Pobieranie nie należących się alimentów

Odpowiedzi w temacie (0)

whateverr

6.8.2018

Witam, Sytuacja dotyczy mojego narzeczonego - miał on jako nieletni zasądzone alimenty od ojca, który był niewypłacalny. Pieniądze otrzymywane były z funduszu alimentacyjnego,również po uzyskaniu przez niego pełnoletniości. Alimenty pobierała jego matka,także po zakończeniu przez narzeczonego edukacji, bez jego wiedzy. Po śmierci matki, kilka lat temu, narzeczony zrzekł się po niej spadku (długów) droga sądową. Została mu ostatnio ściągnięta część wypłaty przez urząd skarbowy - jak się okazało narzeczony jest winny kilka tysięcy zł z powodu w/w pobieranych niesłusznie alimentów. Czy spłata tego długu przez narzeczonego jest nieunikniona, pomimo że to nie on pobierał alimenty? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.3.2017

  Zarządzanie sądami

  Przyjęta przez parlament nowelizacja dotyczy rozdzielenia funkcji z zakresu administracji sądowej, związanych z wykonywaniem zadań orzeczniczych, należących do kompetencji prezesa sądu, od czynności (...)

 • 4.12.2018

  Porządkowanie zarządzania mieniem państwowym

  Rządowy projekt wprowadza nowe rozwiązania oraz korektę niektórych przepisów związanych  z reformą systemu zarządzania mieniem państwowym, którą wprowadzono 1 stycznia (...)

 • 24.4.2017

  Podatek od darowizny - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?

  Obowiązkowi podatkowemu w podatku od spadków i darowizn podlegają osoby otrzymujące darowiznę, której wysokość przekracza kwotę wolną od podatku. Jeżeli nabycie własności rzeczy (...)

 • 20.10.2016

  Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)

 • 20.1.2019

  Nie będzie naliczania odsetek od zaległych odsetek

  Dzięki zmianie w Kodeksie cywilnym, nie będzie nieuzasadnionego uprzywilejowania instytucji kredytowych w zakresie naliczania odsetek od zaległych odsetek.