Forum prawne

Przedłużające się wyrabianie księgi wieczystej a umowa przedwstępna i wykończenie mieszkania.

W połowie maja zdecydowałem się na kupno mieszkania z drugiej ręki, mieszkanie zostało oddane przez dewelopera sprzedającemu miesiąc wcześniej. W czerwcu podpisaliśmy umowę przedwstępną z zabezpieczeniem 10% wartości mieszkania, załatwione zostały wszystkie formalności łącznie z uzyskaniem zgody na kredytowanie od jednego z banków (z możliwością zatwierdzenia kredytu do 20.01.2020), czekamy jednak dalej na wyrobienie przez sąd księgi wieczystej mieszkania potrzebnej do aktu notarialnego.

W międzyczasie dostałem pozwolenie od właściciela i agenta mieszkaniowego żeby już wykańczać mieszkanie z tym że zakładaliśmy że księga wieczysta pojawi się zdecydowanie szybciej. Aktualnie kończy nam się termin umowy przedwstępnej (30.10) i możliwe że księga wieczysta nie zostanie do tego czasu wyrobiona, natomiast wykończenie poszło już dalej i kwota zainwestowana przeze mnie niedługo może przekroczyć 10% kwotę zabezpieczenia. Będziemy podpisywać aneks do umowy przedwstępnej przedłużając termin i mam pytania:

- jak mogę się w tym przypadku jeszcze prawnie zabezpieczyć przed różnymi możliwościami?

- jakie mogą mnie czekać konsekwencje jeżeli jednak sprzedający mieszkanie zdecyduje się zrezygnować (przy zwrocie dwukrotności zabezpieczenia wliczając w to już poświęcony czas na mieszkanie dalej jestem zdecydowanie stratny)

Dodam że sprzedający mieszkanie złożył do sądu wniosek o przyśpieszenie wyrobienia księgi wieczystej jednak bez wyraźnego rezultatu.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

2019.10.10 15:30:8

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Przedłużające się wyrabianie księgi wieczystej a umowa przedwstępna i wykończenie mieszkania.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika