Przeniesienie zapisów w aktach notarialnych

Odpowiedzi w temacie (0)

garneczek7

19.11.2017

Witam, Proszę o informację czy n/w zapis z aktu notarialnego powinien być przeniesiony do nowego aktu: Akt notarialny dotyczył kupna-sprzedaży działki rekreacyjnej, w który jeden z zapisów nie został przeniesiony. Po niżej przedstawiam zapis. Pan Kowalski K. oświadcza, żę Klonowskiemu M. przysługiwać będzie prawo do korzystania ze zbiornika wodnego (gospodarstwa rybackiego znajdującego się na sąsiednich działkach o nr geodezyjnych 1,2,3,4: a) Dla celów wędkarskich ? odpłatnie, b) Dla celów rekreacyjnych ? nieodpłatnie, na zasadach określonych w Regulaminie korzystania ze zbiornika wodnego, który zostanie udostępniony do wglądu i akceptacji przez kupującego w terminie do dnia 10-09-2014. Nadmieniam, że jest to woda przepływowa. Zakupiłem działkę i dopiero po jakimś czasie się skapnąłem, że ten zapis nie został mi przeniesiony. I teraz nie wiem czy te przeniesienie musiało być wpisane w moim akcie czy nie. Proszę o pomoc z góry dziękuję pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.9.2017

  Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

  Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)

 • 27.1.2016

  Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  Wizyta u notariusza to ostatni etap procedury zakupu mieszkania i etap konieczny - przeniesienie własności nieruchomości bez zachowania formy aktu notarialnego jest nieważne. Przy dokonywaniu czynności (...)

 • 9.11.2004

  Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  Zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego jest konkretnym prawem zastawnika, które może być przedmiotem obrotu. Obrót ten jest jednak ograniczony, gdyż nie jest możliwe przeniesienie prawa zastawu (...)

 • 3.10.2016

  „Dowód z akt” w postępowaniu cywilnym

  Można zamknąć rozprawę również w wypadku, gdy ma być przeprowadzony jeszcze dowód przez sędziego wyznaczonego lub przez sąd wezwany albo gdy ma być przeprowadzony dowód (...)

 • 18.2.2011

  Umowy o przeniesienie praw autorskich oraz umowy licencyjne

  Umowa o przeniesienie praw autorskich polega na tym, że przenoszący prawa autorskie wyzbywa się całkowicie władztwa nad tymi prawami na rzecz nabywcy. Umowa taka powinna zostać sporządzona w formie (...)