno-kanalizacyjne, ciepłownicze, stacje transformatorowe, rozdzielnie, przepompownie, wieże triangulacyjne i inne ustroje obniżające jakość, funkcjonalność i wartość działek budowlanych, gruntów ornych i innych. Wszystkim posiadającym takie nieruchomości należy się odszkodowanie za utratę wartości działki i przede wszystkim opłata za służebność gruntu. Stawki za służebność są oczywiście większe przy działkach budowlanych i mniejsze przy gruntach rolnych. O zapłatę za dzierżawę lub służebność występujemy do 10 lat wstecz (dotyczy osób fizycznych, dla firm jest to termin trzyletni). 

2006.6.8 19:16:48

Odpowiedzi w temacie: ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce (181)

a jak było pozwolenie na budowę lub zgoda poprzedników ? nie róbcie ludzi w balona KC się kłania

2007.3.29 23:50:25

ja również jestem właścicielem działki znajdującej się przy drodze gminnej w małej miejscowości na której stoi słup i przez która przebiega linia energetyczna, bedę dochodził swoich praw.

2007.6.19 12:24:35

Witam !!! Na mojej działce( na jednej działce słupy biegną po dlugiści) znajduję sie okolo 9 słupów średniego napiecia czy istnieje jakieś racjonalna możliwość wywalczenia doszkodowania...? Istnieje jeden mamkamęt tego przedsięwzięcia linia energetyczna prowadzona była w 1974 roku..

2008.4.12 20:16:55

moim zdaniem o 4 lata za późno tak to byś się obłowił chłopie...

2008.5.4 21:0:45

tzn od kiedy jest ustawa?

2008.5.4 21:50:32

Masz słup energetyczny na swojej działce? Skontaktuj się ze specjalistami e-prawnik.pl 


Powiemy Ci jak ustalić czy energetyka miała prawo do postawienia słupów i czy możesz dochodzić wynagrodzenia za bezumowne korzystanie. 


Zapraszamy

2008.7.29 15:56:7

polecieć można bardzo prosto....art. 224 kc i wszystko idzie do kosza.....ostrożnie z formułowaniem wniosków jak w artykule:)

2008.8.25 10:57:44

Przecież energetyka nic nie sobie z nas nie robi - żadnych odszkodowań nie chce dać. To kpiny z ludzi.

2009.6.9 8:10:29

bardzo prosiłabym o ten adres bo tez mam postawiony słup wysokiego napięcia na działce a następnej linie idą w poprzek działki z budową ani rusz .!!!od czego najlepiej zacząć ?ile mnie to będzie w przyblizeniu kosztować?

2009.12.10 12:14:58

Tego rodzaju odszkodowania przysługują właścicielom ziemi, na której znajdują się słupy energetyczne, tranzystory, rurociągi i inne elementy infrastruktury. Zakłady będące właścicielami tych obiektów (np. zakłady energetyczne, gazownie) niechętnie wypłacają za nie odszkodowania, więc sprawy te często kończą się w sądach. Dlatego też najrozsądniej jest zwrócić się o pomoc do doświadczonego prawnika.

[b]Przykładowe elementy infrastruktury[/b]

[list]
[*] słupy i linie energetyczne,
[*] stacje transformatorowe,
[*] gazociągi,
[*] ciągi wodno-kanalizacyjne,
[*] ciągi ciepłownicze,
[/list]

[b]Warunki[/b]

Żeby sprawa miała szansę na powodzenie, element infrastuktury musiał być postawiony:

[list]
[*] po roku 1980,
[*] bez pisemnej zgody ówczesnego właściciela.
[/list]

Nie jesteś pewien, czy możesz dostać odszkodowanie? Kliknij [url=http://www.oddajmi.pl/test/test_1.zip]tutaj[/url] i sprawdź!

[b]Zanim kupisz...[/b]

Jeśli zamierzasz dokonać zakupu działki, na której znajduje się element infrastruktury, koniecznie podpisz z dotychczasowym właścicielem umowę o przelewie roszczeń! Inaczej będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie jedynie za okres, przez który sam jesteś właścicielem nieruchomości. [url=http://www.oddajmi.pl/download/umowy.zip]Tutaj[/url] możesz pobrać wzór umowy cesji do wypełnienia a [url=http://www.oddajmi.pl/download/broszury.zip]tutaj[/url] - broszurę informacyjną dotyczącą tego rodzaju transakcji.

Jeżeli zakupiłeś już działkę ze słupem, nie martw się - po prostu podpisz umowę cesji z osobą, która sprzedała Ci działkę "po fakcie".

[b]Gdzie nas znajdziesz?[/b]

Oddajmi.pl działa na terenie całej Polski! Po prostu odwiedź nas na www.oddajmi.pl

2010.4.1 13:5:37

[proszę administratora o skasowanie poprzedniego posta o tym samym temacie]

Tego rodzaju odszkodowania przysługują właścicielom ziemi, na której znajdują się słupy energetyczne, tranzystory, rurociągi i inne elementy infrastruktury. Zakłady będące właścicielami tych obiektów (np. zakłady energetyczne, gazownie) niechętnie wypłacają za nie odszkodowania, więc sprawy te często kończą się w sądach. Dlatego też najrozsądniej jest zwrócić się o pomoc do doświadczonego prawnika.

Przykładowe elementy infrastruktury: słupy i linie energetyczne, stacje transformatorowe, gazociągi, ciągi wodno-kanalizacyjne, ciągi ciepłownicze.

Warunki:

Żeby sprawa miała szansę na powodzenie, element infrastuktury musiał być postawiony: (1) po roku 1980, (2) bez pisemnej zgody ówczesnego właściciela.


Nie jesteś pewien, czy możesz dostać odszkodowanie? Wejdź tutaj: http://www.oddajmi.pl/test/test_1.php i sprawdź!


Jeśli zamierzasz dokonać zakupu działki, na której znajduje się element infrastruktury, koniecznie podpisz z dotychczasowym właścicielem umowę o przelewie roszczeń! Inaczej będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie jedynie za okres, przez który sam jesteś właścicielem nieruchomości. (http://www.oddajmi.pl/download/umowy.zip - tutaj możesz pobrać wzór umowy cesji do wypełnienia a tutaj - http://www.oddajmi.pl/download/broszury.zip - broszurę informacyjną dotyczącą tego rodzaju transakcji).

Jeżeli zakupiłeś już działkę ze słupem, nie martw się - po prostu podpisz umowę cesji z osobą, która sprzedała Ci działkę "po fakcie".

Gdzie nas znajdziesz?
Oddajmi.pl działa na terenie całej Polski! Po prostu odwiedź nas na www.oddajmi.pl

2010.4.1 13:10:25

witam.jestem z woj.zach-pomorskiego na moich dwoch działkach budowlanych jest duzy słup energetyczny i lina wysokiego napięcia szukam dobrego prawnika ktory wywalczy wysokie odszkodowanie

2010.4.17 12:31:30

Odszkodowanie z góry? Ludzie, bądźcie ostrożni! Ktoś da Wam 5-10 tysięcy, a potem okaże się, że dla siebie wygrał z odkupionego od Was roszczenia 50 tysięcy. Sprawa w sądzie może się ciągnąć, ale są przecież kancelarie, które nie wymagają żadnych opłat przed wygraniem sprawy, więc lepiej chyba skorzystać z czegoś takiego? Rok więcej może być warty bardzo, bardzo dużo pieniędzy.

2010.7.9 20:22:23

Przepraszam serdecznie za wszelkie nieporozumienia wynikłe z zamieszczonego prze zemnie postu odnośnie odszkodowania od ręki. Odszkodowanie płacone jest po wygranej sprawie (wnet kancelaria prowadząca sprawę otrzymuje swoje wynagrodzenie). Natomiast WSZELKIE koszty postępowania tak jak i koszty uboczne (wypisy z KW, wyrysy z mapy, koszty sądowe itp. ) ponosi kancelaria, NIE klient!

2010.7.21 9:41:3

Ja jestem trochę w innej sytuacji gdyż kupiłem działkę na której już jest wybudowany słup energetyczny i z tego co wiem odbyło się to bez pozwolenia. Aktualnie mam plan w tym miejscu wybudować dom i zastanawiam się czy mogę jakoś się pozbyć tego słupa lub chociaż dostać odszkodowanie. Ja wiem, że wtedy nie byłem właścicielem działki ale jeśli nie zajęli się tym problem poprzedni właściciele to dlaczego ja nie mógłbym, przecież nie było zgody na postawienie go.

2011.3.1 14:13:29

W sytuacji gdy jest pan właścicielem gruntu przez okres ostatnich 10 lat a poprzedni właściciele nie wyrazili zgody na przebieg linii energetycznej, to może domagać się pan zapłaty za bezumowne korzystanie z gruntu. Natomiast jeśli nie był pan właścicielem w okresie ostatnich 10 lat należy dokonać cesji wierzytelności. Należy również upomnieć się o opłatę za dzierżawę na przyszłe lata.

2011.3.1 15:42:2

witam, a czy można zażądać usunięcia linii wysokiego napięcia? Sprawa o odszkodowanie może się długo ciągnąć a ja chciałabym już ruszyć z budową, czy są jakieś sposoby aby to szybciej załatwić??

2011.3.2 13:46:22

Bardzo proszę o poradę -Moja babcia i jej brat są spadkobiercami działek po rodzicach ale jeszcze nie przeprowadzono spadku i chce aby przeszło wszystko na mnie wnuczkę lecz nie wiem czy walczyć o opłatę miesięczną za 2 słupy teraz w imie babci czy pużniej pozdrawiam dziękuję.

2011.3.4 20:19:47

Witam Państwa. Wszyscy, którzy polecają swoje usługi do odzyskiwania usług za słupy czy tam inne linie przesyłowe, wodociągi etc jak przychodzi co do czego to zcągają prawie 80 procent całości odszkodowania!!! Wiem to bo sam korzystałem z usług takiej "pseudo firmy". Tak samo moi znajomi również nie byli za bardzo uradowani oddawaniem takiej kasy. 

2011.6.1 23:45:46

Witaj Oddajmi.
mam problem: kancelaria prawna podjeła się załatwiania mojej sprawy o odszkodowanie za słup. Podopisana została umowa o wynagrodzenie - całkiem solidne -40% sumy odszkodowania
Mija rok jak nie mam zadnej informacji o stanie sprawy, ani nawet o złozeniu pozwu...........nie sposób sie z kancelarią skontaktowac.
A podobno to bardzo prosta sprawa, to uzyskanie odszkodowania?

Mozna sie jakos z wami skontaktowac?

2011.8.2 17:4:45

Ojciec jest właścicielem działki przez, którą przebiega linia energetyczna wybudowana w 1991 roku. Czy należy się odszkodowanie?

2011.9.28 13:43:36

Witam,
znalazłam na stronie Sądu Najwyższego R.P. dość "świeżą" Uchwałę, bo z 8 września 2011 r. na temat służebności przesyłu, (sygnatura akt III CZP 43/11)
tekst :
Właścicielowi nieruchomości nie przysługuje wobec nieuprawnionego posiadacza służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (art. 225 w zw. z art. 230 k.c.).

Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia.
Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających się odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z gruntu oraz odszkodowań za obniżenie wartości gruntu???

Być może nadinterpretuję i należałoby poczekać na uzasadnienie.

Czekam na Wasze interpretacje :)
pzdr.

2011.10.1 17:37:32

UWAGA NA PSEUDO BIURO DORADCZO-PRAWNE AKTUM. To oszuści! Firmie z tego ogłoszenia zależy tylko na wyciąganiu pieniędzy od ludzi. Ja się dałem nabrać i wpłaciłem im pieniądze. Później okazało się, że ta firma w ogóle nie odzyskuje odszkodowań, a "Pan mecenas" w rzeczywistości jest człowiekiem po zawodówce i nie posiada żadnej licencji! OSZUŚCI !2011.10.25 8:37:52

- uzyskania odszkodowania przez właścicieli gruntów, przez które biegną urządzenia przesyłowe służące do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej itp. - pomocy w doprowadzeniu do zawarcia umowy między właścicielem nieruchomości a przedsiębiorcą przesyłowym, który zgodnie z wolą właściciela gruntu winien dokonać na jego rzecz zapłaty za używanie tych gruntów. - wynagrodzenie za dotychczasowe, bezumowne korzystanie z ich gruntów jak również dalszy, stały miesięczny dochód za korzystanie z tych gruntów po ustanowieniu służebności przesyłu.

2011.11.28 10:28:4

Witam moją sprawę prowadziło właśnie Biuro Doradztwa Prawnego Aktum. Jak dla mnie to wszystko było OK. Sprawa która była prowadzona przez Panią mecenas zakończyła się po 20 miesiącach. Otrzymałem już odszkodowanie wraz z kosztami procesowymi.

Pozdrawiam Basia

2011.12.5 19:36:6

witam.Szanowni Państwo, skąd Wy wynajdujecie takie firmy, które pobierają tak wysokie wpłaty wstępne. Nie rozumiem tego. Zapraszam do nas, przekonacie się, że u nas nie ma tak skandalicznych opłat wstępnych. To jest "rozbój w biały dzień" Proponuję, aby Twój tata zrezygnował z dalszych rozmów z tą firmą, bo może stracic więcej niż otrzyma odszkodowania

2011.12.7 15:10:21

[cytat] Proponuję, aby Twój tata zrezygnował z dalszych rozmów z tą firmą, bo może stracic więcej niż otrzyma odszkodowania [/cytat] Ale Pan jest zabawny:). Przecież wysokość odszkodowania wylicza biegły sądowy i powiem Panu w tajemnicy że wyliczając tę kwotę biegły nie bierze pod uwagę tego prze kogo jest reprezentowana dana osoba która ubiega się o odszkodowanie. Czyli jak rozumie radzi Pan aby zaprzestać współpracy z tą firmą utracić zainwestowane już pieniądze a następnie zapłacić Panu za pomoc w uzyskaniu odkodowania. HAHAHA. TO SIĘ NAZYWA PIĘKNE NAGANIANIE KLIENTÓW POZDRAWIAM panie wllodku

2011.12.7 19:22:59

Powiem szczerze, że nie bardzo wiem o co chodzi p.Basi bo co ma "piernik do wiatraka", przecież ja nic nie pisałem o wycenach. Po pierwsze 11 tys zł. za poprowadzenie sprawy to jest baaaaaardzo duża kwota, po drugie co to za koszty sądowe w takiej wysokości (chyba że wysokośc kwoty za bezumowne korzystanie z gruntu jest kilkaset tysięcy złotych) bo za służebnośc przesyłu opłata sądowa nie przekracza 100 zł. P.Basiu jeśli Pani jest z firmy o której się właśnie dośc negatywnie wypowiadają forumowicze, to proszę czytac tekst z tzw. "zrozumieniem". Ja tylko informuję swoich przyszłych klientów, bo o nich mi właśnie chodzi, a że w ten sposób swoich klientów pozyskuję, to chyba nic złego. Następna sprawa 15 tys. złotych, które ojciec forumowiczki ma znów zapłacic, to jest kwota która przekracza kilkakrotnie wpłaty wstępne w trzech kancelariach prawniczych z którymi współpracuję. Jeśli wie Pani co to jest "pętla kredytowa" to ta sytuacja jest bardzo podobna. To nie jest "naganianie" tylko "zdobywanie klientów". Proszę p.Basię, aby więcej nie polemizowac na ten temat, bo klienci chcą tutaj dowiedziec się coś więcej na temat służebności przesyłu, a nie wymianie zdań. Pani już otrzymała określoną kwotę i powinna Pani byc zadowolona, chyba, że nie. Pozdrawiam i oczywiście zapraszam wszystkie osoby, które zainteresowane są odzyskaniem pieniędzy za bezumowne korzystanie z gruntu i służebnośc przesyłu. Mamy naprawdę bardzo duże osiągnięcia.

