Pytanie - pokazy filmowe

Odpowiedzi w temacie (0)

chewbacca

4.6.2012

Witam! Posiadam potężny ekran projekcyjny 16x9m oraz nagłośnienie, które służą do organizacji pokazów filmowych. Chciałbym taki pokaz zorganizować w szkole. Posiadam dg, która w swoim zakresie ma możliwość publicznej projekcji filmów. Z prawem autorskim też nie ma problemu. Chciałbym się dowiedzieć, jakz punktu prawnego wygląda organizacja pokazu w szkole (na boisku albo w sali gimnastycznej). Czy jet to traktowane jako impreza masowa? Ile uczniów może wziąć udział, aby to imprezą masową nie było? Z tego co mi wiadomo niektóre placówki zwolnione są z praw i obowiązków nakładanych na organizatorów imprez wiekszych - jest ni a między innymi szkoła. Tylko czy wtedy ja moge być organizatorem wydarzenia? Czy moge wtedy "wynajmować sprzęt", którego szkoła nie posiada? Pozdrawiam i czekam na pomoc w temacie!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.8.2018

  Czy Stowarzyszenie może zatrudniać swoich członków?

  Ustawa prawo o stowarzyszeniach (dalej u.p.s.) w art. 2 ust. 1 definiuje stowarzyszenie jako dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie o celach niezarobkowych. W poprzednim stanie prawnym, do czasu (...)

 • 16.9.2016

  Czy można zbyć udział w spadku?

   Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek (...)

 • 31.10.2015

  Czy pracodawcy w Niemczech mogą czytać maile podwładnych?

  Niektórzy pracodawcy dają do dyspozycji podwładnych firmowe konta mailowe. Czy mają oni jednak prawo do zaglądania do skrzynek mailowych pracowników i czytania zapisywanych tam listów? (...)

 • 8.12.2017

  Karta podatkowa w 2018 roku

  W obwieszczeniu Ministra Rozwoju i Finansów z 21 listopada 2017 r. podano wysokość stawek karty podatkowej obowiązujących w 2018 r. Będą one wyższe niż w roku biężącym.

 • 25.11.2018

  Ratyfikacja Konwencji Rady Europy o koprodukcji filmowej

  Parlament wyraził zgodę na ratyfikację konwencji, której zmiana okazała się konieczna ze względu na dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii, pogłębiające się różnice (...)