e-prawnik.pl Porady prawne

Proszę o pomoc w rozwiązaniu umowy o pracę

Odpowiedzi w temacie (2)

sloneczko666

11.3.2013

Witam Pracuje w zakładzie który jest w upadłości likwidacyjnej. Z racji że atmosfera na zakładzie się zagęszcza a płace są coraz gorsze chciałbym opuścić ten zakład. Posiadam umowę o prace na czas nieokreślony. czy istnieje możliwość wypowiedzenia umowy z powodu nieterminowości wypłat ? Które co miesiąc spóźniają się 1 dzień. Czy zakład w upadłości likwidacyjnej ma obowiązek zgodzić się na zerwanie umowy za porozumieniem stron z strony pracownika ? proszę o pomoc pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

elpasonaso

2013-03-12 08:45:25

Opóźnienie jednodniowe to jeszcze nie tragednia, a który raz się to przytrafia? Nie wiem czy jak nie ma to miejsca 3 krotnie bez przerwy, to czy nie mogłoby to być dobrym i zgodnym z prawem powodem.

mrozowskim

2013-03-12 21:34:06

Są trzy możliwości rozwiązania umowy o pracę.1. Wypowiedzenie zwykła z okresem wypowiedzenia zależnym od stażu pracy w danym zakładzie. 2. Wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, ale jak sama nazwa wskazuje, to musi być porozumienie stron. Zakład nie musi się na to zgodzić. 3. Rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia z powodu ciężkiego naruszenie prawa pracownika polegającym na spóźnionej wypłacie wynagrodzenia. To bez znaczenia, że wynagrodzenie jest płacone z dniowym opóźnieniem. W chwili terminu zapadalności wynagrodzenia nie może Pan wiedzieć, że będzie ono wypłacone na następny dzień. Natomiast musi Pan wiedzieć, że zgodnie z kodeksem pracy pracodawca ma czas do 10 następnego miesiąca z wypłatą wynagrodzenia, więc jeśli zgodnie z umową ma Pan mieć wypłatę do końca miesiąca, dostaje Pan ją przed 10 kolejnego, to może Pan mieć kłopot w rozwiązaniem umowy bez okresu wypowiedzenia.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM