Forum prawne

pozbawienie praw i zmiana nazwiska - co robić? - forum prawne

Poradźcie mi jak ojciec mojego dziecka zachowuje się tak: płaci alimenty co miesiąc, pisze smsy raz w tygodniu średnio czasem żadziej... ani razu nie zadzwonił, prezentów dziecku nie robi ani na urodziny ani na święta, mieszka w innym mieście, i dziecko nosi jego nazwisko. Chciałabym pozbawić go praw żeby nam się nie wtrącał do niczego tylko nie wiem czy mi się to uda co mam pisać w pozwie czy takie argumenty wystarczą... a jak mu tylko ograniczą prawa bo tego bardziej się spodziewam to co będzie mu wolno a co nie? I druga sprawa zmiana nazwiska jak to wygląda czy uda mi się zmienić dziecku nazwisko na moje? Argumenty takie same jak wyżej nie mieszka z nami ani nie planuje w przyszłości mieć z nami cokolwiek wspólnego ale alimenty płaci i interesuje się w postaci kontaktu przez smsy. Plis poradzcie co robić

2006.2.5 17:49:2

Odpowiedzi w temacie: pozbawienie praw i zmiana nazwiska - co robić? (5)

Wiem ze masz zal do niego, ale to zawsze jest ojciec dziecka i nikt go nie zastapi. Dobrze ze placi, ale czy jest sens pozbawiania go praw rodzicielskich i nazwiska -nie widze sensu.Pozdrawiam

2006.2.7 11:56:34

Kodeks rodzinno opiekuńczy reguluje jasno kwestię opieki nad dzieckiem. Szansa na pozbawienie lub ograniczenie praw ojca jest raczj mała. Wg przepisów podstawą dla pozbawienia praw rodziców jest długotrwały brak zainteresowania sie dzieckiem. W Twoim przypadku tego nie ma, jesli złozysz pozew do Sąu to zostanie to odebrane jako niechęć do ojca, który i tak wychodzi z dobrą wolą płacąc dobrowolnie alimenty, wykazuje też zainteresowanie dzieckiem moze dla ciebie znikome ale dla sadu zawsze to jest zainteresowanie. jeśli chodzi o zmninę nazwiska nawet jeśli pozbawisz go praw rodzicielskich nie możesz sama zmienic nazwiska jedynie przez przysposobienie przez inną osobę. Jednak mozesz porozumieć się z ojcem może wyrazi zgodę na zmianę nazwiska w USC (bo jest taka mozliwość (obydwoje rodziców wyrażają zgodę i trzeba uzasadnić dlaczego), w wieku 13 lat dziecko samo ma prawo w USC złozyć oświadczenie o chęci zmiany nazwiska.

2006.2.8 7:56:30

mailam taka sama sytuacje z tą roznica ze ojciec mojego dziecka nie placil alimentow ani tez nawet nie wysylal smsow :/ Udalo mi sie pozbawic go wladzy rodzicielskiej ale to wcale nie bylo takie proste. Musisz miec powaznie argumenty!!! Ale probuj, nie poddawaj sie i walcz o swoje. Nie sluchaj tych glupst ze to ojciec i ze zmiana taka nie ma sensu. Skoro nie utrzymuje kontaktu z dzieckiem to co z niego za ojciec!! zycze powodzenia i duzo sily ;)

2007.3.8 17:57:6

myślisz ze to łatwo dzwonić do dzieci , odbiera ex albo twoj noy gah, pozbawisz go prawto niezpłaci ani złotówki!, zapomnij wali cie inny to niemasz kasy!!ten płaci o cie posówa!
najlepiejby było wam kobietom nowy facet bez kasy ktory rucha ale niepłaci! szukasz nwego zródła kasy?????
zastanów sie to ty nie załuguesz na noszenie jego nazwiska!

2009.9.27 10:31:25

od 13 lat jestem rozwiedziona. Z bylym mezem mamy dwoch synow,ktorzy obecnie maja 16 i 13 lat ukonczone.Alimenty na dzieci caly czas otrzymuje poprzez fundusz alimentacyjny. Ojciec dzieci nigdy dobrowolnie sam nie placil! Od czasu rozwodu w ogole nie interesuje sie swoimi dziecmi. Choc mieszka w sasiedniej gminie to ani razu przez ten okres ich nie odwiedzil,nie zadzwonil,nie wyslal smsa ani nie przyslal paczki! Ja spotykam go jedynie sporadycznie w Sadzie kiedy skladam pozew o podwyzszenie placenia na dzieci alimentow. Dzieci nie interesuja go w ogole! Dlatego,ze dzieci sa juz na tyle rozumne poprosily mnie bym zrobila cos aby ich biologicznego ojca pozbawic wladzy rodzicielskiej nad nimi,a takze by zmienic im nazwiska na moje nazwisko panienskie! Dlatego prosze o wytyczne w kwestii tego jakie musze podjac kroki prawne,by do tego doprowadzic, a mianowicie co musze zrobic krok po kroku tj.gdzie i z jakim ewentualnie pozwem czy wnioskiem oraz do jakiej instytucji musze wystapic? Dziekuje za ewentualna odpowiedz!!!

2011.5.4 10:36:47

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika