Forum prawne

PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach

Witam. Proszę o pomoc!! Od firmy PRESCO dostałem pismo do zapłaty.
"Powód Presco Investments S.a.r.l. na podstawie umowy cesji wierzytelności z dnia 2006-12-30 przejął od firmy P.R.E.S.C.O. sp. z o.o. prawa do wierzytelności wobec pozwanego z tytuł świadczenia usług telekomunikacyjnych. Jednocześnie nadmieniam, iż wierzytelność wobec pozwanego była przedmiotem umowy cesji wierzytelności z dnia 2006-04-25 na rzecz P.R.E.S.C.O. sp. z o. o. od wynikającego z dokumentów finansowych:
-Faktura nr (tutaj był podany nr faktury) z dnia 2004-02-09 na kwotę 130.11zł płatna do dnia 2004-03-01
-Faktura nr (tutaj był podany nr faktury) z dnia 2004-03-08 na kwotę 36.84zl płatna do dnia 2004-03-29
W związku z czym zostało skierowane powództwo do Sądu. [...] W związku z powyższym powód wnosi o zasądzenie na jego rzecz należności głównej 234.03zł wraz z ustawowymi odsetkami liczonymi do dnia zapłaty. Nadto powód wnosi o zasądzenie na jego rzecz kosztó postępowania wraz z kosztami zastępstwa procesowego według norm przypisanych"

Tutaj zdjęcie całego tekstu: http://oi49.tinypic.com/34e6ptx.jpg

Nie wiem co mam robić po tylu latach, czy to aby nie jest już przedawnione, a przez ten czas żadnego ponaglenia a po za tym to nie wiem czy to było zapłacone czy też nie. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

2013.4.15 18:3:30

Odpowiedzi w temacie: PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach (16)

Witam! Znam tę firmę windykacyjną przez 5 lat usiłowali wyłudzić ode mnie nie istniejącą wierzytelność. Konsekwentnie odmawiałem zapłaty. Sprawę skierowano do e-sądu,który bez badania sprawy wydał na mnie nakaz zapłaty.Wniosłem sprzeciw, sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Nysie, który oddalił powództwo. Miesiąc temu wyrok uprawomocnił się. Proszę się nie denerwować, Sprawa jest prosta z prawnego punktu widzenia - roszczenie jest przedawnione. Trzeba jednak pamiętać o 14-dniowym terminie na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd. Termin ten biegnie od chwili otrzymania nakazu zapłaty.

2013.4.16 11:31:50

po pierwsze : w ciągu 7 dni od dnia otrzymania nakazu zapłaty - bedacego w istocie na tym etapie wyrokiem - musiz zaprzeczyć istniene długu w trzech punkatach . Jesli spoxnisz sie z terminem nakaz bedzie prawomocny podlegający sciagnieciu przez komornika termin 7 dni liczy sie kalendarzowo od dnia następnego od daty otrzymania pisma, Jeśli spoźniłes sie wniesc muszisz o przywrócenie terminu z podaniem przyczyn opoxnienia a co to nie na tym forum zaprzeczam istnieniu zobowiazan i roszczeniom gdyz : 1. przedmiotowe roszczenie nie istnieje, gdyz nie znam wierzyciela ani roszczenia - fałsz; 2. nigdy nie zawierałem zadnych zobowiazań, umów itp z wierzycielem oraz nie otrzymywałem zadnej korespondencji dotyczacej przedmiotu sporu. 3. z ostrozności procesowej podnosze przedawnienie ustawowe - art. 118 kc - zdanie drugie wnoszę : 1. o uchylenie wyroku i zniesienie postepowania w całosci. 2.zasadzenie kosztów postępowania na moją rzecz wg norm przypisanych. podpis .

2013.4.16 14:12:22

szanowny Panie termin do wniesienia sprzeciwu jest 7 dni a nie 14 i go utopiłeś

2013.4.16 14:14:32

w treści nakazu zpaewne jest zapis: "nakazuje pozwanemu w ciągu dwóch tygodni od doręczenia nakazu zapłacić powodowi kwotę .... albo w tym terminie wnieść sprzeciw do tutejszego Sądu" - czyli w ciągu dwóch tygodni, a więc 14 dni, a nie 7. Jak doradzać, to mądrze.

2013.4.16 15:26:53

przepraszam słusznie Pan mnie przywołał do rzeczywistości -winno być 14 dni na złożenie sprzeciwu, zas 7 dni co wskazałem dotyczy sytuacji gdy pozwany nie składa sprzeciwu od nakazu zapłaty ( a ten temat miałem własnie na stole pisząc zazalenie od kosztow ), a zaskarża zazaleniem jedynie rozstrzygniecie w zakresie kosztów procesu zawarte w wydanym nakazie zapłaty - przepraszam - za duzo tych spraw sie czasem kumuluje
pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku - helicopter
ps jak skróci termin do 7dni to nic sie nie stanie a wcześniej będzie miał spokój i będzie mogł sie utopić ze szcześcia
hihih

2013.4.16 17:13:55

A mnie nóż w kieszeni się otwiera na te 7-dniowe terminy. Dlaczego urzędy, sądy, komornicy , dysponujący zarówno wiedzą prawniczą jak i armią urzędasów - pomocników,mają na odpowiedź petentowi 30-60 dni ? Gdzie jest równość podmiotów, o których mowa w konstytucji!
Przeciętny człowiek nie wie jak odpowiedzieć na pismo z sądu czy tez innego urzędu, a zanim znajdzie pomoc-już jest po terminie.Chyba założe stowarzyszenie do walki z siedmidniowym terminem To jest nieludzkie i dyskryminujące dla większości ludzi zagubionych w dżungli przepisów.
Pozdrawiam i proszę o wsparcie Zofia Eska

2013.4.16 20:13:15

a mnie się otwiera nóż wobec art384kpc gdzie sąd II ins. oddali słuszną i oczywistą apelacje nawet z przesłaek niewaznosci gdy druga strona równiez nie wniesie apelacji - łajdactwo procesowe.
to jeden kwiatek, drugi to pozostawienia w aktach pisma jako skutecznie doreczone nawet w sytuacji gdy klinet nie żyje, czy sie wyprowadził - bo doreczyciel nie ma prawa na kopercie odokonac zapasu przyczyn niedoręczenia - no tego saoczywiste skutki bo przeciez sad nie wie os stanie faktycznym powodu niedoręczenia
a wszystko z przyczyn rozporzadzenia ministra sprawiedliwosci w tym temacie
3.kwiaetek odmowa sadu rozpoznania dowodów w sprawie
czy brak roztrzasania, czy brak bezposredniego udiału strony w postępowaiu dowodowym ,czy tez odmowa zasadzania kosztów sadowych dla pozwanego w sytuacji gdy powód wycofał pozew, -pozdrawiam

2013.4.16 22:19:34

Dziękuje wam bardzo za odpowiedź, mam jednak jeszcze jedno pytanie. Jak napisać takie pismo do tej firmy o sprzeciw czy coś takiego by umorzono zapłate?

2013.4.17 15:33:9

nieuważnie czytałeś mnie a podałem jak napisać i co napisać co powtarzam: po pierwsze : w ciągu 14 dni od dnia otrzymania nakazu zapłaty - bedacego w istocie na tym etapie wyrokiem - musiz zaprzeczyć istniene długu w trzech punkatach . Jesli spoxnisz sie z terminem nakaz bedzie prawomocny podlegający sciagnieciu przez komornika termin 14 dni liczy sie kalendarzowo od dnia następnego od daty otrzymania pisma, Jeśli spoźniłes sie wniesc muszisz o przywrócenie terminu z podaniem przyczyn opoxnienia a co to nie na tym forum zaprzeczam istnieniu zobowiazan i roszczeniom gdyz : 1. przedmiotowe roszczenie nie istnieje, gdyz nie znam wierzyciela ani roszczenia - fałsz; 2. nigdy nie zawierałem zadnych zobowiazań, umów itp z wierzycielem oraz nie otrzymywałem zadnej korespondencji dotyczacej przedmiotu sporu. 3. z ostrozności procesowej podnosze przedawnienie ustawowe - art. 118 kc - zdanie drugie wnoszę : 1. o uchylenie wyroku i zniesienie postepowania w całosci. 2.zasadzenie kosztów postępowania na moją rzecz wg norm przypisanych. podpis . czekaj co dalej bedzie. przedawnienie ustawowe występuje po 3 latach jeśli tego nie rozumiesz to zadzwon więcej podpowiem ,tym bardziej ze nie wiem kiedy się konczy 14 dni

2013.4.17 16:34:49

Dzień Dobry! W opisanej sytuacji do PRESCO nie trzeba nic pisać. Niech idą dosądu i wówczas - przed sądem podnieść zarzut przedawnienia i nie dopuścić w ten sposób do wydania przez sąd nakazu zapłaty.Proszę pamiętać, że sąd nie weźmie tego pod uwagę z urzędu jeśli pozwany nie podniesie zarzutu przedawnienia. Przedawnienie nie oznacza, że zobowiązanie przestało istnieć. Przedawnienie powoduje, że sądowa droga dochodzenia wierzytelności jest zamknięta. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam

2013.4.19 9:6:25

Niech ktoś jeszcze coś dołoży bo nie wiem już kogo słuchać, czy mam sie tym nie przejmować czy jednak tak.

2013.4.19 17:47:33

Witam!
Proszę nic się nie przejmować, ale uważać na terminy. Gdyby przyszedł pozew z "normalnego" sądu trzeba szybko odpowiedzieć podnosząc zarzut przedawnienia. To samo dotyczy nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd. Do PRESCO nie trzeba nic pisać (chyba,że trochę zlośliwości, kpin, itp. jak ja to robiłem )

2013.4.23 10:47:31

Dziękuje wszystkim udzielającym się w tym temacie a szczególnie panu Jarkowi. Narazie pismo do sądu z sprzeciwem zostało wysłane i czekam na odpowiedź. Jeżeli otrzymam odpowiedź to się z wami podziele informacjami. Pozdrawiam.

2013.4.28 11:13:4

No i sprawa wraca ,dziś rozprawa w sądzie o 11.30 więc po sprawie dam znać jak i co pozdrawiam . Chyba że macie cos do dodania to czekam na pomoc ?

2013.10.28 8:11:13

Roszczenia z tytułu umów telekomunikacyjnych przedawniają się po 3 latach. Sprawa jest więc jasna

2013.10.28 13:12:18

Witam Jestem zdrozgotana .Nie wiem co robić ? Nie wolno mi się denerwować . Jestem po udarze . Boże ! Dlaczego ? Wczoraj dostałam listem poleconym .. Zawiadomienie o WszczęcieWszczęciu egzekucji od firmy Presco Investments S.a.r.L.00-000 Luxemburg ,rue Guillaume Kroll 5.Czytam te pismo i nic nie rozumiem .Nie mam żadnych długów .Nigdy nie podpisywałam żadnych umów .Swoje zobowiązania płacę na bieżąco .Nikomu nie jestem nic dłużna.Jestem na emeryturze (1200 zł).Spłacam swój kredyt co miesiąc , nie stać mnie na adwokata , prawnika.Czytając na Google , widzę że z tym problemem nie jestem sama .BŁAGAM POMÓŻCIE MI NAPISAĆ PISMO JAKO SPRZECIW .Musimy się razem wspierać i nie pozwolić na jawne wyłudzenia od niewinnych ludzi ostatnich pieniedzy !!!!

2017.2.18 6:56:39

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika