Forum prawne

Palenie na balkonie a nowe przepisy

W związku z tym że weszły nowe przepisy dotyczące palenia w miejscu publicznym mam takie pytanie- czy jeśli pale papierosy na własnym balkonie i dym leci do sąsiada na jego balkon czy można to uznać za miejsce publiczne i mogę dostać mandat? Czy skargi tego sąsiada mogą zostać uznane za ważne?

2010.11.18 14:31:15

Odpowiedzi w temacie: Palenie na balkonie a nowe przepisy (2)

Całkowity zakaz palenia zostanie wprowadzony w szkołach, zakładach opieki zdrowotnej, placówkach oświaty i obiektach sportowych. W barach, pubach i restauracjach będzie można palić wyłącznie w specjalnie wydzielonych salach, ściśle odseparowanych od reszty pomieszczeń.

Balkono to nie miejsce publiczne. ale należy mieć na uwadze art. 144 KC " Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych. "

A jakby tak sąsiad z góry cały czas chodził w drewniakach po gołej podłodze, to byłby pan zadowolony?

2010.11.18 15:39:3

Witam
Ja też mieszkam w bloku i niestety sąsiadka pietro wyżej nie dość że chodzi w drewniakach od 7 rano i robi nam pobudkę to jeszcze pali i strzepuje papierosa na mój balkon , wiecznie mam pełno tytoniu na balkonie :( tylko że najgorsze jest to że udaje chorą psychicznie i jak raz policja zrobiła jej sprawe o zakłócanie porządku to miała papiery od psychiatry i adwokata :( Śmiała się nam w oczy że jej nic nie zorbimy :(

2011.3.21 18:42:52

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika