Spadek, a darowizna

Odpowiedzi w temacie (2)

frotka7

15.3.2018

Witam Proszę o pomoc. Moja babcia miała 4 dzieci. Za życia zrobiła darowiznę mieszkania mojemu kuzynowi, jej wnukowi. Bacia nadal mieszkała w tym mieszkaniu razem z moim tatą. Po śmierci babci tata nadal tam mieszkał. Tata zmarł, i teraz moje pytanie. Czy po śmierci babci mieszkanie należało się wylacznie wnuczkowi czy wszystkim dzieciom babci? Jeśli wszystkim dzieciom to czy część mojego taty po jego śmierci przechodzi na jego dzieci?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

M

2018-04-15 18:37:25

Witam, bardzo ważne jest kiedy babcia przekazała darowiznę, na ile lat przed swoją śmiercia? Jeśli przed 10 laty to należy ci się cześć po ojcu.

Malgorzata1122

2018-12-22 13:23:22

Jeżeli całe mieszkanie przekazała kuzynowi, to nic się już nie należy. Ewentualnie zachowek, pod warunkiem że już się nie przedawniło to roszczenie, tj. nie minęło 5 lat od śmierci babci. Pozdrawiam adw. Małgorzata Woźniak spadkoweprawo.com.pl dzialspadkubeztajemnic.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Czy można zbyć udział w spadku?

  Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek przyjął, (...)

 • Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)

 • Umowa dożywocia a zachowek

  Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)

 • Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)

NA SKÓTY