2011.12.8 14:29:18

DO BASIA 1979 CO TY PISZESZ JAK MOGŁAŚ COŚ WYGRAĆ Z AKTUM JAK ZAŁOŻYCIEL FIRMY PAN B. NAWET O TYM NIE MYŚLAŁ I NIE MIAŁ POJĘCIA ,BO PRACOWAŁ JAKO ..............!!!!!!!!!! I TO CO ROBIŁ NIE MIAŁO NIC WSPÓLNEGO!!! Z TAKIMI SPRAWAMI , SPÓŁKĘ AKTUM ZAŁOŻYŁ W 2011 ROKU . NO PYTAM O CO CHODZI Z WAMI LUDZIE ?? IDZIE DO NORMALNEJ FIRMY LUB PRAWNIKA !!!!
WLODEK MASZ RACJĘ Z SKĄD TE KOSZTA ????

2011.12.8 18:21:52

Cimex1 - dzięki za wsparcie

2011.12.9 15:20:2

Tak chodzi mi o odszkodowanie za bezumowne korzystanie z grunt ( za jakieś 10 lat z tego co kojarzę)do końca to też nie jestem pewna bo tą sprawą zajmował się głównie mój mąż. Wiem tyle że otrzymaliśmy odszkodowanie i teraz energetyka płaci nam co miesiąc 300zł.
Pozdrawiam

2011.12.15 19:25:43

Nie dajcie sie nabic w butelke kancelarii ODDAJMI ! Ja podpisałam umowe z panem mecenasem C.o odzyskanie naleznosci za postawiony na mojej działce słup SN.Wszystkie papiery dostarczone, sprawa jasna - jak wygramy kancelaria zabiera 40 % + VAT!!
Po prawie dwóch latach prób aby skontaktowac sie z ODDAJMIi PANEM MECENASEM C. - przez przypadek chyba, bo na całkiem inny numer, trafiłam w koncu na niego telefonicznie. Pan Mecenas C. nawet nie miał pojęcia co się dzieje z moimi dokumentami!!Po długich negocjacjach i wypominaniu ze musiał dopłacic do pozwu 1 złoty ( JEDEN ZŁOTY )otrzymałam kopię -pozal sie Boże -pozwu....Następnie p.Mecenas C. zarzekał się dłuzszy czas ze nie było żadnego pisma zwrotnego z Sądu na temat terminu sprawy.
Postanowiłam wziąc sprawę w swoje rece i udałam sie do Sądu ,gdzie udostępniono mi dokumenty. Okazało sie ze: pozew był kompletnie zle zredagowany, brakowało dokumentów które powinny byc dołaczone ( osobiscie je dostarczyłam do kancelarii ODDAJMI )i dwukrotnie Sąd zwracał się pismami poleconymi do kancelarii ODDAJMI o uzupełnienie pozwu . Za kazdym razem bezskutecznie!! Polecone były odebrane ..i dalej NIC sie nie działo, a Pan Mecenas C.nawet nie raczył sie zupełnie sprawą zainteresować, ani dowiedziec sie o los pozwu.
Przypominam ze kancelaria ODDAJMI pobiera (z dołu,po wygranej ) 40% + VAT.
Tylko jaki w tym sens, skoro ja straciłam dwa lata na czekaniu aby ODDAJMI złozyła pozew i na koniec sama musiałam załatwiac wszystkie sprawy? Wycofałam wszystkie dokumenty z Sądu, i po ponownym długim poszukiwaniu pana Mecenasa C -rozwiązałam zawartą z nim umowę- która NIE DAŁA NIC nawet porządnie złozonego pozwu przeciw firmie energetycznej....
mało tego - okazało się ze ODDAJMI zgubiła moje dokumenty dotyczące sprawy i otrzymałam je spowrotem dopiero po prawie dwóch miesiącach.....

2012.2.8 21:51:23

Odnośnie odszkodowań za słupy energetyczne.
Jeżeli słupy stoją od 50-60 lat XX wieku, czy odszkodowanie należy się właścicielowi gruntu?
Jaka jest stawka za służebność gruntu rolnego w obszarach wiejskich? Jaka odległość słupa od drogi wnosi koszty dojazdu?
Czy "drogą" w procesie jest nazywana prywatna droga rolnika wykonana tymczasowo na jego gruncie?

2012.4.24 15:7:29

Witam. Nie wiem z kąd takie posty o AKTUM. Pan o którym prawdopodobnie piszecie był u mnie robić zdjęcia latem zeszłego roku i nie budził we mnie żadnych podejrzeń, cała sprawa toczy się tak jak było powiedziane a w sądzie byłem osobiście żeby sprawdzić czy wszystko gra. Jestem po wizycie rzeczoznawcy sądowego i czekam na jego wyliczenia,

2012.9.10 16:51:31

co ZA GŁUPOTY ...... a płacił Pan zaliczkę na biegłego 2000 zł , nawet Pan nie wspomiał ...... Dobre AKTUM .... hehehehehe


2012.9.11 19:17:19

cimex1 widze że wypowiadasz się na temat AKTUM bardzo niepochlebnie czyżbyś pracował dla konkurencyjnej firmy? Wszystko to tej pory przebiega tak jak zostało mi to powiedziane i mam nadzieję że żadnych niespodzianek nie będzie. Troche się zastanawiałem jaką firmę wybrać bo był u mnie przedstawiciel z fenixa ale chcieli za dużo na koniec i była też jakaś blondynka z koncens konsens czy jakoś tak z Grudziądza ale widać było że chce tylko kase wyciągnąć i o wszystkich kosztach nie powiedziała. Widze że sporo osób się wypowiada na temat słupów więc jak na razie jestem spokojny tylko szkoda że tak długo to wszystko trwa.

2012.9.14 18:35:39

Witam.

Napiszę krótko i konkretnie.

Chciałabym ubiegać się o odszkodowanie za słupy energetyczne. Mam już wstępną wycenę, jest to około 60tyś (wycena minimalna). Miałam już nawet podpisać umowę z pewną korporacją, jednak umowa była strasznie oszukana, i w ogóle niezgodna z tym, co nam obiecywano!! Miały być małe wpłaty wstępne dla adwokata i 20% z uzyskanej kwoty dla kancelarii... I niby wszystko w porządku, na 20% byłam w stanie się zgodzić, zwłaszcza, że większość firm taką stawkę proponowała. Jednak umowa to jakby z innej bajki! 25% i to netto z uzyskanej kwoty plus kosmiczne ceny za adwokata i one również podane w cenach netto! Jakieś kary do 10tyś (oczywiście netto) za to, że się wycofamy ALBO jeśli adwokat nie zdoła uzyskać odszkodowania. Obłęd!!!

Więc do wszystkich adwokatów czy innych osób zajmujących się tym ze śląska: moje działki znajdują się w miejscowości Siemonia, niedaleko lotniska w Pyrzowicach (Katowice-Pyrzowice)

Jeśli bylibyście zainteresowani pomocą na przyzwoitych i prostych warunkach bardzo proszę o kontakt: viki26@o2.pl

Pozdrawiam, K.

2012.11.4 18:48:15

Witam, przez mą działkę przechodzi linia NN na długości ok. 50m oraz linia ŚN również ok. 50m , najkrótsza droga dojazdowa do w/w lini z drogi publicznej to odpowiednio: 200m i 100 m, dodam, że są to działki przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowe rezyndencjonalną. Teren ten leży w granicach miasta Bielsko-Biała. Szukam chętnych do wystąpienia w mym imieniu o odszkodowanie, wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: zaak@onet.eu

2013.1.18 15:28:34


Jeśli na twojej działce , polu znajdują się słupy , rury gazowe,i inne . Nasza kancelaria proponuje pomoc w ustaleniu stalenie służebności przesyłu i wypłaty naleznego odszkodowania. Oferujeny fachową pomoc oraz doractwo w tym zakresie . Osoby zainteresowane proszę o kontakt 664 989 601

2013.3.3 13:36:21


Jeśli na twojej działce , polu znajdują się słupy , rury gazowe,i inne . Nasza kancelaria proponuje pomoc w ustaleniu stalenie służebności przesyłu i wypłaty naleznego odszkodowania. Oferujeny fachową pomoc oraz doractwo w tym zakresie . Osoby zainteresowane proszę o kontakt 693 991 840

2013.3.3 13:38:31

Witam wszystkie zainteresowane osoby tematem..... Popieram tą wypowiedź w 100% .Przestrzegam przed firmami które umawiają się na postępowanie bez żadnych kosztów . Schemat działania takiej firmy jest prosty .... wysyłała się pismo i czekamy a nóż widelec się uda i przedsiębiorstwo energetyczne przyzna jakąś kwotę a wtedy łatwo klientowi wmówić,że trzeba brać kasę .Rachunek jest prosty np : odszkodowanie 10.000 zł umówiony procent 40 % = 4.000 dla firmy (oczywiście + VAT). 

