Forum prawne

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Potrzebuje pomocy. Miałem dwa telefony w Plusie na abonament. Rozwiązałem z nimi umowę 2005r.w styczniu za to że zminili cennik tzn. zawiadomili mnie listownie że połączenie z konsultantem BOA będzie płatne a wcześniej nie płaciłem. Rozwiązali umowę czyli uznali to za zerwanie umowy i naliczyli karę umowną . Przysyłali jakieś zawiadomienia ale nic nie robiłem w tym kierunku. A w maju 2007 przekazali dług do Firmy RAPORT z Koszalina a ona wysłała do mnie list informujący o spałcie. Czy ja mam płacić ? Dzwoniłem do tej firmy i mówiłem im że się przedawniła spłata ale oni swoim słodkim pierdzeniem pogadali że oni moga tak do skutku nic się nie przedawnia.Nawet rozłożyli mi to na raty ogółem jest to 2400 . Co mam robić pomuszcie. Proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​

2007.6.4 19:8:21

Odpowiedzi w temacie: POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (68)

Jak sadzę dobry chwyt reklamowy. Firma Raport jest taka sama jak inne firmylub osób fizycznych ,wykupuje dlugi ,bo tak może ,może też ujawniac dane osobowe co w 2005 r stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny /w ogranioczonym zakresie w przypadku sprzedazy długu .Tutaj nie chodzi o sprzedaż lecz o sam fakt że jest się na liscie firmy . Takiego długu nikt normalny nie kupi .Firmy te robią przekrety w obrocie wierzytelnosciami sprzedając innym firma swoje nalezności , Faktem jest ,że zobowiązanie istnieje ,ale tylko zobowiązanie ,Prawnie forma taka nie może dochodzić swoich wierzytelności bo dług się przedawnilł mówie kokretnie o teelfoni /śwaidczenia okresowe /trzy lata /Po tym terminie dług nadal istnieje /zobowiązanie /ale w trybie procesu sądowego froma taka nie może dochodzić swoich roszczeń . Uwaga forma Raport ,jak i inne firmy podpuszczją wysylając ,że rozłożą wierzytelnośc na raty ,zaplacenie chociażby jednej raty ,może być podstawą do

2009.8.21 14:53:2

sprawa jest bardzo przedawniona takie dlugi mozna egzekwowac do lat 3 trzeba wyslac odpowiednie pismo zeby sie odczepili niech pasorzyca sie tam skad przybyli

2013.10.25 9:17:4

Witam mam ten sam problem i moje pytanie brzmi jakie to pismo

2016.9.1 10:6:56

Dzień dobry,
Dwaid, ale jaki konkretnie ma Pan problem ? Czy ma Pan jakieś zadłużenie i otrzymał wezwanie do zapłaty ? Jeśli tak, trzeba zbadać czy nie jest ono przedawnione i jakie można podjąć kroki prawne. Generalnie każda sprawa jest inna i wymaga dokładnej analizy oraz ustalenia kiedy roszczenie stało się wymagalne, jakiego tytułu powstało, czy wierzyciel występował do sądu. Bez zapoznania się z dokumentami, ciężko cokolwiek doradzić.
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.9.2 17:33:8

Mój brat kiedyś nie płacił abonamentu i firma telekomunikacyjna sprzedała jego dług Raportowi. Jako numer kontaktowy, podczas podpisywania umowy, brat podał numer do mojej mamy. W tej chwili brat przebywa za granicą i nie kontaktuje się z nami, natomiast mama od trzech tygodni codziennie [niezależnie od pory dnia] jest nękana telefonami z Raportu, chociaż poinformowała osoby dzwoniące do niej o braku kontaktu z synem, oraz że ona sama nie ma żadnych zobowiązań płatniczych. Przestała w końcu odbierać te telefony. Czy można coś z tym zrobić?

2016.9.3 12:55:59

Dzień dobry,
Monika, oczywiście tak. Mama powinna zacząć od wysłania wezwania m.in. do zaprzestania naruszania jej dóbr osobistych. Takie wezwanie należy wysłać listem poleconym z potwierdzeniem nadania i wskazać w nim konsekwencje niezastosowania się do żądania.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.9.3 16:9:2

Witam, również mam problem z Raportem. Mój narzeczony ok 8 lat temu wziął telefon na umowę z firmą Polkomtel Sp. z o.o. po czym zgubił telefon i nie płacił abonamentu, teraz od ok roku nęka go i jego matkę (jej numer był podany jako zastępczy) firma Raport S.A. listownie i telefonicznie. Raport rozłożył mu na raty kwotę ~ 3500 zł, ostatnio wysłali do niego list grożąc mu, że wyślą windykatorów którzy wejdą do domu nawet pod nieobecność domowników i zabiorą to co będzie ich zadowalać i przy pomocy ślusarza wejdą do każdego pomieszczenia. Proszę o pomoc i radę co możemy zrobić ?

