Pobieranie nie należących się alimentów

Odpowiedzi w temacie (0)

whateverr

6.8.2018

Witam, Sytuacja dotyczy mojego narzeczonego - miał on jako nieletni zasądzone alimenty od ojca, który był niewypłacalny. Pieniądze otrzymywane były z funduszu alimentacyjnego,również po uzyskaniu przez niego pełnoletniości. Alimenty pobierała jego matka,także po zakończeniu przez narzeczonego edukacji, bez jego wiedzy. Po śmierci matki, kilka lat temu, narzeczony zrzekł się po niej spadku (długów) droga sądową. Została mu ostatnio ściągnięta część wypłaty przez urząd skarbowy - jak się okazało narzeczony jest winny kilka tysięcy zł z powodu w/w pobieranych niesłusznie alimentów. Czy spłata tego długu przez narzeczonego jest nieunikniona, pomimo że to nie on pobierał alimenty? Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.3.2017

  Zarządzanie sądami

  Przyjęta przez parlament nowelizacja dotyczy rozdzielenia funkcji z zakresu administracji sądowej, związanych z wykonywaniem zadań orzeczniczych, należących do kompetencji prezesa sądu, od czynności (...)

 • 3.2.2005

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  Egzekucja świadczeń alimentacyjnych jest egzekucją świadczeń pieniężnych i przeprowadza się ją w sposób typowy dla egzekucji świadczeń alimentacyjnych właśnie. Jednak z racji swojej przede (...)

 • 3.11.2010

  Kto to jest honorowy dawca krwi?

  Nawet pobieranie krwi jest objęte regulacją prawną. Trudno się temu dziwić, jest to - jakby nie było - \"płyn\" bezcenny, jakże często ratujący ludzkie życie. Dlatego też same przepisy stanowią, (...)

 • 27.2.2008

  Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  Od 1 maja 2004 r. Fundusz Alimentacyjny przestał już funkcjonować, w jego miejsce państwo wprowadziło inny rodzaj pomocy. Jednak pewnym jest, że wysokość pomocy socjalnej państwa zmaleje. Dlaczego (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo należą się (...)