2013.4.4 10:41:8

Witam wszystkich. Powiem może parę słów o mojej Firmie, która się zajmuje takimi sprawami. Ostatni przykład w Poznaniu, padł rekord odszkodowania ponad 1mil zł za służebność przesyłu. Rozwiązaliśmy ponad 6000tyś spraw jeżeli chodzi o odszkodowania za przesył i bezumowne korzystanie z gruntu. W czym tkwi nasz sukces? We wstępnej weryfikacji! Klient który do nas przychodzi musi wpłacić 463zł, to jest tak zwana kaucja, dzięki której widzimy że klient jest naprawdę zainteresowany, po czym trwa 2 miesięczna weryfikacja gdzie nasi prawnicy oceniają sprawę. Jeżeli po tym czasie stwierdzą że sprawa jest nie do wygrania kwota jest zwracana klientowi na konto, jeżeli zaś sprawa jest do wygrania w tedy idziemy na sąd i wspomniana wcześniej kwota jest zwracana w całości lub jej część- jednak w tym zakresie decyduje o tym Sąd.
Tak więc zapraszam do kontaktu, chętnie udzielę konkretnych informacji ludziom poszkodowanym.
Proszę tylko pamiętać by niczego nie podpisywać ze SWOIM DOSTAWCA PRĄDU bez wcześniejszej konsultacji z (PRAWNIKIEM) gdyż nie mają oni uczciwych intencji!!!
Pozdrawiam

2013.4.11 17:32:42

Nie chce podawać nazwy Firmy na forum,gdyż nie chce się wdawać w niepotrzebne dyskusje. Wszystkie info podaje tylko ludziom którzy mają faktycznie problem z tymi sprawami na maila lub telefonicznie po zapoznaniu się ze sprawą. Remek55

2013.4.11 18:19:48

ale nic tam chyba się nie stanie jak zadzwonie bo mam aktualnie sprawe w innej firmie i ani widu ani słychu

2013.4.11 18:41:25

oczywiście że można zadzwonić :)

2013.4.11 18:44:33

Witam.
Remi a kto pokrywa koszty procesowe?, biegłego, opłatę sądową, rzeczoznawcę, zastępstwo procesowe itp.?

2013.4.12 8:44:42

Remi, wydaje mi się że to co napisałeś nie jest prawdą nawet w 10%. Ktoś nieźle Cię wkręca

2013.4.12 8:56:35

Wllodek... Jeżeli weryfikacja przez naszą Firmę po tych dwóch miesiącach jest pozytywna, to po kilku miesiącach od podpisania umowy Sąd ustala zaliczkę na pokrycie kosztów biegłego jest to od kilkuset do nawet trzech tysięcy oraz rzeczoznawcę do tego jeszcze dochodzą koszty radcy prawnego i jego dojazdy na każdą sprawę. Oczywiście te koszta ponosi klient ale po wygraniu sprawy koszty np. za opinie biegłego mogą być zwrócone klientowi w pełnej lub częściowej wysokości- jednak o tym decyduje już Sąd.

2013.4.12 10:8:0

a jeśli np. inna firma nie wygra to wam mozna złożyć?

2013.4.12 10:14:3

Dopiero po zapoznaniu się ze sprawą na jakim jest etapie możemy stwierdzić czy jesteśmy wstanie coś z tym jeszcze zrobić i właśnie często się tak dzieje ze ludzie oddają sprawy do małych kancelarii co tak naprawdę nie mają pojęcia o tym jak takie sprawy się wygrywa i tylko czas przez to tracą.

2013.4.12 10:22:15

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika