Forum prawne

proszę o pomoc

Dzień dobry! Jestem początkującą dziennikarką, piszącą obecnie na temat wykorzystywania seksulnego dzieci.Poszukuję osoby, która nosi w sobie to brzemie i zechcialaby udzielić mi wywiadu (anonimowosc gwarantowana)...Proszę o kontakt a.chinska@wp.pl

(lili)

2004.5.19 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: proszę o pomoc (7)

Proszę o pomoc w udzieleniu odpowiedzi na następujące pytania:
1.Jakie dokumenty musi złożyć w Urzędzie Skarbowym spółka cywilna, jeżeli ulega przekształceniu w inną spółkę prawa handlowego?
2.Jakie formalności musi załatwić w Urzędzie Statystycznym spółka cywilna, jeżeli ulega przekształceniu w inną spółkę prawa handlowego?
3.W jaką spółkę prawa handlowego może się przeksztalcić spółka cywilna?
4.Jak zmieniają się dotychczasowe prawa do majątku wspólnego wspólników w spółce jawnej po przekształceniu z spółki cywilnej?
5. Kto przyjmuje zobowiązania z tytułu VAT po przekształceniu spółki cywilnej w spółkę jawną?
6. Kto przyjmuje zobowiązania z tytułu rozliczenia osobistego podatku dochodowego po przekształceniu spółki cywilnej w spółke jawną?
7. Czy przekształcona spółka jawna z spółki cywilnej posiada osobowość prawną?

2014.7.20 10:40:16

Witam serdecznie chciałam się zapytać gdyż ostatnio zostałam oskarżona przez sasiadke o popełnienie wykroczenia z art.124par.1(wyrwanie drzewek ,zniszczenie mienia itp) byłam złożyć zeznania ze jestem niewinna lecz odpowiedzieli mi na to ze jeżeli znajdzie się świadek potwierdzający moje przestępstwo lub potwierdzający się moje przyznanie do tego zostane skazana ,dodam że tego na prawdę nie zrobiłam choć miałam chęci i każdy z sąsiadów o tym wiedział a teraz nikt mi nie wierzy . Dziś zdążył się incydent w sklepie byłam z 2 dzieci ryczacych płaczących i przez przypadek zapomniałam wyciągnąć chusteczek z kosza pod wózkiem , po krótce ochroniarz moje wyjaśnienia ,przeprosiny, spalenie się ze wstydu bo nie szło nic do niego przemówić ze dopłace itd., policja ,mandat 100zl i teraz nasuwa mi się pytanie czy w tamtej sprawie będą mieli wgląd na to co się dziś stało ? Czy to się jakoś łączy ? Jak teraz na mnie będą patrzeć i uważać moje zeznania za prawdziwe? Dodam że nigdy prze nigdy nie byłam za nic karana nie ukradłam nawet lizaka!A także czy mam już założoną jakąś teczkę a jeśli tak to przez ile to będzie widniało? Proszę o odpowiedz

2015.6.18 18:45:7

Witam serdecznie chciałam się zapytać gdyż ostatnio zostałam oskarżona przez sasiadke o popełnienie wykroczenia z art.124par.1(wyrwanie drzewek ,zniszczenie mienia itp) byłam złożyć zeznania ze jestem niewinna lecz odpowiedzieli mi na to ze jeżeli znajdzie się świadek potwierdzający moje przestępstwo lub potwierdzający się moje przyznanie do tego zostane skazana ,dodam że tego na prawdę nie zrobiłam choć miałam chęci i każdy z sąsiadów o tym wiedział a teraz nikt mi nie wierzy . Dziś zdążył się incydent w sklepie byłam z 2 dzieci ryczacych płaczących i przez przypadek zapomniałam wyciągnąć chusteczek z kosza pod wózkiem , po krótce ochroniarz moje wyjaśnienia ,przeprosiny, spalenie się ze wstydu bo nie szło nic do niego przemówić ze dopłace itd., policja ,mandat 100zl i teraz nasuwa mi się pytanie czy w tamtej sprawie będą mieli wgląd na to co się dziś stało ? Czy to się jakoś łączy ? Jak teraz na mnie będą patrzeć i uważać moje zeznania za prawdziwe? Dodam że nigdy prze nigdy nie byłam za nic karana nie ukradłam nawet lizaka! Proszę o odpowiedz

2015.6.18 18:56:37

Witam były partner znęcał się przychicznie i fizycznie.Ciągle interwencję policji założona niebieska kartka.Ze związku mamy 2 letnią córkę.były partner nie widział córki od roku,nie dzwonił i nie interesował się losem dziecka ani tym jak się rozwija.złożyłam w sądzie wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej A były partner po złości zawnioskowal o kontakty z dzieckiem gdzie nadmienil że ja mu te kontakty z córką utrudniam (gdzie oczywiście nie miało czegoś takiego miejsca ponieważ to on się dzieckiem do momentu mojego wniosku nie interesowal)moja sprawa stoi w miejscu A że sprawy o kontakty został wyznaczony mediator na którym U stalilam kontakty w miejscu publicznym dwa razy w miesiącu po 4 godziny.nawet na taką sprawę z mediatorem przyszedł pod wpływem alkoholu cały poopbijany.czy na taką osobę na się patrzeć moje dziecko?I z takiej osoby brać przykład?!brak słów na nasze polskie prawo nie ważne że ojciec pije,zazywa narkotyki..jest po terapi które nie odniosły skutku,znęcał się psychicznie i fizycznie,jeździ pijany samochodem.I jeszcze dac dziecko pod jego opiekę.Stąd moje pytanie czy po mojej sprawie o ograniczenie władzy A jego niewstawianie się na wyznaczone wizyty mogę wnioskować o zabranie mu praw do mojego dziecka?

2016.4.21 11:10:48

Witam, mój mąż pracuje fizycznie i ma własną zarejestrowaną firmę i właśnie chce podpisać umowę pracy na centrum handlowym i jest mu potrzebny mój podpis i pesel. Nie wiem tylko do czego ponieważ ja nie pracuje. Bardzo proszę o pomoc w jakim celu taki podpis muszę złożyć i co w razie czego mi grozi? I czy mój mąż po prostu sobie tego nie wymyślił? Trochę mu nie ufam. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

2018.1.27 8:25:51

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika