e-prawnik.pl Porady prawne

Podział udziałów w nieruchomości

Odpowiedzi w temacie (0)

rafal.biesek@wp.pl

4.6.2018

Witam. Z moją partnerka planujemy zakup nieruchomości w stanie deweloperskim za kwotę łączna 210 000 zł. 60 000 zł pochodzić będzie z jej wkładu własnego a 150 000 zł będzie pochodzić że wspólnego kredytu hipotecznego. Tu podział wydaje się w miarę łatwy ale dochodzi do tego jeszcze wykończenie mieszkania i tutaj moja dziewczyna ma do dyspozycji 80 000 zł swojego wkładu a ja nie wnoszę nic. Dodatkowo są opłaty typu wyposażenie mieszkania w okna dachowe itp nie wliczone w kredyt i notariusz czyli razem ok 10 000 zł, które płacimy oboje po równo gotowka. W jaki sposób najłatwiej określić udziały procentowe (na wszelki wypadek), żeby odzwierciedlic rzeczywisty wkład obu stron. Zaproponowano nam, żeby udziały okreslic podczas umowy z deweloperem i później w akcie notarialnym. Z uwagi na to, że planowana inwestycja to łącznie 300 000 zł, ja wkładam z kredytu 75 000 zł to wychodziło by, że mój udział to 25%. Czy jest to prawidłowe liczenie czy należy w akcie notarialnym określić procentowo sam wkład w zakup nieruchomości w stanie deweloperskim, czyli mój wkład z kredytu 75 000 zł plus wkład mojej dziewczyny na poziomie 135 000 zł i to przeliczyc procentowo a dodatkowe koszta remontu i wyposażenia, które Ona pokrywa uwzględnić jakoś osobno w umowie cywilno prawnej już pomiędzy nami po zakupie mieszkania? W akcie notarialnym jest cena zakupu mieszkania w stanie surowym a nie cena mieszkania wykończone go, zatem stąd moja wątpliwość co do takiego zapisu procentowego w umowie z deweloperem i w akcie notarialnym. Dziękuję z góry za odpowiedź

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam chciałbym się dowiedzieć jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o sądowy podział nieruchomości i ewentualnie gdzie potrzebne dokumenty mogę uzyskać oraz na jakiej mapie i jakie kryteria (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Nie wiem jak się do tematu zabrać. Otóż istnieje nieruchomość zabudowana. Jest 4 współwłaścicieli. W tym 2 to właściciele firmy zarejestrowanej pod adresem tej nieruchomości, 2 następnych (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 2 odpowiedzi)

 • Witam, mam pytanie odnośnie dziedziczenia udziałów.. Spółka ma kapitał zakładowy wynoszący 5000 zł oraz dwóch wspólników Piotra i Pawła. Każdy ma po 50 udziałów o wartości 50 zł. W tym (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • paula-sylwia.kordos, wszystko zależy od postanowień umowy spółki. Odpowiedzi na powyższe pytania nie można udzielić bez analizy tejże umowy. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • czy moge wymagac od własciciela psa, a zarazem cześci nieruchomości, w której mam 1/5 udziałów, aby zamkną swoje psy, które swobodnie latają po posesji, a wszystkim pozostałym współwłaścicielom (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)