Renta rodzinna - czy otrzymam wyrównanie?

Odpowiedzi w temacie (1)

cezary602

29.6.2016

Witam, do końca maja br. przysługiwała mi renta rodzinna - zauważyłem to niestety dopiero teraz (nie otrzymałem przelewu, więc zajrzałem do pisma z ZUS). Czy jest jeszcze szansa na otrzymani renty za ten miesiąc (czerwiec)? Jeśli tak to czy wniosek powinienem złożyć jeszcze w tym miesiącu, czy bez problemu mogę złożyć to w lipcu i otrzymam wyrównanie za czerwiec? Dzwoniłem już do ZUS w tej sprawie i pani nie chciała mi udzielić konkretnej informacji czy otrzymam wyrównanie czy nie, powtarzając tylko, że "renty wypłacana jest nie wcześniej niż pierwszego dnia miesiąca, kiedy został złożony wniosek" - twierdząc cały czas, że odpowiedziała na moje pytanie. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

cezary602

2016-06-29 14:02:08

Zapomniałem dodać, że jestem studentem - studia oczywiście kontynuuje.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 23.2.2018

  Podwyższone emerytury i renty z rocznym wyrównaniem

  Od 1 marca br., w ramach waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych wzrośnie dodatkowo ponad 105 tys. emerytur przyznanych z urzędu. Co ważne, wszystkie osoby uprawnione do dodatkowej podwyżki dostaną (...)

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 27.5.2017

  Dla kogo renta rodzinna?

  Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy oraz po osobie ubezpieczonej, która (...)

 • 21.1.2005

  Powstanie i ustanie prawa do świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

  Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przewiduje 6 rodzajów świadczeń wypłacanych z FUS. Są to: emerytura, renta z tytułu niezdolności do pracy, w tym renta szkoleniowa, (...)