2016.9.15 12:45:6

Witam ja chciałam się dowiedzieć czy taka firma jaK "firma raport" może wydzwaniac w sprawie długu po rodzinie dłużnika prosząc o kontakt z nim? Czy to jest coś normalnego i zgodnego z prawem? Bo moja rodzina czuje się przez tą firmę nękana. Bardzo proszę o wiadomość w tej sprawie.

2016.9.23 8:19:30

Dzień dobry,
Sandra, członkowie rodziny powinni wysłać wezwania m.in. do zaprzestania naruszania ich dóbr osobistych. Wezwania należy wysłać listem poleconym z potwierdzeniem nadania i wskazać konsekwencje niezastosowania się do żądania.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.9.23 13:36:26

A jakie konsekwencje mogą im za to grozić?

2016.9.23 15:30:2

Dzień dobry, Sandra, w grę może wchodzić odpowiedzialność cywilna, a niekiedy nawet karna.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.9.23 15:49:24

Dziękuję bardzo za radę.

2016.9.23 17:42:32

Witam.Dostalam pismo z firmy windykacyjnej Raport,odnosnie dlugu wobec jakiego zapadl Wyrok Sądu z dn.31.07.2013r.Ze względu na to,iz nie kojaze rzadnego dlugu w tej kwocie,zadzwonilam do firmy Raport i poprosilamo odeslanie mi kopii Wyroku Sadu i informacje czego dokladnie dotyczy dług.Pani konsultantka(bardzo zdenerwowana) odpowiedziala,ze "nie wysla mi dokumentow sprawy,bo juz raz to zrobili".Nie chciala rowniez pozwolic dokonczyc zdania i przestalysmy ze soba rozmawiac. Jestem zaskoczona sposobem w jaki potraktowala mnie ta kobieta i tak naprawde nie wiem co teraz robic.Poprosze o informacje jak powinnam sie teraz zachowac,bo naprawde mam mętlik w glowie.

2016.10.5 10:48:7

Dzień dobry,
Martam, jeśli nie kojarzy Pani żadnego długu, a tym bardziej wyroku/nakazu, to bardzo możliwe, że nie brała Pani udziału w postępowaniu, bo np. nakaz został wysłany na nieaktualny adres. Aby móc to zweryfikować i określić co może Pani obecnie zrobić, musiałabym się chociaż zapoznać z wezwaniem, które Pani obecnie otrzymała. Proszę o przesłanie jego skanu lub zdjęcia na adres mailowy: ulewicz.kancelaria@onet.eu to sprawdzę, co można ewentualnie teraz zrobić.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

2016.10.5 12:18:41

Szanowna Pani Mecenas! Otrzymałąm z firmy Raport informację o Wyroku Sądu: Nakaz Zapłaty z dnia 08.07.2013 z wezwaniem przedegzekucyjnym do spłaty zadłużenia w wysokości 4440,08 pln. Wezwanie dotyczy mojej siostry, ktora zmarła w zeszłym roku. Po pierwsze nigdy nie była klientem firmy Play od której to podobno został wykupiony dług. Po drugie jest to co najmniej 17 list z kolejnej firmy " windykacyjnej" i już powoli jestem zmęczona sprawdzaniem czy takie firm wogóle są. Większości nie ma i są to próby wyłudzenia pieniędzy. Jak widzę firma Raport istnieje, choć uważam , że dług siostry jest sfingowany. W jaki sposób mogę uzyskać informacje na ten temat? POzdrawiam, Monika

2016.10.10 22:31:6

Witam.W dzniu wczorajszym to jest 10 pazdziernika 2016,otrzymalem wyplate.I jakie bylo moje zdziwienie,gdy nagle sobie wyparowala.Po sprawdzeniu na infolini banku okazalo sie ze moje pieniadze w kwocie 4900 zlotych zostaly zabrane przez komornika dla firmy Raport.Za niby moj dlug w plusie z 2003ego roku.Dodam,ze nigdy nie mialem telefonu w sieci Plus.Probuje dodzwonic sie do firmy Raport,ale nikt nie odbiera.
Wydaje mi sie,ze jest to jakis wielki przekret,bo z tego co widze,to wszystkie wpisy dotycza okresu 2002-2005.Zostalem bez srodkow do zycia i nie wiem co mam dalej robic,bo komornik odsyla mnie do Raportu,Raport nie odbiera telefonu a w Plusie nie moge uzyskac zadnych informacji.

2016.10.11 18:42:0

Dzień dobry,
Monika, czy Pani dziedziczy po zmarłej Siostrze ? Czy otrzymała Pani pisemne wezwanie w tej sprawie ? Jeśli tak, proszę o przesłanie skanu lub zdjęcia wezwania na mój adres mailowy ze wskazaniem czy postępowanie spadkowe po Siostrze zostało już przeprowadzone. Rzucę okiem co można w tej sprawie zrobić.

Roberto, jeśli zajęto Panu wynagrodzenie, proszę się w pierwszej kolejności zwrócić do pracodawcy z prośbą o udostępnienie postanowienia komornika o zajęciu wynagrodzenia, a następnie ustalić u komornika o jaką sprawę dokładnie chodzi. Wtedy będzie można zweryfikować czy roszczenie było zasadne czy nie oraz co ewentualnie można zrobić.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.10.12 7:34:46

Witam.W dzniu wczorajszym to jest 10 pazdziernika 2016,otrzymalem wyplate.I jakie bylo moje zdziwienie,gdy nagle sobie wyparowala.Po sprawdzeniu na infolini banku okazalo sie ze moje pieniadze w kwocie 4900 zlotych zostaly zabrane przez komornika dla firmy Raport.Za niby moj dlug w plusie z 2003ego roku.Dodam,ze nigdy nie mialem telefonu w sieci Plus.Probuje dodzwonic sie do firmy Raport,ale nikt nie odbiera. Wydaje mi sie,ze jest to jakis wielki przekret,bo z tego co widze,to wszystkie wpisy dotycza okresu 2002-2005.Zostalem bez srodkow do zycia i nie wiem co mam dalej robic,bo komornik odsyla mnie do Raportu,Raport nie odbiera telefonu a w Plusie nie moge uzyskac zadnych informacji.

2016.10.12 16:43:36

Witam mam problem z ta firma jakiś czas doszlodo tego że komornik zajął mi konto bez żadnego pisma. Sprawa wygląda następująco podniosła pismo ze nie odebrałam wezwania więc mi mogłam się odwołać Sąd w Lublinie przychylił się i nastąpiła utrata nakazu zapłaty mocy w całości komornik odblokować konto i zwolnił rachunek jHej piekna pani...musze to zrobic. Nominowalam Cie do Najbardziej kochajacej i pieknej Mamy. Musisz to wyslac do 15 mam i uszczesliwic ich tym dzisiaj. Ja tez czekam.
Czasami potrzebujemy to uslyszec... Jestes piekna mama, robisz swietna robote i jestes bardzo kochana! Przytrzymaj palec na tym i wyslij dalej.ednakże firma w dalszym ciągu rozpowszechnia dane osobowe moje na stronach publicznych na maile nie odpowiadajątelefony nie odpowiadają proszę o pomoc co w związku z powyższym mogłabym zrobić? Pozdrawiam

2016.11.14 18:20:45

Witam mam problem z Firmą Raport już od dłuższego czasu skierowali sprawę długu do komornika bez żadnego pisma zajął mi konto. Z racji tego ze to nie był mój dlug wysłałam pismo do Sądu w Lublinie i podnioslam ze w momencie nakazu zapłaty mieszkałam w innym miejscu a na adres który rzekomo zostało wysłane wezwanie nigdy nie mieszkałam Sąd przychylił się do mojego wniosku i nastąpiła utrata nakazu zapłaty mocy w całości. Po tym piśmie komornik zwolnił konto jednak Firma w dalszym ciągu rozpowszechnia moje dane na stronach internetowych...na maile nie odpisujs i tel nie odpowiada... Bardzo proszę o radę i pomoc czy mogę coś z tym zrobić?

2016.11.14 18:40:9

Najlepszym rozwiązaniem byłoby żeby prokuratura dogłębnie przyjżała się działalności takich "firm" jak raport czy telekom itp. bo takie machlojki jakie oni robią to tylko w naszej kochanej Polsce mogą , bo w normalnych prawych państwach ich plikwidowali by momentalnie .

2016.11.15 9:7:30

Witam panią adwokat mam również problem z firmą raport dzisiaj 16.11.2016 r dostałam pismo od nich z wyrokiem sądu z dnia 7.11.2013 o narazie sądowym do spłaty zadłużenia w wysokości 2700 zł zadłużenie dotyczy firmy polkomtel wydaje mi się że to plus miałam tam telefon ale nie splacilam tego do końca proszę o radę co mogę teraz z tym zrobić dodam że w obecnej chwili nie pracuje i mam 3 letnie dziecko na swoim wychowaniu bardzo proszę o odpowiedź co mogę na tą chwilę z tym zrobić

2016.11.16 14:32:44

Witam dostałam list od komornika o umorzeniu postępowania egzekucyjnego przez wierzyciela (firma Raport Koszalin). W 2010 roku wzięłam telefon z orange ale nie byłam w stanie go splacac i sprzedali mój dlug do wyżej wymienionej firmy. Nie szłam na ugodę z nimi. Czy mój dlug jest przedawniony od ostatnie faktury orange czy z dniem umorzenia postępowania komorniczego?

2016.11.17 22:3:56

Witam mam nadzieje ,że znajdzie się tu osoba która będzie mi w stanie pomoc bo jak widzę na chwile obecna łączy nas nieszczęsna firma Raport.Opiszę Wam moja historie .W 2010 roku miałam umowę w play dokładnie to był internet .Kilka dni temu dokładnie 13.02.2017 zapukał do mnie Windykator terenowy .Uświadomił mnie ,że mam zadłużenie w sieci play o ,którym nic mi nie wiadomo .Pan windykator i jego podejście dało mi do myślenia ( ogólnie głupia ja bo nie powinnam Go do domu wpuszczać no ,ale już teraz po ptakach jak doczytałam czego nie powinnam robić ).
Od Pana oprócz świstka, że za kilka dni po kasę się zjawi nic nie dostałam .Miał swój dokument i powiedział ze taka ,a taka kwota do zapłaty za Play pokazał wcześniej swoja plakietkę .Palnął ,ze mogę zrobić sobie temu dokumentowi zdjęcie dziwną miał mine jak siegnęłam po tel żeby zrobić zdjecie no i zrobiłam .Widnieje na tym piśmie nr konta moje dane ,że za play zadlużenie sygnatura akt i że podpisalam ugode według nich olśnilo mnie po klikukrotnym przeczytaniu pisma że przecież ja nic nie podpisywałam .Zapytałam czy to nr konta do przelewu to on ze oni przychodzą po pieniądze (oczywiście na tyle głupia nie jestem żeby do reki dać mu pieniądze).Poszłam do play ,co się okazało ze faktycznie miałam dług na kwotę 180 zl nie mam pojęcia co i dlaczego.Dług w sumie powstał w czasie kiedy miałam zawirowania w życiu ,ale jakbym pismo dostała od play to zaraz bym zapłaciła i nie było by sprawy. Dług został sprzedany firmie Raport więc play już nie ma nic z tego zadłużenia u siebie w systemie.Podobno miałam wysłany wyrok z e sądu(według firmy raport ) z tym ze takiego wyroku nie dostałam .Fakt zmieniłam w tamtym czasie miejsce zamieszkania Czyli teoretycznie mogło coś pójść ,ale praktycznie nie wiem czy poszło bo wyroku nie mam .Dzwoniłam do firmy raport o uzyskanie wglądu do wyroku sądu jedyne co mi powiedziano ,że mogę sobie do e sadu pisać i sama go załatwić bo ze oni mi nie dadzą wglądu .Dziwna sytuacja .Ani faktury ani nic zero kompletnie .Założyłam konto na e sadzie i po 2 dniach miałam dostać pismo z aktywacja konta na adres pocztowy i nie dostałam .Wysłałam zapytanie do e sądu dlaczego i gdzie mam uzyskać do sygnatury akt która widnieje mi na piśmie jakikolwiek wgląd . Wpisując nawet tam sygnaturę na ich stronie w formularzu pytania wyskakiwał mi błąd( tz że niepoprawnie wpisane choć wpisywałam dokładnie jak widnieje .Trudno zostawiłam nic nie wpisywałam poszło zapytanie i czekam na odpowiedź .Dziś dostałam pismo bo oczywiście dzwoniąc do raportu powiedziałam ze dopóki nie będę miała pewności ze dług istnieje to ja nic nie zapłacę no to dostałam "Przygotowanie ponownej egzekucji komorniczej " W piśmie zawarte jest m.in ,że uporczywie uchylałam się od zapłaty swojego zadłużenia oraz brakiem współpracy z windykatorem terenowym w miejscu mojego przebywania .Najlepsze jest to ze z facetem mam kontakt i powiedziałam jemu również ze dopóki nie zobaczę dokumentów nic nie zapłacę on mówi ,że ze rozumie itp .Nie dostałam żadnych wezwań do zapłaty
ani o wyroku z sądu. Powiedzcie mi co ja mogę w tej sytuacji jeszcze zrobić ? czy ja serio nie mam prawa zażądania od tej firmy dokumentów za to za co mam zapłacić ?

2017.2.26 0:54:28

Piszcie w dwóch zdaniach o przedawnieniu sprawy

2017.3.2 9:36:53

Witam. Dostałam list z kancelarii radcy prawnego, który jak wynika z listu, jest pełnomocnikiem firmy Raport. W liście jest napisane, że odbyła się niejawna sprawa i sąd wydał wyrok o nakazie spłaty. W liście jest tylko kwota. Nie jest wytłumaczone czego dotyczy to zadłużenie. I nie przypominam sobie jakichkolwiek wezwań do zapłaty... Co robić? Proszę o pomoc.

2017.3.6 18:47:30

zakłopotana miałam podobną sytuację. Jestem od kilku miesięcy za granicą. Ostatnio do mojego rodzinnego domu przyszedł pewien Pan. Siotra go wpuściła i to wszystko mi później opowiedziała. Facet stwierdził, że mam zadłużenie. Dał siostrze jakiś dokument, na którym były tylko moje dane i zadłużenie o wysokości 3300 zł. Nie było napisane za co. Tylko numer konta na który mam to wpłacić. I najlepsze nie było żadnego podpisu na tej kartce. Tak jakby przed chwilą wydrukowane. I Pan zostawił do siebie numer. Siostra mi go podała i zadzwoniłam do niego. Pan, który przyszedł po zadłużenie nie wiedział o jaką sprawę sprawę chodzi. Rzekomo siedział w swoim biurze, przy komputerze czy czymś a nie był w stanie mi tego wytłumaczyć. Mówię mu, że nie jestem w stanie wpłacić teraz takiej kwoty, bo straciłam pracę i szukam nowej. Pan powiedział, że możemy rozłożyć to na raty. A ja pytam czy trafiło to już do sądu. Mając dokumentację stwierdził, że nie wie. No i ja powiedziałam, że chcę mieć wgląd do jakiegoś pisma, ponieważ jestem poza krajem. Wysłał mi na maila. To samo co siostrze, zero wytłumaczenia. Żadnych podpisów. Nic. Podałam mu mój zagraniczny numer, miał dzwonić żeby ustalać kiedy cokolwiek mogę wpłacić. Do tej pory cisza. Minęły jakieś 3 tygodnie. Weszłam w Internecie na stronę rzekomej firmy, która chciała ode mnie te pieniądze. Nie znalazłam tam takiego pracownika, wpisalam w Google imię i nazwisko tego Pana i też nic. Według mnie podejrzane..

2017.3.6 19:5:56

Ja tez mam problem z raportem. Pare lat temu wzięłam telefon w plusie i go nie spłaciłam. Raport mi wysłał piamo ze mam do spłaty 900 zł . Zadzwoniłam do nich rozłożyli mi to na raty, juz dawno to spłaciłam a oni dalej mi pisma wysyłają ze jeszcze tyle mam wpłacić. Tydzień temu dostałam pismo ze moje zadłużenie wynos i291zl zapłaciłam to a tu znowu pismo ze teraz 230 zl mam wpłacić to są naciągacze

2017.3.8 14:19:31

Dzień dobry witam mam też problem z tą firmą a mianowicie sprawa cyfrowego Polsatu wystawili mi 500 zł za nie zwrócony dekoder Ale kokoder został zwrócony po terminie a teraz Nela mnie firma raport ... A z nimi nie da się rozmawic tylko straszą sądem itd co w takiej sprawie mogę zrobić ? Tylko zapłacić?

2017.3.10 9:33:59

Widzę, że wszyscy mają podobnie... wezwanie do zapłaty z terminem kilku dni (przychodzi po tym terminie) a mniej więcej dzień przed terminem sprawa ląduję w Sądzie... niech zgadnę Lublin Zachód? Mam tak samo...

2017.3.23 10:55:39

Raport chyba zaczął wysyłać więcej pism, sądząc po datach dodawanych przez Was postów. Ja takie pismo dostałam dziś. I również nie wiem co z nim zrobić. Moja sprawa dotyczy orange. Zerwałalam z nimi umowę przedwcześnie, bo mieli podłączyć mi internet, ale sprawa sie przedłużała- placilam za internet nie.mając go podłączonego.
W pismie jest pokazana wartosc przedmiotu sporu (moim zdaniem zawyżona), odsetki i kosztu sądowe.
Czy jeśli zadzwonię do Orange, to będą w stanie mi powiedzieć jaka była kwota zadłużenia i czy mogę to zapłacić u nich? Bo zastanawiam się nad zaplaceniem im, żeby dali mi spokój. Nie chce płacić firmie pośredniczącej, bo nie wiem czy nie będą chcieli więcej i więcej...

2017.3.29 16:30:4

Od miwsiaca neka mnie firma windykacyjna z Koszalina kupiła dług od Polsatu za niesdane terminowo(10dni) dekodery odwołałam sie od nakazu sadowego o zapłate 1000zł Niestety windykacja wciaz mnie i moja roszine neka tel i pismami Kotaktowałam sie z adwokatem Jak sie wk......e to podam ich o pespodstawne i uporczywe nekanie Pozdrawiam

2017.4.6 13:42:45

Witam, mój mąż ma podobną sytację. Do 2012 roku był abonentem sieci PLUS. Miał u nich w sumie trzy numery na doładowania, spłacił wszystkie i przeniósł numer do PLAYA. Pod koniec zeszłego roku dostał pismo z RAPORTU w sprawie długu z POLKOMTELA. Poszedł do salonu PLUSA i dowiedział się że zalega 24 doładowania na jednym z numerów (żadnych monitów i ponagleń nie dostawał), z ich wyliczeń wynikało że dług nastąpił w roku 2013 co jest niemożliwe bo nie był ich abonentem. Pozatym adres którym posługiwali się w PLUSIE był nieprawidłowy. Wysyłaliśmy pisma do Polkomtela i Raportu z pytaniami skąd ten dług. Polkomtel unika odpowiedzi, zwyczajnie zlewa to żeby wyjaśnić wszystko a Raport wydzwaniał i pytał się o deklarację kwoty. Zapadł wyrok w sądzie w Lublinie (mąż do tej pory nie dostał z sądu pisemnego Nakazu Zapłaty) tylko radczyni prawna z Koszalina wysyłała pismo z nagłówkiem " ZAWIADOMIENIE O WYSTAWIENIU NAKAZU ZAPŁATY" i to w ocenie Raportu jest prawomocny NAKAZ ZAPŁATY. Teraz sprawę przejmie komornik z Łodzi (my mieszkamy w Szubinie w kujawsko-pomorskim). Cała sprawa jest bardzo podejrzana bo jak prosiliśmy POLKOMTEL o kopie umów z lat 2010 - 2012 to oni kazali nam wypełnić druk i mieliśmy sami wszystkie dane im podać. Mąż nie posiada już umów z tamtych lat bo nie musi ich już mieć a POLKOMTEL powinien. Jak z tego wybrnąć? Czy warto pisać pismo do Urządu ochrony praw konsumenta czy innego?

2017.5.5 15:33:30

Namierzyła mnie firma Raport jako że noszę to samo nazwisko jak dłużnik i mieszkam w tej samej miejscowości. Dzwonią do mnie z prośbą o kontakt z dłużnikiem... który nie żyje od 3 lat. Mówiłam im to 4 razy. Nadal do mnie dzwonią. Mam dość tych telefonów. Długu nie ma żadnego, bo akt zgonu został dosłany od razu. Strasznie nękająca firma!!! Co z nimi zrobić???

2017.5.12 9:29:10

NIE WIERZE w to co tu piszecie!! stad sie biora dlugi!! ludzie dla was nie ma znaczenia czy przedawnione czy nie!!! pobierales uslugi czlowieku !! dzwoniles pisales zaplac za to a oczerninia firmy nieczego nie zmieni..WIDAKACJA MA PRAWO ZADAC DLUGU DO SMIERCI NAWET PO TYCH WASZYCH 3 LATACH DLUG JEST DLUGIEM!! ludzie ktorzy nie placa za swoje dlugi SA ZŁODZIEJAMI I TO WY JESTESCIE PASORZYTAMI SPOLECZNOSCI POLSKIEJ!!

2017.6.11 16:13:30

Witam,ja mam 1000 zł długu dla cyfrowy Polsat,został on przekazany właśnie do firmy Raport i mało dzwonili do mnie ,ale za to przysłali jakiegoś gnojka ,który zapukał do moich drzwi i przedstawił mi się jako Michał Białogłowy okazał się lipną odznaką sekretariatu komorniczego,gdy zapytałam go z jakiej firmy jest zwróciłam mu uwagę,że nie jest komornikiem i posługuje się podrobioną odznaką powiedział,że za pół roku będzie komornikiem,był bardzo cwany żałuję,że nie wezwałam policji bo dla mnie to zwykły oszust i owszem chcę jak najbardziej oddać ten dług,ale napewno temu człowiekowi nie dam ani złotówki,nie wpuściłam go do mieszkania,rozmowę przeprowadziłam z nim na klatce schodowej żądał ,że w tej chwili mam mu wpłacić jakieś pieniądze do ręki,życzyłam mu powodzenia i zamknęłam drzwi przed nosem,następnym razem wezwę policję,nie wiem teraz co z tym fantem zrobić,bo napewno nie spłacę długu temu człowiekowi bo skoro okazuje się podrobioną odznaką sekretariatu komorniczego to ja nie mam zaufania,proszę doradźcie coś.pozdrawiam

2017.6.20 10:58:14

Witam mam podobny problem z firmą raport. Zaczeło się od polsatu za nieterminowe zdanie sprzętu za 100zł naliczono mi kare 300zł przez 2 lata nic się nie działo. Odezwała sie firma raport oczywiście nakaz zapłaty przez sąd z lublina łącznie z kosztami sądowymi 470zł wariant 1 rozłożęnie na raty 507wariant 2 .
Wpłaciłem 1 wariant w terminie i pisali ze sprawa zamknieta .Za miesiac nakaz zaplaty z sądu za odsetki 137zł koszty sądowe i 29 odsetki -wpłacilem . po 4 miesiącach znów dzwonia ze opłata za jakąś klałzule 120zł złozyli tylko musi sie uprawomocnic . przez te 4 miesiące nik sie nie odzywał
proszę o pomoc .

2017.6.29 6:55:33

Witam wszystkich jezeli chodzi o firme Raport to nie ma co cykac bo to oszusci komorników nasyłaja i strasza ze zabiora z wypłaty czy z ret chorobowych bzdura nie maja takiego prawa ludzie ogarnijcie sie jedynie tylko Sad i nic wiecej ja juz walcze z Raportem pare lat to teraz mnie strasza ze na konto czy na pensje mi komornik wejdzie z firmy Raport bzdura niech sprubuja to składam wniosek do Sadu i maja pozamiatane

2017.7.25 14:30:47

Ludzie skoro firma raport zajmuje sie wasza sprawa to znaczy ze nie placiliscie zobowiazan. Sami sobie waszysz dlugow nie wymyslili wiec pretensje mozecie miec tylko do siebie.

2017.8.9 10:46:24

Julka a ty jesteś z firmy Raport

2017.8.10 10:59:28

Nie mmoja znajoma miala u nich dlug szybko splacila i po sprawie a nie lament nad tym ze trzeba zaplacic.

2017.8.11 9:31:52

Dzwonią do mnie od pół roku. Nękają mnie w sprawie nieopłaconych rachunków w Orange. Dali numer konta do przelewu i oczywiście grozili sankcjami karnymi. Nic nie wpłacałam, bo pamiętałam, że w orange mam wszystko uregulowane. Zadzwoniłam do Orange i potwierdzili to. To są naciągacze!

2017.9.7 8:44:4

Po 3 latach odezwali soe z nplus ..mimo ze zaplacilem kare i oddalem sprzet ale ponoc jeden dzoen za pozno

2017.9.12 10:42:26

Witam. Od dzisiaj również mam problem z tą firma. Zadzwonili do mojego sasiada że potrzebują zeby ktos z mojej rodziny sie skontaktowal. Wiec zadzwonilam jedyne co sie dowiedzialam ze chodzi o mojego Tate. Tata zmarl w 2015 roku. Niby jakies pismo wyslali w tamtym roku ale nikt z mojej rodziny nie widzial nie odbieral takiego listu. Poproszono mnie o wyslanie aktu zgonu, wyslalam i po godzinie znowu dzwonie bo Pani powiedziala ze jak wysle akt to cos wiecej mi powie i uslyszalam ze musze podac nip Taty a ze nie mialam pod reka to Pani mi powiedziala prosze zadzwonic w srode i podac nip. Po skonczonej rozmowie zaczelam sie zastanawiac ze czego w srode?? Co jutra nie ma dnia... nie wiem co o tym myslec...

2017.10.9 17:49:31

Witam, mam ogromny problem z firma raport. Moja mama ma u nic dług 600 zł za niezaplacone rachunki w NC+. Dwa miesiące temu otrzymałem e-maila(ponieważ mój e-mail był podany do konta NC+) z prosba o pilny kontakt. Oddzwonilem i poproszono mnie o kontakt do mamy, podalem numer. Od tamtego czasu co kilka dni otrzymuje telefony w sprawie kontaktu do mojej mamy lub podania jej do telefonu. Problem w tym, ze z mama mamy napięte relacje, nie widujemy się, nie uyrzymujemy bliskich relacji. Ja mieszkam w Warszawie, ona w Szczecinie. Tłumaczyłem to, potem zacząłem mówić, ze to pomyłka, ze źle się dodzwonili. Sprawa jest irytujaca - telefony są w tygodniu, ale i rano w niedziele. To nie mój dług, nie obchodzi mnie ta sprawa. Co mogę zrobić?

2017.11.19 10:15:5

Ta firma to jakieś kpiny. U mnie było, a raczej jest...dostałam pismo o przejęciu długu więc zapłaciłam, potem doszły koszty sądowe-zapłaciłam,odsetki-zapłaciłam.Wiedząc że już mam wszystko uregulowane,poszłam po jakimś czasie do plusa aby podpisać nową umowę i dowiaduje się ze nie mogę bo mam dług w tej firmie. Dzwonie więc do firmy Raport i co... mam nadpłatę i dlatego sprawa jest niezamknięta.Aby dostać zwrot miałam napisać meila z prośbą o zwrot, więc napisałam we wrześniu. Dzwonię dziś a oni mówią że dostali pismo ale powinnam napisać pismo i skanem puścić do nich.To są jakieś kpiny kto tam pracuje i zarządza, za kogo oni nas mają!jak chcą dług to nękają ale jak sami są winni to cichosza. Gdzie są moje koszty,czas,odsetki.Dodam że ciągnie się to już ponad pół roku.
Ktoś powinien zająć się tą firmą

2017.11.29 11:37:4

Szukam ludzi ktorzy zostali oradzeni przez firme raport. Kieruje sprawe do prokuratury. Ja mialam przypadek z polsatem zostal splacony polsat poinformowal ze nie naliczaja odsetek oni wynalezli co jest smieszne na mail inna wiadomosc 1 tel sms kwot w calosci 2 tel znow pierwsza rata tyle ze ja mam numer akt sprawy i moge odpis z sadu wziasc ale prosze okontakt wszystkie osoby kieruje okt oskarzenia do prokuratury.

2018.1.30 13:43:12

Prosze o pomoc. Od 01/2015 zrezygnowalam z UPC poniewaz 150.00zl na miesiac na tv bylo dla mnie za duzo biorac pod uwage ze praktycznie nie mialam czasu by ja ogladac. Chcialam jakas inna oferte aby kwota co miesiac byla duzo nizsza ale oferty sie nie doczekalam (chcialam na @). Ostatecznie w 03/2015 poinformowali mnie ze mam zdac sprzet i jakis agent sie ze mna skontaktuje w celu przedstawienia korzystnej oferty...na oddanie sprzetu mialam 7dni i zmiescilam sie w tym czasie. Niestety wg UPC mam nalizona kare 250.00zl za nie oddanie sprzetu w terminie. Obecnie firma Raport wydzwania do mnie, pisze @ i grozi o nalizajacych sie odsetkach, ale uwazam ze pokrzywdzona strona jestem ja gdyz wywiazalam sie z oddania sprzetu.
co mam robic i kto ma w tym wszystkim racje? POMOZCIE!!!
P.S.cala korespondencje wyslalam @ na adres Raportu tak by wiedzieli ile sie musialam uzeraz z UPC

2018.1.30 17:58:0

Jak się bierze to trzeba spłacać a nie pisać "ludzie pomocy"

2018.2.2 13:8:52

Ja mam tez problem z tą firmą . Nie mieszkam w Polsce a oni mi całą korespondencję wysyłaja do mojego ex męza. On mnie o niczym nie powiadamia. Prosiłam ich o korespondencje na adres zagraniczny to nie chcą wysyłać. Zapłaciłam zadłuzenie kiedy byłam w Polsce ale dowiedziałam się ze oddali jeszcze sprawę do sądu. W sądzie dowiedziałam sie że nie ma nakazu zapłaty i oni moga cofnąć ten pozew bo naleznosc została uregulowana. Pomiomo to nie chca cofnąć. Ta firma to pasożyty , nie dba o nikogo. Powinien sąd zainteresować się tą firmą.

2018.3.2 13:28:25

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika