Renta KRUS

Odpowiedzi w temacie (1)

agamaz1996

29.4.2020

Witam. Posiadam prawie 3 ha przeliczeniowego pola. Chce je przekazać umową darowizny mojej mamie, która jest na emeryturze. Ojciec posiada rentę z KRUS z tytułu niezdolności do pracy. Czy jeśli przekażę na mamę umową darowizny posiadane obecnie przeze mnie grunty rolne, to czy ojciec na straci renty? Notariusz podpowiedział nam, że dodatkowo mama będzie musiała przekazać co najmniej na 10 lat w dzierżawę te grunty.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

pvpzonevc

2020-05-10 23:09:21

Niedawno znalazłem stronę internetową, https://casinoonline777.pl/lucky-bird/, tutaj możesz grać w kasynie i zwiększać swoje dochody, opcja jest warta i sprawdzona. Mam nadzieję, że pomogłem Ci radą. Wszyscy moi przyjaciele tu pracują i myślę, że wygrane są tuż za rogiem

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2019 roku

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą (...)

 • Od kiedy wyższa renta socjalna?

  Nowelizacja przepisów podnosi rentę socjalną do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta socjalna wzrośnie więc z 865,03 zł do 1.029,80 zł.

 • Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.

 • Dla kogo renta strukturalna?

  Od 1 sierpnia 2004 r. rolnicy mogą „przechodzić’ na tzw. rentę strukturalną. Oczywiście aby ją otrzymać, rolnik musi spełnić szereg warunków. Jakie warunki należy spełnić? (...)

NA SKÓTY