Podatdek dochodowy - niepobrany i nieopłacony przez płatnika

Odpowiedzi w temacie (2)

roxwys

3.11.2018

Kilkukrotnie pisemnie zwracałam się z prośbą o wystwianie właściwego rozliczenia PIT ? bezskutecznie. Pracodawca nie odpowiadał lub twierdził że PIT jest wystawiony prawidłowo i to nie on ma obowiązek zapłaty podatku. Zwróciłam się po pomoc do Urzędu Skarbowego, który to przeprowadził kontrolę podatkową u wspomnianego pracodawcy. Kontrola wykazała szereg nieprawidłowiści w obliczaniu i odprowadzaniu składek. Zgodnie z otrzymaną informacją z US, pracodawca został zobligowany do zapłaty prawidłowo obliczonego podatku ? w tym wypadku zryczałtowanego. Po ponad 5 miesiącach od tej kontroli, otrzymałam pismo od byłego pracodawcy, będące pismem przedsądowym (w jego mniemaniu) o treści: ?Przed skierowaniem sprawy do sądu o zaplatę, wzywam Panią do zwrotu w terminie 7 dni od odebrania niniejszego wezwania nienależnie przelanej kwoty przez spółkę kwoty 7.000,00 zł., która stanowiła część wypłaconego Pani odszkodowania. Omyłkowo przelana kwota wynikała z błędnie przyjętej przez Spółkę stawki podatku dochodowego od osób fizycznych.? Dalej powołuje się na art.30 ust 1 pkt 15 ustawy z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od os. Fizycznych, twierdząc iż ma tu zastosowanie 70% podatku zryczałtowanego. Nadto po upływie wspomnianych 7 dni spółka skieruje sprawę do sądu i zacznie naliczać odsetki. Moje pytanie ? czy takie żądania są zasadne? Jeśli ugoda mówiła o konkretnej kwocie do wypłąty bezpośrednio na konto pracownika? Spółka będąca płatnikiem popełniła rażący błąd. Dodatkowo wspomnę iż nie dysponuję środkami o jakich jest mowa

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Tzawadzka

2018-11-05 13:51:59

Proponuję skontaktować się z kancelarią GOCAL. Co prawda pomogli mi w innej sprawie, ale z tego co udało mi się zauważyć, mają bardzo szeroki zakres pomocy prawnych i bardzo dużo potrafią.

Dawid32

2018-11-05 13:54:56

Widzę, że popularność kancelarii GOCAL wzrasta. Również podpinam się pod sugestię kontaktu z nimi. Chyba to ich numer - 796 450 022

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: