Oskarżenie o piractwo

Odpowiedzi w temacie (2)

mateuszc

16.9.2012

Witam Dziś miałem b. nieprzyjemny telefon, mianowicie producent oprogramowania oskarża mnie o piractwo. Opiszę całą sprawę: jakiś czas temu ściągnąłem program na licencji DEMO. Aby odblokować pełną wersję programu trzeba wpisać kod/klucz w odpowiednie pole. Ja w to pole wpisałem byle jakie znaki - oczywiście zostało to odrzucone. Dziś dzwoni do mnie producent i ostrzega, że jeśli nie zapłacę ugody - idzie do sądu. Oczywiście to co tam wpisywałem to były nic nieznaczące ciągi liter - na pewno nie miały nic wspólnego z algorytmem szyfrującym program. Producent dysponuje moim IP i twierdzi że program był crackowany. Czy mam iść na ugodę czy jest to bzdura? Bo nie wiem czy mogą mi udowodnić, że wpisując byle co w pole nr licencji - program niby wg. nich się odblokował - popełniam przestępstwo ? Co mi za to grozi ? Jestem studentem - nie mam dochodów - nie mam z czego w świetle prawa zapłacić grzywny... Generalnie chodzi mi o to czy to co zrobiłem jest jakimś przestępstwem. Czy wpisanie dowolnych danych w pole nr licencji i kliknięcie OK można potraktować jako piractwo lub próbę złamania zabezpieczeń lub złamanie zabezpieczeń ? Kod który wpisałem nie mógł być zgodny z algorytmem programu - nastąpiło wyświetlenie komunikatu o błędnym kodzie. Czy w takiej sprawie dowodem może być ten zapis u producenta, że jak on twierdzi "odblokowałem program tym kluczem" ? Czy ew. w sądzie mogę się bronić filmikiem na którym jest pokazane wpisywanie takiego samego kody i w konsekwencji komunikat o błędzie? Czy są jakieś szanse na umorzenie sprawy przez prokurature? Mam czas na zapłatę do poniedziałku więc naprawdę proszę o opinię fachowca. --- pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Arudek2007

2012-09-17 16:03:22

Olej gowniarza a jesli uslyszysz od niego, zloz skage o szantaz/probe wyludzenia... wycofasz, jesli da Ci prawidlowy kod i wplaci rownowartosc programu (przecenionego!) na Czerwony Krzyz. Jestes w Polsce!

Arudek2007

2012-09-17 16:14:16

Zarzadaj kopii rejestracji businesu w KRS, NIP i kopie jego zeznan do Urzedu Skarbowego, oplate za experta finansowego jego ksiag finansowych, sprawozdania bankowe, swiadectwo niekaralnosci i niezalegania z alimentami, wazny test techniczny jego auta i jego zony, wszystkie Licencje na jego kompie itd. i oplacone czynsze i podatki miejskie, pensje pracownikow bo jesli nie da Ci wszystkiego - zglosisz go do autorities! A jesli da to kup ten zaje...ny program. Microsoft albo Apple to ten chlopaczek co ma czas na takie telefony (skad mial Twoj numer? Ochrona danych Osobistych!) no i na temat: oplacone rachunki telefoniczne, abonament TV i kablowke.... bo juz wiesz, ze nie placi za internet! A jak nie, to zadzwonisz do prokuratorow i sedziow w Gdansku bo terytotialnie przeciez im podlegasz. Z KRS znajdziesz jego adres i wyslij kogos z prosba o splaty.... takiego osilka nieogolonego od 3-ch dni. Wezwij policje pod sasiedni adres i wskaz na nich, ze czekaja na wynik negocjacji. Pozdrawiam. Wyslij mu te odpowiedz z dopiskiem na dole: Kopia - znowu czynna mafia pruszkowska.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.11.2014

  Oskarżenie prywatne

  Zasadą jest, że oskarżycielem przed sądem jest prokurator. Jednak nie we wszystkich sprawach ma on obowiązek wnoszenia aktu oskarżenia. Wyjątek ten stanowią właśnie sprawy ścigane z oskarżenia (...)

 • 26.9.2016

  Uprawnienia pokrzywdzonego przestępstwem

  Pokrzywdzonym jest osoba, która ucierpiała w wyniku przestępstwa, tzn. gdy przestępstwo naruszyło jej dobro prawne albo mu zagrażało. Dobrem prawnym, o którym mowa może być jakiekolwiek (...)

 • 30.4.2018

  Samoskazanie oskarżonego w procesie karnym

  Samoskazanie oskarżonego w postępowaniu karnym jest przejawem dążenia do konsensualnego, czyli opartego na porozumieniu stron, zakończeniu postępowania karnego. Instytucja ta pozwala oskarżonym (...)

 • 26.3.2015

  Jakie podejrzany ma prawa?

  Podejrzany to osoba, co do której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów albo której bez wydania takiego postanowienia postawiono zarzut w związku z przystąpieniem do przesłuchania (...)