Renta a licencjat

Odpowiedzi w temacie (1)

eluminare

2.7.2016

Dzien dobry Otrzymuje rente rodzinna po mamie a za dwa dni mam egzamin licencjacki i koncze studia. Juz biore udzial w rekrutacji na magisterke na ten sam kierunek i na tej samej uczelni - jezeli pomyslnie wszystko zdam to bede skladac reszte papierow i bede na pewno kontynowac nauke. Jak to jest z renta podczas wakacji? W necie czytalam ze niektorzy od 1 lipca mieli wstrzymana.. Wlasnie sprawdzilam swoja skrzynke i przyszlo do mnie pismo zawierajace informacje o waloryzacji ale nigdzie nie ma slowa o zawieszeniu renty. Jak to dalej wyglada? Otrzymuje rowniez alimenty od ojca, czy ma on prawo zaprzestania wyplacania mi srodkow od lipca? Dziekuje i pozdrawiam serdecznie, Dorota

Nie znalazłeś odpowiedzi?

iluminate

2017-12-27 20:13:37

Witam, mam licencjat, prowadzę jedno uczciwe życie, jestem zdolna do pracy i... jednocześnie za namową babci ZUS robi ze mnie niezdolną do pracy po to by rodzina babci pobierała sobie rentę, tak żyją podwójnym życiem na wygodzie. Jak zatrzymać wypłaty i czy w ogóle warto powiadamiać ZUS o rodzinnym przestępstwie skoro oni ochoczo biorą w tym udział? Dziękuję i pozdrawiam, W

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.7.2016

  Renta rodzinna - Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 6.7.2018

  Od kiedy wyższa renta socjalna?

  Nowelizacja przepisów podnosi rentę socjalną do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta socjalna wzrośnie więc z 865,03 zł do 1.029,80 zł.

 • 4.9.2018

  Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 26.4.2018

  Renta socjalna w górę

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej zakłada podwyższenie od 1 czerwca 2018 roku renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. (...)