Spólzielnia Socjalna- a zajęcia komornicze jednego z członków-załozycieli

Odpowiedzi w temacie (0)

mirekeurohurt

23.1.2013

Witam- jestem bezrobotnym wraz z 4-ką znajomych chciałbym założyc spółdzielnie socjalną. Ponieważ ja - załozyciel i członek sp-ni mam zajęcia komornicze - oczywiscie nie ma juz co zajac. Mam taka sprawę, a mianowicie czy z powodu moch "komorniczych" spraw komornik moze narobic problemów firmie tj. sp-ni socjalnej i jej pozostalym członkom Np. zajęcie konta sp-ni, zajecie towarów i sprzętu, zajecie moich udziałów w sp-ni i inne. Czy po prostu zeby nie było problemów mozna to w jakis sposób ominąc

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.7.2018

  Od kiedy wyższa renta socjalna?

  Nowelizacja przepisów podnosi rentę socjalną do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta socjalna wzrośnie więc z 865,03 zł do 1.029,80 zł.

 • 4.9.2018

  Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.

 • 26.4.2018

  Renta socjalna w górę

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej zakłada podwyższenie od 1 czerwca 2018 roku renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. (...)

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 12.5.2018

  Renta socjalna rośnie

  Ustawa przyjęta przez parlament podwyższa rentę socjalną do poziomu najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. W efekcie renta socjalna została podwyższona z 865,03 do 1.029,80 (...)