renta rodzina a zarobki

Odpowiedzi w temacie (0)

Irfirin

10.3.2018

Witam, w zeszłym roku pobierałem rentę rodzinną wysokości 800 zł, jednocześnie pracując i zarabiając średnio miesięcznie około 3500 tyś złotych brutto. Moje pytanie jest następujące czy jeśli nie zgłosiłem do Zusu, że podjąłem zatrudnienie mogą chcieć teraz ode mnie zwrotu renty (zakładając, że przekroczyłem wymagane dochody ) pytam bo jeśli dobrze zrozumiałem żeby zmniejszyli(a co za tym idzie jeśli nie zgłosiłem to teraz chcieli zwrotu) mi rentę musiałbym zarabiać powyżej 4500 tys brutto ? proszę o pomoc pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.7.2016

  Renta rodzinna - Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 6.7.2018

  Od kiedy wyższa renta socjalna?

  Nowelizacja przepisów podnosi rentę socjalną do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta socjalna wzrośnie więc z 865,03 zł do 1.029,80 zł.

 • 4.9.2018

  Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 26.4.2018

  Renta socjalna w górę

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej zakłada podwyższenie od 1 czerwca 2018 roku renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. (...)