Skradzione dane

Odpowiedzi w temacie (3)

Pookl

23.5.2016

Witam Mam pewien problem. Pod koniec marca dzwoniono do mniej rzekomo z T-Mobile z ofertą ubezpieczenia. Uznałem, że jest prawdziwa. Podałem naiwnie wszystkie dane. Pierwszy miesiąc miał być za darmo. Na maila miałem otrzymać odpowiednie informacje jeszcze tego samego dnia. Nie otrzymałem ich jednak. Później święta, inne obowiązki i zupełnie o całej sprawie zapomniałem. Dzisiaj uzmysłowiłem sobie, że coś jest nie tak (tak, jestem szybki). Na razie żadnych wezwań do zapłaty nie otrzymałem, jednakże sprawdziłem z ciekawości numer telefonu, z którego do mnie dzwoniono i z tego, co wyczytałem w internecie, jest to telefon oszusta oferującego właśnie ubezpieczenia, ewentualnie prowadzącego telemarketing: +48608989616, 608989616 ? Liczba ocen: 26× Nękający? (jedna ze stron). Zaniepokoiłem się. Postanowiłem więc zastrzec dowód osobisty w moim banku. Co powinienem zrobić? Czekać bezczynnie w nadziei, że przed zastrzeżeniem go nikt nie wziął na jego numer żadnego kredytu czy zgłosić to na policję? (jakie jest postępowanie, jeżeli tak naprawdę nie ma niezbitego dowodu na to, że było to oszustwo poza brakiem odzewu ze strony osoby oferującej i komentarzami osób w sieci?) Dodatkowo, czy jest możne możliwość dowiedzenia się czy ktoś już przypadkiem takiego kredytu nie wziął? I czy jest to możliwe jak już go zastrzegłem? Prosiłbym o pomoc. Dziękuję!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

OchockiJulian

2016-05-27 18:15:21

Zawsze możesz udać się do najbliższego komisariatu i zapytać policjanta co w tej sytuacji najlepiej zrobić. To nic nie kosztuje, a możesz zyskać pewność i spokój. Jeśli nie masz na to czasu, poczytaj możliwości uzyskania darmowej porady od prawnika w takich miejscach jak www.prawnik-poradyonline.pl

maciej

2016-07-27 07:49:13

Ja u siebie w firmie korzystałem z usług http://odomg.pl - pomogli kompleksowo z tematyki ochrony danych osobowych, znają się bardzo dobrze na tematyce ochrony danych osobowych czy Szkolenia abi, Outsourcing abi. Bezpieczeństwo informacji to podstawa w firmie.

Miłosz

2016-11-07 23:29:02

Polecam Ci skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się ochroną danych osobowych. Osobiście korzystam z usług https://www.proxymo.pl/ dla bezpieczeństwa firmy i jestem zadowolony z jakości obsługi i poziomu profesjonalizmu. Doradzam dmuchanie na zimne i sięgnięcie po porady specjalistów w Twojej sytuacji. Pozdrawiam.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: